Pirmas

Šiame numeryje
Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Klausimas
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija

  “Iki” parduotuvės direktorei grasina Tadas Blinda
   Vieną ankstų rugpjūčio rytą atskubėjusi prie savo tarnybinio automobilio “Opel Combo”, palikto šalia Merkinės gatvės 7 namo, “Iki” parduotuvės direktorė Zita Feoktistovienė nustėro – mašina stovėjo pasvirusi ant trijų nuleistų ratų. Buvo aišku, kad padangas kažkas subadė tyčia. Negana to, ant priekinio stiklo baltavo už valytuvo užkištas raštelis.
   “Iš viso buvo pradurtos 9 skylės – trijose padangose po tris skyles”, - pasakojo vėliau Z.Feoktistovienė. Ranka ant paprasto balto popieriaus pakeverzotame raštelyje parduotuvės direktorė perskaitė reikalavimą pakelti pardavėjoms algas ir elgtis su jomis žmoniškai. Su daugybe gramatinių klaidų parašyto laiškelio pabaigoje buvo pabrėžta, jog čia – tik neskaudi pamoka, o vėliau gali atsitikti ir kas nors blogiau, pavyzdžiui, sprogimas. Ir pasirašyta – Tadas Blinda.
   Moteris nedelsdama kreipėsi į policiją. “Druskonio” paklausta, ar įtaria, kas galėjo taip pasielgti, Z.Feoktistovienė teigė, jog konkrečių įtarimų jai nekyla, tačiau pridūrė, kad turi pagrindo manyti, jog jos automobilio padangas pradurti ir grasinantį raštelį parašyti galėjo žmogus, paprašytas kurio nors iš jos vadovaujamo kolektyvo narių. Į klausimą, ar nesibaiminanti, kad laiškelio autorius gali įvykdyti savo grasinimus, parduotuvės direktorė atsakė, jog baimės nejaučia, tik jai labai bjauru. “Manau, jei netenkina atlyginimas ar dar kas nors nepatinka, ne tokiu būdu reikia spręsti problemą. Žmogus juk gali rinktis: ieškoti kito darbo arba akis į akį kalbėtis su savo įmonės vadovais, - kategoriškai kalbėjo Z.Feoktistovienė. – Jei esi toks drąsuolis, nesėlink naktį padangų badyti, o ateik, trenk kumščiu į stalą ir sakyk: aš dirbu labai gerai ir prašau pakelti man atlyginimą”.
  Paklausta, ar iš tiesų jos vadovaujamoje parduotuvėje atlyginimai tokie maži, kad darbuotojams šauna į galvą griebtis šitokių drastiškų priemonių, direktorė atsakė, jog visi parduotuvės darbuotojai pasirašę darbo sutartis ir gauna jose numatytus atlyginimus. Ir svarbiausia, algos mokamos laiku, nuolat ir nepriklausomai nuo to, didesnė ar mažesnė tą mėnesį buvo parduotuvės apyvarta. Direktorės teigimu, daugumos “Iki” parduotuvės darbuotojų atlyginimai didesni nei minimali mėnesio alga. Minimalų atlygį čia gauna tik priimti bandomajam laikotarpiui darbuotojai. 
   “Visi dirbame toliau lyg niekur nieko, - sakė Z.Feoktistovienė. – Nežadu gaudyti to žmogaus, nepulsiu taip žemai. Gal vėliau ir iškils šis dalykas į viešumą… Tik negaliu pamiršti to skaudaus ir šlykštaus jausmo, apėmusio patyrus, kad tarnybiniai reikalai gali būti sprendžiami šitokiu būdu”.
   Dėl šio įvykio iškelta baudžiamoji byla, vyksta tyrimas. Pasak kriminalinės policijos pareigūnų, rimtų anoniminių grasinimų atvejai mūsų mieste pasitaiko itin retai. Jie prisimena įvykį, nutikusį prieš 10 metų, 1992-aisiais. Tuometinės autotransporto įmonės direktorius amžiną atilsį J.Mickevičius tada gavo anoniminį laišką su grasinimais jo patykoti miške su medžiokliniu šautuvu. Įvykis buvo tiriamas, tačiau grasintojo surasti nepavyko.
   Anot “Druskonio” kalbintų teisininkų, išaiškinus asmenį, grasinusį “Iki” parduotuvės direktorei, kaltinimas priklausytų nuo to, kokie buvo jo ketinimai. Kadangi iš raštelio turinio galima spręsti, kad gąsdinimo tikslas – turtiniai-piniginiai santykiai, nusikaltimą galima būtų kvalifikuoti kaip turto prievartavimą. Prisiminus pradurtas automobilio padangas tektų pridėti ir turto sužalojimą, o galbūt paaiškėtų, jog tai – chuliganizmas. Nuo to, ką pareigūnams pavyktų įrodyti, priklausytų ir bausmės grasintojui dydis.

“Druskonio” inf.

 

  Po linksmybių kavinėje pasigedo pinigų
   Gilią rugpjūčio 9 d. naktį “Dangaus skliauto” kavinės apsaugos darbuotojui R.Miškiniui teko tramdyti įsilinksminusią kompaniją. Pasipiktinę tuo, kad buvo išprašyti iš baigusios darbą kavinės, trys vyriškiai kreipėsi į policiją.
   Dar neprašvitus į policiją atvyko 30 metų merkiniškis Vytautas Kantaravičius, 39 metų druskininkietis Aleksandras Virbickij ir kartu su jais “Dangaus skliauto” kavinėje tą naktį laiką leidęs baltarusis. Vyrai pasiskundė, kad juos kavinėje sumušė apsaugos darbuotojas R.Miškinis. Negana to, V.Kantaravičius įrodinėjo, kad susistumdymo metu dingo jo piniginė su dokumentais. Nuostolis turėjo būti nemažas – piniginėje, be automobilio dokumentų ir vairuotojo pažymėjimo, anot merkiniškio, buvo 1400 Lt ir 50 eurų. A.Virbickij taip pat teigė, jog per muštynes prapuolė jo 600 Lt vertės mob.telefonas “Siemens”. Vėliau vyriškis apsižiūrėjo, kad nebeturi ir pinigų – pasak jo, jei kavinėje išleido apie 100 Lt, tai daugmaž 600 Lt jam dar turėjo būti likę. Patikrinus alkotesteriu, jiems buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis: A.Virbickij – 1,89 promilių, o V.Kantaravičiui – 1,90 promilių girtumas.
   Kavinės apsaugos darbuotojas 31 metų R.Miškinis tą naktį buvo blaivus. Pareigūnams jis papasakojo, kad apie 2 val. nakties kavinė baigė darbą. Lankytojams išsiskirsčius, liko tik pora klientų – vienas rymojo prie baro, kitas – prie stalelio. Taip pat skirstytis nenorėjo didelė 7-8 žmonių kompanija, įsitaisiusi aplink stalą.   Kavinės darbuotojai išjungė muziką, uždegė šviesas. R.Miškinis prisiminė perspėjęs, kad po 5 minučių kavinė bus uždaryta. Didžioji kompanija nereagavo. Po dar kelių perspėjimų įkaušę vyriškiai ėmė atsikalbinėti, neva dar nebaigę gerti alaus, todėl niekur neis. Apsaugos darbuotojas teigė paprašęs barmeną perpilti jų alų į vienkartinius indus, kad galėtų neštis. Vienas kompanijos dalyvis tuo metu jau miegojo, užsikniaubęs ant stalo. R.Miškinis pareikalavo jį pažadinti, draugužiai atsisakė. Tada apsaugos darbuotojas pabudino užsnūdėlį pats ir bandė išvesti jį pro duris. R.Miškinis teigia, jog tuo metu kažkuris iš kompanijos pribėgo ir trenkė jam į nugarą. Atsisukęs į mušeiką jis pamatė, kad tas jau užsimojęs antram smūgiui, todėl užlaužė jam ranką ir išstūmė į lauką. Tuo, pasak apsaugos darbuotojo, incidentas baigėsi.
   Kavinės lankytojai kreipėsi į teismo med. ekspertą. A.Virbickij jis nustatė lengvą, trumpalaikį sveikatos sutrikimą sukėlusį sužalojimą, o V.Kantaravičiui rimtų sužalojimų nebuvo nustatyta. R.Miškinis tvirtina apie prapuolusius pinigus ir telefoną sužinojęs tiktai iš policijos pareigūnų. Paskui su kitais darbuotojais jis apieškojo kavinės patalpas, tikėdamasis, gal piniginė kur nors iškrito, bet nieko nerado. PK sprendžiama, ar kelti baudžiamąją bylą. Tyrimo eigą sunkina tai, kad didelė tą naktį “Dangaus skliaute” besilinksminusios kompanijos dalis dirba tolimųjų reisų vairuotojais ir jau spėjo išvažinėti kas kur. Vienas iš nukentėjusiųjų – V.Kantaravičius taip pat išvykęs į Italiją ir parodymų duoti kol kas negali.

“Druskonio” inf.

 

  Policijos žinios
VAGYSTĖS
Rugsėjo 10 d. iš PSPC darbo kabineto dingo R.P. mob.ryšio telefonas, 10 Lt, banko kortelė. Žala – 462 Lt. Rugsėjo 12 d. sulaikyti alytiškiai J.K. ir R.R., kurie parduotuvėse “T Market” ir “Iki” pavogė įvairių prekių. Rugsėjo 12 d. Saulėtekio g. E.B. savo automobilyje paliko 200 Lt. Po kiek laiko mašinoje pinigų nerado. Automobilis stovėjo neužrakintas kieme prie namo. Rugsėjo 16 d. gautas pareiškimas iš UAB “Druskininkų butų ūkis”, kad rugsėjo 11 d. apžiūrint pastatą Gardino g. 56, pastebėta, jog nuo jo pavogta 25 m skardinių lietvamzdžių. Žala – apie 340 Lt.

VENGIA MOKĖTI ALIMENTUS
M.Čaplikas, gim. 1978 m., piktybiškai vengia mokėti alimentus sūnaus išlaikymui. Savo vaikams alimentus piktybiškai vengia mokėti ir A.Bendoravičius, gim. 1977 m. 

SUMUŠĖ
Rugsėjo 11 d. S.L. V.Krėvės g. sumušė ir atėmė 300 Lt D.S. Rugsėjo 12 d. su pareiškimu kreipėsi L.Č., gyv. Neravų g., kad rugsėjo 6 d. jos dukrai į koją įspyrė R.L. Rugsėjo 16 d. J.S., gim. 1985 m., Gardino g. apie 9.30 val. sumušė nepažįstamas vyriškis. Rugsėjo 16 d. Neravų g. esančiame alaus bare vienas jaunuolis sumušė du vyriškius.

RADINIAI
Rugsėjo 12 d. Nemune rastas 2-ojo pasaulinio karo laikų šarvamušis artilerijos sviedinys. Rugsėjo 16 d. Vilniuje buvo pavogtas R.M., priklausantis automoblis VW Passat. Mašina rasta Guobinių kaime, Druskininkų sav. Automobilį vairavęs pilietis sulaikytas. 

RADINYS
Rugsėjo 12 d. iš muitinės kriminalinės tarnybos Alytaus skyriaus gautas raštas, kad rugpjūčio 6 d. Latežerio kelio poste buvo patikrintas VW Passat, kurio slėptuvėje rasta 85,15 l nedenatūruoto etilo alkoholio. 

IŠDAUŽĖ LANGUS
Rugsėjo 14 d. Senamiesčio vid. mokyklos sargas pranešė, kad išmušti 3 mokyklos langų stiklai. 

IŠ LIGONINĖS
Rugsėjo 15 d. į intensyvios terapijos skyrių paguldyta be sąmonės N.R., gim. 1950 m., gyvenanti Leipalingyje.

SKOLOS
Rugsėjo 16 d. gautas IĮ savininko V.Z. pareiškimas, kad IĮ savininkas G.K. yra skolingas už parduotą kurą 2693 Lt. 

NEBLAIVŪS UŽ VAIRO
Sulaikyti neblaivūs vairavę automobilius: S.Jonutis, gim. 1973 m., P.Kisielis, gim. 1964 m. 

IEŠKOMAS
Rugsėjo 9 ir 10 dienomis iš miesto ligoninės ir poliklinikos kabinetų buvo pavogti darbuotojų asmeniniai daiktai. Pagal liudytojų parodymus buvo sudarytas įtariamojo fotorobotas. Asmenis, ką nors žinančius apie minėtas vagystes, arba atpažinusius šį žmogų, prašome paskambinti tel. 02.

    


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>© 1997-2002 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.