Pirmas

Šiame numeryje
Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Klausimas
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija

  Mokytis – niekada ne vėlu
Rasa SUCHANEKIENĖ 
Suaugusiųjų mokymo centro vadybininkė

Atlikta apklausa

    Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį tarp Druskininkų miesto savivaldybės ir Kauno kolegijos šįmet kovo 29 d. buvo įkurtas Kauno kolegijos Suaugusiųjų mokymo centras. 
   Didžiajai daliai dirbančių miesto gyventojų besikeičiančios rinkos sąlygos ir konkurencija skatina nuolat kelti aptarnavimo ir paslaugų kokybę. Todėl pradėjome nuo veikiančių įmonių vadovų apklausos, leidusios išanalizuoti esamas darbuotojų kvalifikacijos problemas. Anketos buvo išsiųstos 102 įmonėms. Deja, grįžo tik 7 anketos. Visi atsakę darbdaviai pageidavo anglų kalbos, raštvedybos ir bendravimo kultūros kursų. Taip pat buvo nemažai pageidaujančiųjų įgyti kompiuterinio raštingumo ir klientų aptarnavimo įgūdžių.
   Kreipėsi daug žmonių individualiai, ypač iš Viečiūnų. Visi, norintys mokytis, yra supažindinami su centro tikslais, pateikiamas siūlomų kursų sąrašas. Neretai žmonės pasirenka net kelias programas ir pageidauja, kad kursai vyktų rudenį-žiemą, kai nėra darbo. Yra sudaromi visų besikreipiančiųjų sąrašai pagal pasirenkamas programas. Didžiausios paklausos Suaugusiųjų mokymo centras sulaukia anglų ir vokiečių kalbų bei viešbučių darbo organizavimo ir administravimo kursams.

Visa gera nuotaika

   Pirmieji kursai mūsų centre buvo suorganizuoti UAB “Draugystės sanatorija” darbuotojams. Atsižvelgiant į sanatorijos direktorės V.Kaubrienės pageidavimus, buvo parengtos anglų kalbos padavėjoms ir kambarinėms bei lenkų kalbos sanatorijos administracijai kursų programos. Sanatorijos dirbantieji buvo mokomi jiems patogiu laiku sanatorijos patalpose. Kursų programa buvo nuolat tobulinama, atsižvelgiant į klausytojų pageidavimus. Nors kursų tempas buvo gana intensyvus, o didžioji dalis klausytojų pradėjo mokytis anglų ar lenkų kalbą nuo pradžių, bet auditorijoje buvo visada gera nuotaika, dėmesys bei didelis noras išmokti. Baigus kursus, klausytojai laikė žodinę įskaitą, kurios metu tiek sanatorijos administraciją, tiek kursus vedančius dėstytojus nudžiugino pasiekti geri rezultatai. Taip pat sudarėme dvi naujas anglų kalbos kursų klausytojų grupes. Pagal turimas žinias buvo sudarytos pradedančiųjų ir pažengusiųjų grupės. Šių grupių klausytojai taip pat buvo nepaprastai imlūs, žingeidūs, geranoriškai nusiteikę vieni kitų atžvilgiu.
   Gal kiek ir dėsninga, kad nedidelis senas pastatas miesto centre, M.K.Čiurlionio 80, glaudžia po savo stogu net tris kartas. Čia mokosi 2-oji vid.mokyklos moksleiviai, Kauno kolegijos Druskininkų skyriaus studentai ir lankantieji mūsų centro užsiėmimus. Nutilus vaikiškam juokui ir jaunatviškam šurmuliui, vakarais čia pradeda rinktis suaugusieji. Ateina jie pradžioje nedrąsiai, bet tiksliai žinodami ko nori. Nors klasėse viskas primena mokyklą, bet užsiėmimai čia tylūs, visi susikaupę, visada su gera nuotaika, nors dažnai ir labai pavargę po sunkios darbo dienos.
   Tikimės, kad pasibaigus vasarai, kai sugrįš ilgi rudens ir žiemos vakarai, mūsų savivaldybės gyventojai vėl mielai rinksis Suaugusiųjų mokymo centro siūlomas programas, ateis pasisemti žinių, pabūti kartu, pabendrauti.

 

  Linkiu apsilankyti pas mus

A.Januška Pirėnų kalnuose

Algimantas JANUŠKA

   Gražią rugpjūčio dieną mane, besimankštinantį miške už “Eglės” sanatorijos, sustabdė jaunas rusakalbis vyras. Įsišnekėjom. Svečias iš Maskvos ėmė intensyviai domėtis Druskininkais, jų apylinkėmis, sveikatingumo takais, Grūto parku, “Eglės” sanatorija, kurioje, kaip paaiškėjo, buvo apsistojęs su televizijos kūrybine grupe. Kiek pajėgiau – aiškinau. Bet išsamiau, sakiau, kurorto problemas ir privalumus gali nušviesti miesto meras. Jis mielai apie tai kalba, neseniai pats tuo įsitikinau, dalyvaudamas pokalbyje pas merą Ričardą Malinauską ir vicemerę Kristiną Miškinienę su “Šeimos” žurnalo vyr. redaktore. Sutiktas miške svečias patvirtino mano žodžius, sakydamas, kad jau buvo mero priimtas, o dabar pats panoro pasižvalgyti po kurorto apylinkes, kol jo filmavimo grupė dirba “Eglės” sanatorijoje bei jos gydyklose. Pritariau jo minčiai išsinuomoti dviratį ir pakeliauti miško takais. 
    Besišnekučiuodami mes išėjome iš miško ties “Eglės” tvenkiniu. Svečias domėjosi, kas čia per ežeras, mano ir visų mūsų gėdai beveik visas užžėlęs. O juk tai viena iš pagrindinių druskininkiečių ir jų svečių maudyklių!
   Paaiškėjo, kad mano sutiktas vyriškis – Robertas Baltrūnas, Maskvos turizmo ir kelionių centro “Balt-turas” direktorius. Malonus žmogus, nors gimęs ir augęs Rusijoje, dabar turintis turizmo firmą Maskvoje prie Lietuvos ambasados, bet kaip ir daugelis lietuvių palikuonių jaučiantis didelę nostalgiją tėvų žemei. Jis teigė esąs pasiryžęs pasistengti, kad į Druskininkus sugrįžtų ne tik buvę mūsų poilsiautojai, bet ir jų vaikai bei vaikaičiai. Ir jo filmavimo grupės rengiamos laidos per Maskvos televiziją, tikiuosi, prie to svariai prisidės.
   Ponas R.Baltrūnas, apkeliavęs nemažai Rusijos, Ukrainos kurortų, lygino jų tvarką su matyta pas mus. O kelialapio kaina, sakė jis, Druskininkuose dabar jau mažesnė net ir vizos bei kelionės išlaidas pridėjus. Tad palinkėjau jo laidų žiūrovams apsilankyti Druskininkuose, kur galima žymiai sustiprinti sveikatos būklę. Tą galiu patvirtinti ir savo pavyzdžiu. Kentėjau sunkiai pakeliamus sąnarių skausmus, gydytojai siūlė operuotis. Tačiau aš pasirinkau kurorto veiksnius ir sveikesnį gyvenimo būdą. Po pusantrų metų mankštos gamtoje ir šokių repeticijose, pritaikęs Palangos sveikatos mokyklos patirtį, palaipsniui nugalėjau skausmus. Negana to, pavyko taip sustiprinti sąnarius, raiščius, raumenis ir t.t., kad surizikavau pasirinkti kelionę aplink Vakarų Europą, kurios metu užkopiau į vieną aukštesnių Pirėnų kalnų viršukalnių Prancūzijos-Ispanijos pasienyje.

 

  Mokslo metų pražia dailės mokykloje
Aistė GRIGALIŪNAITĖ

   Rugsėjo 2d. visos mokyklos šventė mokslų metų pradžią. V.K.Jonyno dailės mokykloje ši šventė buvo kitokia nei iki šiol. Susirinkusieji buvo pasveikinti brolių Grimų pasaka „Nevienodi Ievos vaikai“, kurią suvaidino patys mažiausieji mokinukai. Jie, padedant mokytojai O.Railienei, vaidinimui pasiuvo ir apipavidalino lėles. “Mano vaikiukams šis darbas labai patiko,o ateity tikimės su šiuo lėlių spektakliu pasirodyti ir darželiuose”, - sakė O.Railienė. Mokyklos direktorė džiaugėsi prasidedančiais naujais mokslo metais, kadangi jie, lyginanat su praėjusiais, daug gausesni norinčiųjų mokytis skaičiumi. Mokykla sulaukė ne tik gražaus būrio mažųjų moksleivių, kuriuos atvedė mamytės ir tėveliai, tačiau pirmosios klasės prisipildė ir 15-16 m. jaunimo, pasiryžusio rimtai kibti į darbus. Sveikinime Savaldybės administratorė A.Vičiulienė palinkėjo kūrybos džiaugsmo, o Švietimo skyriaus vedėjas V.Gintutis pasidžiaugė nepaprasto grožio gamtos kampeliu, kuriame įsikūrusi dailės mokykla. Natūralų gamtos grožį šiemet papildė vasaros praktikos metu trečiokų sukurtos netradicinės medžio skulptūros. Jas sugalvojo daryti patys moksleiviai. Jiems, žinoma, talkino jų klasės auklėtoja L.Vrubliauskienė ir mokyklos ūkvedys, kuris pagal mokinių projektus išpjovė, sumontavo, o vėliau ir įbetonavo skulptūras. Taigi dabar V.K.Jonyno dailės mokyklos kiemelis prisipildęs spalvingų medinių gyvūnų, kurie jau vilioja praeivius su vaikais užeiti, apžiūrėti ir nusifotografuoti. Tik kiemelis dar neturi savo pavadinimo,o už orginaliausią pasiūlymą mokyklos direktorė pažadėjo apdovanojimą.

 

  Paroda iš Dusetų
Andrius MOSIEJUS

   Rugpjūčio 23 d. Mažojoje galerijoje atidaryta Dusetų (Zarasų raj.) dailės galerijos dailininkų kūrybos paroda. Galerijos vadovas ir šios parodos sumanytojas dailininkas Alvydas Stauskas susirinkusiems papasakojo apie Dusetų galerijos veiklą, per 7-erius gyvavimo metus susiklosčiusias tradicijas, išsamiai pristatė dailininkų darbus. 
   Ši paroda suteikia galimybę lankytojui pajusti, kuo “kvėpuoja” ir kaip kuria tapytojai – Romualdas Pučekas, Nomeda Saukienė, Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė, Eugenijus Raugas, Alvydas Stauskas bei buvęs ilgametis M.K.Čiurlionio galerijos Kaune direktorius Petras Stauskas.
   Tarp mūsų dailininkų užsimezgusi draugystė davė pirmuosius vaisius – šiuo metu Dusetų dailės galerijoje savo darbus eksponuoja druskininkiečiai grupės 3X dailininkai.

 


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>© 1997-2002 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.