Pirmas

Šiame numeryje
Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Klausimas
Kultūra
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija

  Sumušęs dukterį tėvas nuteistas lygtinai

   Birželio 24 d. Druskininkų m. apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis 44 metų Antanui Jakavoniui, sumušusiam savo dukterį dėl to, kad ši nesvetingai priėmė į namus kartu su juo atėjusį girtą sugėrovą. 

   17-metė mergina, šįmet kovo 5 d. neapsikentusi svečio iš "Kristalo", liepė tėvo draugeliui Vitalijui Kozakui išeiti iš buto. Po šio prašymo pasipylė įpykusio tėvo kumščiai. "Šiukšle" ir kitokiais žodžiais plūsdamas dukterį, rankos kumščius A.Jakavonis paleido ant merginos galvos, ėmė spardyti į kojas. Duktė bandė skambinti policijai, tačiau to padaryti girtas tėvas neleido. 
   Labai gerai besimokanti, nepriekaištingo elgesio moksleivė ryžosi savo šeimos skaudulį atiduoti viešam svarstymui - į teismo rankas. Ne pirmą kartą patyrusi nesivaldančio tėvo agresiją, mergina šįkart teigė, jog baigėsi kantrybė ir apie taikymąsi bei atleidimą negali būti nei kalbos. Mergina savo erudicija bei iškalba nustebino net bylą nagrinėjusius teisininkus. Tėvo smurtą patyrusi dukra gyvena su mama, tame pačiame bute registruotas ir darbo neturintis tėvas. 
   Tėvą policijai pavyko rasti tik po mėnesio. Nors raginimus prisistatyti į policiją adresatas gavo, tačiau neskubėjo vykdyti nurodymų. Į policiją jis buvo tiesiog atvesdintas. Pareigūnus nustebino A.Jakavonio požiūris dėl savo elgesio. Vyras, užuot pripažinęs savo gėdą, bandė kaltę užkrauti pačiai dukteriai. Kai po mėnesio PK pareigūnams pagaliau pavyko rasti kaltinamąjį, A.Jakavonis į policiją atžygiavo apdraskyta nosimi ir teigė, jog tai dukra, supykusi dėl girto svečio namuose, jo nosį išvagojo nagais. Tačiau šią tėvo versiją kaip mat paneigė med.ekspertai, nustatę, jog sužalojimas padarytas prieš 5-8 paras. Anot A.Jakavonio, tądien, kovo 5 d., po pietų, jis grįžo namo su pažįstamu V.Kozaku, nes šis norėjo pasinaudoti telefonu. Bute buvusi duktė, pasak tėvo, rėžė, jog jis vaikštąs su visokiais "kandžiulninkais" ir liepė draugui išeiti iš buto. Tada, teismui aiškino A.Jakavonis, jis labai supyko ir spyrė dukteriai į koją.
   Ne pirmą kartą pakėlusiam ranką prieš savo dukterį A.Jakavonio bandymai išsisukti nuo bausmės nepavyko. Teismas jį nubaudė 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymo laiką atidedant 1 metams. 

"Druskonio" inf.
  Prapuolęs ginklas atsirado
   Netikėtai į nemalonią istoriją buvo įsivėlęs druskininkietis 45 metų medžiotojas. Su draugais išvykęs pamedžioti, miške jis pamiršo savo šautuvą.

   Birželio 17 d. grupelė medžiotojų medžiojo miške ties Krivonių kaimu. Po medžioklės visi jie grįžo prie čia pat paliktų automobilių persirengti. Vienas iš medžiotojų atrėmė savo ginklą į mašinos šoną ir ruošėsi įdėti jį į bagažinę, kai suskambo mobilusis telefonas. Vyriškis bekalbėdamas sėdo į automobilį ir nuvažiavo, palikęs šautuvą miške.
   Grįžęs užrakino automobilį garaže ir nuėjo namo. Šautuvo jis pasigedo tik kitą rytą, kai norėjo padėti jį į seifą. Medžiotojas nuvažiavo į mišką, visur apieškojo, tačiau ginklo nebuvo. Tada išsigandęs vyriškis kreipėsi į policiją ir prisipažino pametęs šautuvą. Policijos komisariate dėl šio įvykio buvo pradėtas tyrimas. Nežinia, kuo viskas būtų baigęsi, tačiau po kelių dienų medžiotojui paskambino nenorėjęs prisistatyti vyriškis ir pasakė, jog šautuvą rado, bei nurodė vietą, kur jį paliko. Skubiai į tą vietą nuvažiavęs medžiotojas atsiėmė savo ginklą.
   Nors šautuvas atsirado, neatidus medžiotojas bus patrauktas administracinėn atsakomybėn dėl šaunamojo ginklo nešiojimo ir laikymo tvarkos pažeidimo. Už tai jam gresia bauda nuo 100 iki 200 Lt. Pasak policijos pareigūnų, tokio atvejo, kad kas nors pamestų savo šautuvą, Druskininkuose iki šiol dar nebuvo. 

"Druskonio" inf.

 

  Temos, pasiūlytos skaitytojų:
Ar blokuoja ratus miške?

   Į redakciją kreipėsi Romualdas Okstinas, birželio 9 d. žvejojęs Avirio ežere ir už ne vietoje pastatytą automobilį aplinkosaugininkų nubaustas pinigine bauda. Jis papasakojo, jog atvykęs prie ežero pastebėjo 4 jaunuolius, tvarkiusius pakrantę - rinkusius šiukšles, plastikinius butelius. Jie automobilį buvo pasistatę šalia miško keliuko. Netoliese palikęs savo mašiną, R.Okstinas valtimi išplaukė žvejoti. 

  
"Išgirdęs draugo šūktelėjimą, grįžau, - pasakojo žvejas. - Pamačiau, kad mano automobilio priekinis ratas užblokuotas. Anie jaunuoliai, buvę šalia savo mašinos, iškart sumokėjo baudą, o man teko mobiliuoju telefonu ieškoti policininkų ir sumokėti 50 Lt, kad nuimtų blokatorių". Po šio įvykio R.Okstinui kilo klausimų: "Ar gali policininkai užblokuoti mašinos ratus miške? Jei neturėčiau mobiliojo telefono, kaip rasčiau pareigūnus, kad išlaisvintų automobilį? O jei skenduolį ištraukčiau ar pats susižeisčiau arba miške gaisras kiltų, kaip išvažiuočiau mašina užblokuotais ratais?"
   Pasak Aplinkos apsaugos agentūros vyr. inspektoriaus S.Kvaraciejaus, tą dieną vyko jungtinis kelių policijos ir aplinkosaugininkų reidas Avirio ežero pakrantėmis. Karštomis dienomis čia privažiuoja daug ratuotų poilsiautojų, paliekančių savo automobilius kur pakliuvo. Taip buvo ir R.Okstinui - pastatęs mašiną ant miško paklotės, jis buvo nubaustas 87 Lt bauda. Kelių policijos inspektorius A.Rupeikis, paklaustas, ar dažnai automobilių ratai blokuojami miške, atsakė, jog paprastai pareigūnai tokių dalykų nepraktikuoja. Tiesiog tą dieną vyko reidas ir policijos ekipažai važinėjo netoliese. "O šiaip mums užtenka žmoniškumo nepalikti vidury miško mašinos užblokuotais ratais - jei žmogus atvažiavo išsimaudyti pasiėmęs tik rankšluostį ir automobilio raktelius, kaip jis mus prisišauks? Randam kitų būdų nubausti pažeidėjus", - tvirtino A.Rupeikis.

"Druskonio" inf.

 

  Akcija keliuose
   Birželio 20 - liepos 1 d. Respublikos keliuose vyksta saugaus eismo akcija "Ne toks šaunus - kaip galvoji, kai išgėręs tu vairuoji". Šią akciją surengė Susisiekimo ministerija, Automobilių kelių direkcija bei Viešosios policijos biuro eismo priežiūros tarnyba.
   Pagrindinis akcijos tikslas - prevencinis. Ja siekiama atkreipti eismo dalyvių dėmesį į eismo saugumo problemas, pastaruoju metu gausėjančias avarijas, kviečiama būti drausmingesniems ir pakantiems keliuose bei gatvėse, nesėsti prie vairo išgėrusiems ar važiuoti su neblaiviais vairuotojais. Juk tik visų visuomenės narių nepakantumas neblaiviems eismo dalyviams gali padėti išsaugoti brangiausią turtą - žmogaus gyvybę. Kas aštunta įskaitinė autoavarija mūsų šalyje įvyksta dėl neblaivių vairuotojų kaltės.

"Druskonio" inf.

 

  POLICIJOS ŽINIOS
SUMUŠĖ
Birželio 21 d. į PK kreipėsi L.V., pranešusi, kad jos nepilnametį sūnų mediniu daiktu sumušė pilietis T.V. Kaunietis J.K. pranešė apie tai, kad vairuojant maršrutinį autobusą maršrutu Druskininkai-Kaunas, Druskininkuose prie jo priėjo nepažįstamas jaunuolis, kuris trenkė jam ranka į veidą bei sulaužė akinius. Į policiją kreipėsi ir A.T., pranešęs, kad jam svečiuojantis pas seserį, jį sumušė nepažįstamas vyras ir išmušė priekinį dantį. A.M. nukentėjo Gailiūnų ganyklose. Ten jį rankomis ir kojomis sumušė nepažįstamas vyras. 

APVOGĖ
Pilietė D.S. pranešė, jog dingo jos mob. ryšio telefonas "Siemens A35" su pakrovėju ir asmens pasas. Alytaus m. ir raj. PK darbuotojas pranešė apie tai, kad poilsiaujant prie Giedravardžio ežero, iš poilsio namelio buvo pavogta rankinė, kurioje buvo mob. ryšio telefonai "Nokia 3310" ir "Siemens M30", kreditinė kortelė, policijos pareigūno pažymėjimas. Į PK kreipėsi Vokietijos gyventoja, pranešusi apie tai, kad AB "Sarvija" turgavietėje perpjovus krepšį, pavogta piniginė, kurioje buvo 600 Lt ir auksinė grandinėlė. 

SUSIDŪRĖ
Pilietis J. pranešė, jog Ratnyčios gatvėje pilietė O.B., važiuodama dviračiu ir sukdama į kairę, nepraleido mopedo, kurį vairavo J.P., ir abu susidūrė.

KVIEČIA ATSILIEPTI 
Š.m. kovo 7-8 dienomis Merkinės ir Liškiavos gatvių teritorijoje buvo įsibrauta į automobilius. Vagišiai suilaikyti, pas juos rastos pavogtos automagnetolos, tačiau vienos iš jų - skaitmeninės "Inter Conti" savininkas dar neatsiliepė. Kviečiame jį kreiptis į Druskininkų PK budintįjį arba tardytoją A.Biekšą.

 


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>


 

© 1997-2002 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.