Pirmas

Šiame numeryje
Miesto žinios
Policijos žinios
Klausimas
Kultūra
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija

  Trenkėsi į parduotuvės sieną

Avarijos kaltininkai Asta Žuravel ir Giedrius Zinys "noriai" pozavo "Druskoniui"

   Sekmadienį, apie 16 val., nemažai druskininkiečių tapo keistos autoavarijos liudininkais. Automobilis Audi 80, važiuodamas V.Krėvės gatve link M.K.Čiurlionio gatvės, staiga pasuko į kairę ir priekiu rėžėsi ką tik nudažytą naujos parduotuvės "Pigiau grybo" sieną. 

   Paaiškėjo, jog už vairo sėdėjo neblaivi 16-metė alytiškė Asta Žuravel. Ji nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio ir atsitrenkė į pastatą. Mergina, vairavusi savo draugo, irgi Alytaus gyventojo 30-mečio Giedriaus Zinio automobilį, dar neturi vairuotojo pažymėjimo. Birželio 27 d. merginai sukaks 17 metų.
   Mūsų mieste avariją padariusiai Alytaus jaunimo mokyklos 9 klasės moksleivei buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis - 2,12 promilių. Jos bendrakeleivis G.Zinys buvo dar girtesnis - jo kraujyje rastos 3,37 promilės alkoholio. Tai rodo sunkų girtumo laipsnį. Abu automobilyje važiavę jaunuoliai nenukentėjo, užtat automobilio priekis buvo gerokai sumaitotas - sulankstytas variklio gaubtas, išdaužyti žibintai, stiklai ir t.t. Šiek tiek apibraižyta buvo ir parduotuvės siena.
   Pasak kelių policijos pareigūnų, mašiną vairavusiai merginai gresia bauda nuo 3 iki 5 tūkst. Lt, o jai vairuoti leidusiam automobilio savininkui - nuo 300 iki 500 Lt. Jei, žinoma, nepaaiškės, kad už vairo sėdėjo jis, nes kai kurie įvykio liudininkai tvirtina į sieną įsirėžusios mašinos vairuotojo sėdynėje matę vyriškį.

"Druskonio" inf.
  Paauglys apvogė jį pavežusį advokatą
   15-mečiui Eimantui Ščėlkunui anksti teko sėstis į kaltinamųjų suolą. Gegužės 31 d. dėl vagysčių jam buvo paskelbtas nuosprendis - vieneri metai laisvės atėmimo. Tačiau teisėjas nutarė, kad vaikinuką dar galima perauklėti ir neuždarant jo į kalėjimą, todėl bausmės vykdymą atidėjo metams.

   Vasario 21 d. E.Ščėlkunas su draugu Mariumi užėjo į Editos Bačėnienės individualios įmonės parduotuvę M.K.Čiurlionio g., kurioje buvo prekiaujama mobiliojo ryšio telefonais bei veikė interneto svetainė. Paaugliai kartu apžiūrinėjo prekystalyje išdėliotus telefonus. Vėliau Marius nuėjo prie kitoje parduotuvės pusėje buvusių kompiuterių. Po kelių minučių prie jo prišoko draugas ir pasiūlė važiuoti namo. Ateities gatvėje E.Ščėlkunas iš striukės kišenės išsitraukė mobiliojo ryšio telefoną "Nokia 5110" ir prisipažino, kad pavogė jį iš parduotuvės.
   Jau kitą dieną E.Ščėlkunas telefoną už 100 Lt pardavė savo draugui Povilui. Kad aparatas vogtas, jis, aišku, nesigyrė.
   Vieną rytą po savaitės E.Ščėlkunas su motina Veisiejuose stabdė pakeleivingus automobilius, norėdami važiuoti į Druskininkus. Juos sutiko pavežti Lazdijuose gyvenantis advokatas M.N. Bevažiuojant E.Ščėlkunas pastebėjo dėtuvėje tarp priekinių sėdynių gulintį vairuotojo mobilųjį telefoną "Nokia 3310" odiniame dėkle. Dar neprivažiavus Druskininkų, paauglys sugebėjo telefoną nukniaukti. Išlipęs iš automobilio Veisiejų g. miškelyje, jis išmetė SIM kortelę.
   Grįžęs namo, E.Ščėlkunas advokato telefoną nunešė Povilui, kuriam buvo pardavęs iš parduotuvės pavogtą aparatą, ir juos apkeitė. "Nokia 5110" jis kažkodėl nunešė atgal į parduotuvę, o draugui paliko "Nokia 3310", kur jį ir rado apsilankę policijos pareigūnai.
   Vagystėms paaiškėjus, E.Ščėlkunas nesigynė ir prisipažino. Kadangi antrasis telefonas buvo pavogtas pakartotinai, paaugliui grėsė rimta bausmė. Tačiau teismas niekur nesimokančiam ir nedirbančiam vaikinui suteikė progą pasitaisyti. Nukentėjusieji pavogtus telefonus atgavo, todėl civilinių ieškinių nereiškė. 

"Druskonio" inf.

 

  Dvi tiesos apie sumuštą koją

   Kojos trauma gegužės 12 d. baigėsi Vieciūnų kaimo gyventojos 50-metės Marijonos Malakviejienės bandymas susigrąžinti 200 Lt skolą. Kaip moteris pasakojo policijos pareigūnams, tądien, apie 19.30 val., ji dviračiu važiavo namo į kaimą iš sodo. Tačiau miško kelyje netikėtai pasipainiojo vieciūniškis Rimgaudas Milutis. Dviratį apžergęs M.Malakviejienės kaimynas turėjo sustoti, mat, anot moters, ji ėmė jo klausinėti, kada šis ruošiasi atiduoti skolą. "Sakau jam - jei neturi, tai mokėk dalimis. Tada jis man atgal: aš tau, k…, tuoj atiduosiu skolą, - policijai pasakojo miško takelyje kaimyno prispausta moteris. - Tada aš sėdau ant dviračio ir nuvažiavau. Tačiau jis mane po kelių minučių pasivijo ir priekiniu savo dviračio ratu tyčia trenkė į mano dviračio priekinį ratą". Moteris nugriuvo ant žemės, o R.Milutis savo koja užmynė dešinę M.Malakviejienės koją, kurią labai suskaudo, ir ji ėmė šauktis pagalbos. M.Malakviejienė dėl stipriai sumuštos kojos buvo paguldyta į ligoninės chirurgijos skyrių. 
   Tačiau R.Milutis turi savo istoriją apie sumuštą koją. Anot pareiškimą policijai ant stalo paklojusio vyro, ne jis, o M.Malakviejienė be priežasties ėmė plūstis ir užgaulioti jį ir visus jo gyvus bei mirusius gimines. "Nespėjus man nieko atsakyti, minėta pilietė puolė muštis, bandė nagais išdraskyti akis, apdraskė veidą, sutrenkė šoną bei su kažkuo trenkė į šoną. Gindamasis aš ją nuo savęs atstūmiau. Ji atbula, kiek spėjau pastebėti, krito, kadangi buvo neblaivi, - savo tiesą aiškino R.Milutis. - Savo chuliganiškais veiksmais M.Malakviejienė mane įžeidė kaip žmogų, sužalojo veidą bei šoną, dėl ko negaliu dirbti. Ir, kiek man žinoma, ji dar bando apsimesti nukentėjusia. Prašau išnagrinėti šį atvejį ir imtis atitinkamų priemonių. Ir apsaugoti nuo M.Malakviejienės išpuolių, kadangi po minėto įvykio ji teigia, kad aš ją sužalojau ir reikalauja 1000 Lt". 

"Druskonio" inf.

  

  Iš mašinos išvadavo gaisrininkai 
   Birželio 12 d., apie 14 val., 21-erių metų druskininkiečiai Deividas Ramonas ir Rolandas Skrinska, automobiliu Nissan, priklausančiu pastarajam, važiavo Didžiasalio žvyrkeliu link   Druskininkų-Leipalingio plento. Iki plento likus apie 300 m, automobilis nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį. Kelių policininkų tvirtinimu, už vairo sėdėjęs Deividas, nepasirinkęs saugaus greičio žvyruotame ir duobėtame kelyje, nesuvaldė automobilio. Netrukus į įvykio vietą atvykusi greitoji medicinos pagalba paėmė Rolandą, tuo tarpu sunkiai sužalotą Deividą iš sumaitotos mašinos gniaužtų teko išvaduoti gaisrininkams. Hidrauline įranga praplėšus Nisan duris, Deividas su stipria galvos trauma ir daugybiniais lūžimais išgabentas į ligoninę. Šiuo metu sunkios būklės jaunuolis išvežtas į Kauno akademines klinikas, o Rolandas, suteikus pagalbą, išleistas į namus. 

"Druskonio" inf. 

   

  Kai žvejoji, grybauji pasienyje…
   Nuo gegužės 10 d. Druskininkų užkardos vadavietė perkeliama į Raigardo pasienio kontrolės punktą. Todėl gyventojai, norintys gauti leidimą žvejybai pasienio ruožo vandenyse ir kitais klausimais, turi kreiptis į Raigardo pasienio kontrolės punktą Švendubrės kaime, prie kelio Druskininkai-Gardinas. Primename, kad asmuo, pageidaujantis žvejoti pasienio ruožo vandenyse, privalo kreiptis į artimiausią pasienio užkardą. Čia pateikus asmens dokumentą ir žvejo bilietą, jam išduodamas leidimas žvejoti. Jame nurodomi žvejo anketiniai duomenys, žvejybos vieta ir laikas. Žvejojantis pasienio ruožo vandenyse pilietis pasieniečiams pareikalavus privalo pateikti asmens dokumentą ir leidimą žvejoti. Toks leidimas galioja nuo 1 dienos iki kelių mėnesių. Leidimą gavęs žvejys įspėjamas, kad tamsiu paros metu (nuo saulės nusileidimo iki patekėjimo) pasienio ruožo vandenyse žvejyba draudžiama.
   Vietiniai gyventojai, grybaudami ar uogaudami pasienio ruože, su savimi privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
   Už šių taisyklių neslaikymą baudžiama administracine bauda nuo 150 iki 300 Lt arba įspėjimu. Pakartotinai padarius tokį patį nusižengimą jau skiriama nuo 300 iki 600 Lt bauda.

"Druskonio" inf.

 

  POLICIJOS ŽINIOS 
NESUMOKĖJO
Birželio 5 d. IĮ "Bioksas" savininkas A.Č. pranešė, kad E.B. neatsiskaitė jo įmonei už nusipirktą kompiuterinę įrangą. Žala - 4994 Lt.

NETIKRAS PINIGAS
Gauta medžiaga iš Alytaus procesiniam sprendimui priimti dėl netikro 100 JAV dolerių banknoto, gauto iš AB banko "Hansa LTB" Druskininkų skyriaus.

VAGYSTĖS
Birželio 7 d. "Kranto" kavinėje neaiškiomis aplinkybėmis dingo D.G. rankinė, kurioje buvo pasas, "Sodros" pažymėjimas, 3 kreditinės kortelės bei mobiliojo ryšio telefonas. Žala - 418 Lt. Birželio 10 d. pavogtas UAB "Druskininkų butų ūkis" priklausantis automobilis IŽ KOMBI, stovėjęs prie Gardino g. 80 namo. Birželio 11 d. O.B. policijai pranešė, kad jos sūnus A.J. išlaužė dvigubas buto duris ir pavogė dviratį. Žala - 200 Lt.

ĮTARTINAS NUMERIS
Birželio 6 d. VĮ "Regitra" specialistas policijai pranešė, kad ant automobilio Audi-80, priklausančio S.K., pritvirtintos lentelės iškaltas numeris neatitinka nurodyto dokumentuose.

DEGĖ
Birželio 10 d. degė "Eglės" sanatorijai priklausančio paplūdimio namelio stogas. Žala nustatinėjama.

VAIRAVO NEBLAIVŪS
Už vairo neblaivūs sulaikyti: S.Matijoška, gim. 1956 m., A.Jakubavičius, gim. 1965 m., A.Sapiega, gim. 1972 m., K.Karsokas, gim. 1974 m.

NUOBAUDOS
Už etilo alkoholio ir jo skiedinių laikymą baltarusė K.Daroshyk, gim. 1933 m., nubausta 500 Lt bauda. Už tai, kad girti pasirodė viešose vietose, įspėti: bedarbis A.Gedžius, gim. 1974 m., UAB "Taksi" vairuotojas J.Braginas, gim. 1957 m., bedarbis E.Gražulevičius, gim. 1983 m. Už viešosios rimties trikdymą įspėta E.Gaučaitė, gim. 1951 m.
 

   


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>


 

© 1997-2002 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.