Pirmas

Šiame numeryje
Miesto žinios
Policijos žinios
Klausimas
Kultūra
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija

  "Konduktorės laiškai" 


Diana (pirmoji iš kairės) ir jos draugė Poezijos pavasario dėka susibičiuliavo su Velso dailininkais


Diana skaito eilėraščius universiteto kiemelyje

Nijolė PASERBSKIENĖ

   Druskininkietė Diana Paklonskaitė šiemetiniame Poezijos pavasario festivalyje už geriausią debiutą pelnė literatūrinio žurnalo "Nemunas" prizą - Poezijos paukštės statulėlę. 

   Nuo 1999 m. Dianos eilėraščiai publikuojami "Literatūroje ir mene", "Nemune", pluoštas naujausių pateko į almanachą "Poezijos pavasaris 2002", kurio tomelis, išmargintas autorių autografais ir Velso dailininkų pieštais šaržais, Dianai buvo įteiktas renginio uždarymo vakarą.
   "Nesitikėjau, kad knygos sudarytojai taip palankiai įvertins eiles apie prozišką konduktorės darbą, kurį dirbau 3 metus, netekusi darbo pagal specialybę. Iš penkių almanache spausdinamų mano eilėraščių trys yra parašyti autobuse - Gardino gatvės garažuose, Laisvės aikštės stotelėje, sukinėjantis miesto maršrutais. Konduktorės darbas, nors fiziškai sunkus, buvo dėkingas galimybe bendrauti su žmonėmis. Stebėdavau pavargusius, liūdnus druskininkiečius, jų veiduose mačiau ne tik slepiamą nuoskaudą, bet ir didelį išdidumą, kuris neleido jiems tapti elgetomis. Maršrutas į Vieciūnus man būdavo mieliausias - pakalbindavo iš sodo grįžtantys miestiečiai, į bažnyčią susiruošę vieciūniškiai. Pajuokaudavo, pasiguosdavo… Kai įlipdavo tik vienas kitas keleivis ir bilietus parduoti nedaug sugaišdavau laiko, žmonių stebėjimą pakeisdavau "Šiaurės Atėnų", "Literatūros ir meno" skaitymu, taiklesnio žodžio ieškojimu savo eilėraščiui. Kai kurie keleiviai ir ypač vairuotojai stebėdavosi, kad taip daug "laiškų rašau". Autobusų parkui atsisakius konduktorių, iš pradžių buvo keista skaityti nevažiuojant. Praradusi šį darbą, netekau ne tik saulėtekių ir saulėlydžių, kurių dabar žymiai mažiau matau", - prisipažįsta pašnekovė, pridurdama, kad anksčiau ji kas mėnesį galėdavo įsigyti poezijos knygų, kaupti mėgstamų autorių bibliotekėlę.
   Diana šiemet pirmą kartą įveikė visą Poezijos pavasario renginių maratoną: dalyvavo susitikime su Nobelio premijos laureatu Seamusu Heaney'u, Užupio kavinėje susirinkusiems literatams pristatė savo kūrybą, Palemone klausėsi poetų ir lakštingalų, eilėraščius skaitė Vilniaus universiteto M. K. Sarbievijaus kiemelyje, suspėjo apie save papasakoti ir radijo laidos "Literatūros akiračiai" klausytojams.
   "Poezijos pavasaris labai patiko, sutikau daug bendraminčių, susiradau bičiulių, bet "Poetinis Druskininkų ruduo" man artimesnis, ypač traukia naktiniai skaitymai "Širdelės" kavinėje", - prasitarė nuolatinė šio literatų šurmulio stebėtoja.
   Įvykiai, kelionės, nauji įspūdžiai Dianą skatina rašyti. Ji yra optimistė ir tiki, kad druskininkiečiai įveiks krizę ir dažniau šypsosis gatvėse bei autobusuose.

 

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>


 

© 1997-2002 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.