Pirmas

Šiame numeryje
Miesto žinios
Savivaldybės žinios
Policijos žinios
Klausimas
Kultūra
Sportas
Renginiai
Horoskopai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija


 


  Sudegė turto už 16 tūkst. Lt 

Aktų salė po gaisro

Gaisro "Atgimimo" vid. mokyklos aktų salėje židinys 

Arūnas ZURLYS
 
   Vasario 4 d. 10 val. 39 min. Druskininkų priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai pranešta, jog iš "Atgimimo" vid. mokyklos aktų salės veržiasi dūmai. 

Neliko remontų 

   Gaisrininkų, apmokytų dirbti kenksmingoj aplinkoj, du ekipažai tuoj pat atvyko į įvykio vietą. Atidarę pilnos dūmų aktų salės duris gelbėtojai apgraibomis ir su prožektoriais atrado gaisro židinio vietą ir apie 11 val. 22 min. ugnies ir dūmų plėtimasis sutramdytas. Paaiškėjo, jog gaisras prasidėjo nuo mažo medinio kambarėlio ant aktų salės scenos, kur buvo saugomi rankų darbo tautiniai drabužiai, akordeonai, magnetofonas, knygos ir žurnalai. Be abejo, visa tai neatpažįstamai sudegė, bene labiausiai sukeldami choreografijos mokytojų apmaudą. Mokyklos administracija apskaičiavo, jog gaisras sunaikino turto už daugiau kaip 16 tūkst. Lt, neįskaitant lėšų, kurių prireiks atremontuoti salę. Nuo aukštos temperatūros suskilo du trečdaliai plastikinių langų stiklų, išsiklaipė jų rėmai, kurie buvo sumontuoti aktų salėje praėjusių metų spalį. Išsilydė šviestuvai, apsvilo apdaila, aprūko visa salės patalpa, suremontuota 1998 m. 

Įvykio pamokos 

   Visiškai atmetama padegimo priežastis. Pasak mokyklos budinčiųjų, kurios pirmosios pajuto dūmų kvapą koridoriuje ir pagalvojo, kad tai galėtų būti iš mokyklos virtuvės sklindantys dūmai, salėje nebuvo žmonių, kurie būtų galėję sukelti gaisrą. Juolab iki pietų salėje nevyksta nei užsiėmimai, nei repeticijos. Apie 9.30 val. trumpam į salę užsukusi direktorės pavaduotoja taip pat nieko įtartino nepastebėjo. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojo Juozo Vitkausko prognozėmis, gaisras galėjo kilti apie 10 val. Pasak jo, gerai, kad mokyklos budinčiosios neatidarė salės durų, antraip gaisras galėjo persimesti į mokyklos koridorius. Pareigūno nuomone, tokiais atvejais darbuotojams nedera pulti į dūmų sklidiną patalpą ir savarankiškai ieškoti gaisro židinio, nes gali neužtekti jėgų sugrįžti. Kaip tik tąkart vienas mokyklos darbuotojas užsuko į dūmų pilną salę, tačiau tuoj pat sugrįžo laukti kvalifikuotos gaisrininkų pagalbos. Sklandžiai ir operatyviai vykusiems gesinimo darbams vadovavo pats priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas S. Matulevičius. Nors pranešimas apie gaisrą mokykloje buvo grėsminga informacija, skubus jo likvidavimas grėsmės kitoms mokyklos patalpoms nesukėlė. Tačiau pamokos buvo nutrauktos, o vaikai paleisti į namus. Visą naktį vėdinus patalpas, pamokinė veikla kitądien atnaujinta. 

Trumpas elektros jungimasis 

   J.Vitkauskas 95-iais procentais užtikrintas, kad pagrindinė gaisro priežastis - trumpas elektros jungimasis. Gaisras kilo savavališkai be projekto apie 1967 metus ant scenos pastatytame kambarėlyje. Pasak viršininko pavaduotojo, bet kokios patalpos medinėmis pertvaromis tokio tipo statinio, kaip "Atgimimo" vid. mokykla, viduje prieštarauja respublikinėms statybos normoms. Šiuo atveju nedraudžiama statyti viduje patalpų mūrinėmis pertvaromis. Pastebėta, jog elektros laidų paskirstymo išorinėje dėžutėje šalia sudegusio kambarėlio ir scenos užuolaidų buvo neleistinai tarpusavyje sujungti aliuminiai ir variniai elektros laidai, kurie veikiausiai ir sukėlė trumpą jungimąsi. Ant sudegusios patalpos sienos išorėje esančių elektros laidų tarp jungtuko ir šviestuvo buvo sukabinti lengvai įsiplieskiantys tautiniai drabužiai.

Šimtadienis įvyks sanatorijoje 

   Nors mokyklos mokiniai ir mokytojai jau spėjo spėriai nuplauti salės sienų ir lubų juodulį, tačiau šį savaitgalį čia turėjęs įvykti šimtadienis perkeltas į "Vilniaus" sanatorijos salę. Vaikai bene labiausiai džiaugiasi, kad išliko nesudegusi muzikos aparatūra, naudojama šokiams. Mokyklos direktorė Danutė Časienė "Druskonį" informavo, jog Savivaldybė pažadėjo lėšų atremontuoti šią salę iki gegužės mėnesio, nes būtent tuomet čia turi įvykti tarptautinė konferencija, kurioje ketina dalyvauti svečiai iš Italijos, Slovėnijos, Švedijos ir kt. 

Nerami mėnesio pradžia 

   J.Vitkauskas pastebėjo, jog šių metų sausio mėnesį Druskininkai, apsiėję be gaisrų, stipriai "atsigriebė" vasario pradžioje. Sausio pabaigoje vietiniai gaisrininkai daugiausia pro langus "vadavo" vienišus pensininkus, nes pas juos nebuvo įmanoma įeiti pro duris. Taip atsitiko Veisiejų g.10-15 ir Vytauto g. 22-12. Tuo tarpu per vasario mėnesio 4 pirmąsias dienas Savivaldybės teritorijoje kilo net 3 gaisrai. Vasario 2 d. apie 5 val. ryto Snaigupės kaime su pašarais ir karve sudegė Modesto Antano Karvelio tvartas ir kluonas. Ūkinių pastatų savininkas patyrė apie 6 tūkst.Lt nuostolį. Vasario 3 d. automobilių stovėjimo aikštelėje Taikos gatvėje praeiviai pastebėjo, jog Audi Coupe salonas pilnas dūmų. Šiuo atveju automobilio savininkas Rimas Tamulevičius apsiėjo be nuostolių, nes atjungus svylančius laidus, dūmijimas tuoj pat baigėsi. 
  Susipjaustė rankas

   Sausio 31-osios naktį Druskininkų PK areštinės pareigūnas pastebėjo, jog vienoje kameroje sėdintys 28 metų Rolandas Suraučius ir 32 metų Vitalijus Barabočenka susipjaustę rankas. Vienkartinio skutimosi peiliuko nuolauža susižalojusius rankų dilbius areštinės gyventojus apžiūrėjo iškviesti medikai. Suteikus medicinos pagalbą, jie buvo grąžinti į areštinę. 
   R.Suraučius ranką prieš save pakėlė nuosprendžio išvakarėse. Penktadienį, vasario 1 d., Druskininkų teisme buvo išnagrinėta chuliganizmo byla, kurioje R.Suraučius nuteistas 4 metų laisvės atėmimo bausme. Teisiamasis pernai pavogė pažįstamo žiedą ir vidury nakties viename bendrabutyje, svetimame bute, sumušė žmogų. R.Suraučius teisėtvarkos pareigūnams žinomas kaip narkomanas ir priklausomybę nuo alkoholio turintis žmogus, ne kartą teistas. V. Barabočenka - sulaikytas įtariamasis vienoje vagystės byloje. Motyvai, dėl ko areštinėje uždaryti druskininkiečiai griebėsi skutimosi peiliuko, neaiškūs. Viena iš galimų versijų, jog medikai nedavė vaistų, kokių norėta.
   Kaip "Druskoniui" teigė viešosios policijos komisaras-inspektorius A.Jurgelevičius, sulaikytiesiems nedraudžiama turėti tokių priemonių, kaip vienkartinis skutimosi peiliukas. Negiliai persibrėžusių rankas R.Suraučiaus bei V.Barabočenkos už areštinės vidaus taisyklių pažeidimą laukia drausminės nuobaudos. Kol kas sprendžiama, kaip nubausti į šį skandalą įsivėlusius druskininkiečius - pastaba, papeikimu, siuntinio, pasimatymo su artimaisiais uždraudimu ar pan.

"Druskonio" inf. 

 

  Siaučia naktiniai "svečiai"
   Praėjusią savaitę Ateities gatvės daugiabučiuose vėl siautė naktiniai vagys, apvogę ar kėsinęsi apšvarinti butus, kuriuose tuo metu miegojo šeimininkai. Pabuvoję mažiausiai 4-iuose butuose, vagys išsinešė vertingus daiktus, sugadino durų užraktus, išgąsdino šeimininkus. Ilgapirščiai į butus įsiverždavo elementariu būdu - sugadindami lengviausiai pažeidžiamas spynas, kurioms naudojami pusmėnulio formos raktai. Nors PK pareigūnai ne kartą viešai perspėjo žmones saugotis patiems ir prižiūrėti savo turtą įsidedant sudėtingesnę spyną, naudojant durų grandinėles, įsivedant signalizacijas ir pan., dauguma druskininkiečių, deja, mano, jog nelaimė pro jų duris praeis. "Jei per brangu pirkti sudėtingas spynas, naudokite grandinėles. Tinka ir tokia "žaislinė" signalizacija už 10 Lt, kurią, pastebėjome, pardavinėja ind.Bakanausko įmonės parduotuvėlė prie turgaus. Ji pritaisoma prie durų ir jas varstant sucypia. Naktį garsas labai skardus. Pagaliau pristumkite nakčiai prie durų kėdę ar dar ką nors. Saugokim savo turtą. Nepalikit nakčiai prieškambariuose brangių daiktų, piniginių, mob. ryšio telefonų. Vagys, įsilaužę į butą, pirmiausiai perkrato kabančių drabužių kišenes", - patarimų žmonėms negailėjo PK pareigūnai.

"Druskonio" inf.

 

  Išdykavimai telefonu baigėsi nemalonumais
Rasita BOČIENĖ

   Sausio 20-osios vakare į kurorto spec. tarnybas pasipylė telefono skambučiai. Pagalbos šauksmų sulaukė policija, greitoji pagalba ir gaisrininkai. Tačiau nuvykę į neva nelaimių vietas, gelbėtojai nieko nerado. Paaiškėjo, kad šitaip juos siuntinėjo neblaivūs studentai.

Šventė vardadienį

   Tą sekmadienio vakarą trys Kauno kolegijos Druskininkų skyriaus studentai šventė vieno iš jų vardo dieną. Iš Varėnos rajono į kolegiją atvykęs mokytis Marius Varanauskas ir alytiškis Mindaugas Grigonis svečiavosi varėniškės studentės Agnės Jasinauskaitės nuomojamame bute M.K.Čiurlionio gatvėje. Trijulė gėrė alų.
   Marius, kurio vardadienis ir buvo švenčiamas, puikavosi neseniai Kaune nusipirktu mobiliuoju telefonu "Nokia 3210". Nesugalvoję, kam dar galėtų paskambinti, nuo alaus apsvaigę jaunuoliai ėmė rinkti gerai visiems žinomus numerius.

Važinėjo veltui

   Apie 21 val. policijoje buvo užregistruotas pranešimas telefonu. Vyriškas balsas pranešė, kad prie M.K.Čiurlionio gatvės 23-iojo namo įsiplieskęs konfliktas ir tuoj gali kilti muštynės. Į įvykio vietą nuskuba netoliese buvęs kelių policijos ekipažas. Tačiau prie nurodyto namo neranda nė gyvos dvasios.
   Po valandos policininkams pranešama, kad prie "Kristalo" alaus baro vyksta muštynės. Pareigūnai vėl važiuoja ir vėl nieko panašaus neranda. Netrukus užregistruojamas pranešimas, kad prie "Kristalo" muštynės visgi vyko, ir dabar policijos ten laukia sumuštas žmogus. Pareigūnų automobilis lekia dar kartą ir vėl - be reikalo.
   Skambučio sulaukia ir greitosios pagalbos skyrius. Jaunas vyriškas balsas praneša, kad Gardino gatvės 18 namo 18-tame bute žmogus apsinuodijo narkotikais ir reikia jį nedelsiant gelbėti. Nuvykusiai medikų brigadai buto duris atidariusi moteris išpučia akis - gydytojų ji nekvietusi ir apie jokius narkotikus nieko nežino.

Iškvietė pas save

   Netrukus pranešimą fiksuoja ir gaisrinės budėtojas. Ugniagesiai kviečiami į M.K.Čiurlionio gatvės 5 namo 24-ąjį butą - čia gaisras. Nuvykę gaisrininkai ilgai beldžiasi į nurodyto buto duris. Niekas neatidaro. Vėliau moteriškas balsas teiraujasi, kas čia. Ugniagesiams prisistačius, vėl tyla. Gaisrininkai nesitraukia, todėl duris buto šeimininkei tenka atverti.
   Įėję vidun, ugniagesiai apžiūrėjo patalpas, tačiau nieko įtartino nerado - tik apsvaigusią jauną kompaniją. Jaunuoliai dievagojosi, kad gaisrininkų nekvietė, tačiau šiems jau kilo įtarimas. Ugniagesiai apie įvykį pranešė savo viršininkui, tas paskambino policijai ir į M.K.Čiurlionio gatvės 5 namą buvo nusiųstas kelių policijos ekipažas. Jaunuoliai ėmė ginčytis, painiotis, nenorėjo sakyti savo pavardžių, tvirtino, kad bute nėra telefono. 
   Gaisrininkai savo dispečerinėje sužinojo telefono numerį, kuriuo buvo užfiksuotas iškvietimas, sulygino su užfiksuotuoju policijoje - numeriai sutapo. Pareigūnai surinko tą numerį, ir mobilusis suskambo čia pat kambaryje, po lova.

Iškart prisipažino

   Šia proga galima pranešti, kad miesto spec. tarnybos dabar jau turi aparatus, fiksuojančius visų skambinančiųjų telefonų numerius. Todėl, reikalui esant, nesunku išsiaiškinti, kokiu telefonu skambinta ir kas jo šeimininkas.
   O tą vakarą visa trijulė buvo nuvežta į policijos komisariatą girtumui nustatyti. A.Jasinauskaitei alkotesteris parodė 1,10 promilių, M.Varanauskui - 2,44, o M.Grigoniui buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis - 2,69 promilės. Persigandę jaunuoliai iškart prisipažino - pasirodo, spec. tarnyboms skambinėjo abu vaikinai, mergina telefonu neišdykavo. M.Grigonis tvirtino kvietęs tik greitąją, o M.Varanauskas prisiminė porą kartų skambinęs policijai, pasak jo, galbūt ir dar kam nors skambino, bet tai dingo iš jo atminties, nes buvo labai girtas. Pareigūnų klausinėjami, kodėl taip elgėsi, vaikinai tik gūžčiojo pečiais - atseit norėję pajuokauti.
   Abu studentai jau atlygino spec. tarnyboms žalą, kurią šios patyrė tuščiai važinėdamos po miestą. Praėjusį trečiadienį, vasario 6-ąją, jie buvo nubausti ir administracine tvarka. Druskininkų m. apylinkės teismas M.Varanauskui skyrė 500 Lt, o M.Grigoniui - 400 Lt baudą.

Imsis priemonių

   Tačiau mėgėjai nevykusiai "juokauti" vis nerimsta. Sausio 31 d. tuoj po pietų policijos budėtojas gavo nelaimės signalą, kad prie Kaziulių kaimo įvyko autoavarija, kurioje yra sužeistųjų. Į įvykio vietą nulėkė policija, paskui ją - greitoji pagalba. Automobiliai ilgokai blaškėsi, sukiojosi kaimo keliais, tačiau nieko taip ir nerado.
   Dėl šio įvykio irgi vyksta tyrimas, jau nustatyta, kam priklauso telefonas, aiškinamasi, kas galėjo juo skambinti. Pareigūnai žada imtis rimtų priemonių, tramdant spec. tarnybų darbui trukdančius telefoninius chuliganus.

  

  POLICIJOS ŽINIOS
LAUŽĖSI
   Sausio 31 d. 4 val. gautas pranešimas, jog O.V., gyv. Ateities g., rado sugadintas buto durų užrakto spyneles. Žala - 50 Lt.

VAGYSTĖS
  
Sausio 31 d. naktį iš V.Ž. buto Ateities g. pavogti 2 mob. ryšio telefonai, vestuvinis žiedas ir grandinėlė. Žala - 1175 Lt.
   Vasario 1 d. SP AB "Druskininkų šilumos tinklai" direktorius pranešė, kad nuo katilinės stogo pavogta antena. Žala - 400,53 Lt. 

DINGO KARVĖ
  
Vasario 2 d. P.J. pranešė, jog iš ūkinio pastato Jaskonių kaime pavogta karvė. Gyvulio savininkas gyvena už kilometro, o karvę kasryt ateidavo pamelžti į sodybą, kurioje šiuo metu niekas negyveno. Vagys, matyt, tuo ir pasinaudojo. Policijos pareigūnai nustatė, jog karvė savo kojomis kėblino 10 km Grūto link, o nuo šio kaimo parduotuvės jos pėdsakai išnyko. Žmones, pirkusius Margę su nulaužtu dešiniu ragu, ar ką nors žinančius apie šią vagystę, prašome paskambinti į PK tel. 02. 

MIRĖ
  
Vasario 2 d. savo namuose Ricielių kaime numirė Janina Amšiejienė, gim. 1929 m. 

AVARIJOS
  
Sausio 31 d. 19.30 val. G.B., gim. 1959 m., vairuojamas automobilis, išsukdamas iš šalutinio kelio į pagrindinį, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su dviratininku A.K., kuriam lūžo kojos blauzdikaulis. 
   Vasario 3 d. automobilis Audi-80 partrenkė pilietį V.J. Mašina iš įvykio vietos pasišalino. Nukentėjęs žmogus paguldytas į reanimacijos skyrių. 

SUMUŠĖ
  
Vasario 2 d. su pareiškimu dėl sumušimo kreipėsi V.Z., o vasario 3 d. - V.B.

APGADINO
   Vasario 3 d. į PK kreipėsi V.B., kad Ricielių kaime savo sodyboje ryte rado apgadintą automobilį Audi-100. Žala - 900 Lt. 

VAIRAVO NEBLAIVUS
   Sausio 31 d. neblaivus automobilį vairavo V.Tamašauskas, gim. 1976 m.

  


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>


 

© 1997-2002 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.