Pirmas

Šiame numeryje
Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Klausimas
Sportas
Renginiai
Horoskopai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija


 


  Kaimas gėrė, kaimas gers?
Violeta KLIMAITĖ

Julei Navickaitei iš Vilkanastrių kaimo dėl rastų svaiglašių gresia bauda iki 2000 Lt

    "Jeigu man reikėtų ką namuose paslėpti, tikriausiai niekas nerastų", - juokauja Druskininkų Savivaldybių policijos vyr.inspektorius Arūnas Mineika, pasakodamas humoreskoms ir jaunųjų policininkų mokslo vadovėliams tinkančias istorijas apie mūsų kaimo žmonių fantaziją. Ne vienerius metus daržinėse, šieno kūgiuose, lauko virtuvėse dairydamasis nelegaliai laikomų bravorų, naminukės ir kitų skiedinių, A.Mineika Dzūkijos kaime aptiko neįtikėčiausių slėptuvių. 

Žaidimas slėpynių

   Apylinkės inspektorių kaimo žmonės pažįsta kaip savo sūnėną. Tik tie, kurie nešvariais darbais užsiima, nors ir šypsosi pamatę, bet prie stalo nesodina. Vieni dar bando grūmoti kumščiu, kiti - kalbėtis gražiuoju, treti pradeda cituoti Konstituciją. Tačiau pagauti už rankos prie techninio spirito saugyklos ar su puslitriu naminės rankoje dažniausiai jie pavirsta šunybių prikrėtusiais vaikais. Prasideda ašaros, rankų grąžymai, maldos susitarti gražiuoju. 
"Dabar kaimo žmonės išprusę. Juos auklėja techninio spirito pardavėjai. Šie "didmenininkai" pataria, kaip geriau laikyti, kokios baudos gresia, kam geriau prisiimti kaltę", - apie pogrindinį kaimo verslą pasakoja pareigūnai. Iš savo darbo mokosi ne tik jie. Kaimynus girdantys kaimiečiai dažnai nustebina savo išmone slapstyti techninį spiritą. Runkeliais apkrauti rietimai naminės butelių, pamiškėj ar šalia kriuksinčio paršo, po mėšlu užkastas techninis spiritas, po kabančiais virtuvės sienoje puodais pakišti skiedalo buteliai, - tokios slėpynės policininkų jau nebestebina. Kaime erdvės slėptuvėms, "podelių" ir rakandų tiek daug, jog net menkiausias rastas pusbutelis nelegaliosios laikomas pergale.

"Vyrai, nieko neturiu"

   "Jeigu nori, kad tavęs nepastebėtų, mašiną turi keisti pas pusdienį", - linksmai kalbėjo apylinkių inspektoriai, spalio 24-ąją išsiruošę aplankyti savo kaimo žmonių. Gandai net ir čia plinta taip sparčiai, jog naujo policijos automobilio numerį kaime mintinai žino jau kitą dieną. 
   Snaigupėje mus pasitinka "pašilusi" moteriškė juoduojančiais iš tolo paakiais. Vos nenuvirsta iš nuostabos, kai prie jos dviračio staiga pričiuožia pilnas vyriškų galvų automobilis. "Nieko nemačiau, nieko nežinau", - žavingai bando šypsotis bedantė. Nesvarbu, jog iš po skverno netikėtai ant žemės žlegteli plastmasinis tuščias butelis. Sau ji išlieka didvyre, neišdavusia kaimynės, pas kurią ką tik važiavo svaiglašių. O kaimynė tądien uoliai skalbėsi. "Vyrai, tikrai nieko neturiu", - garantavo ji, stebėdamasi, kas galėjo paleisti liežuvį, jog čia veikia pilstuko parduotuvė. Šį kartą policininkai patikėjo.

Gėdą užkrovė moteriškei

   Vilkanastrių kaimas tą dieną irgi skendėjo ramybėje. Žmonės jau pasišėrę gyvulius. Vieni pas kitus į svečius vaikšto, kava vaišinasi, radijo klauso. Tokią idilę sugriovėme, užsukę į Repečkos namus. Labiausiai netikėta mūsų viešnage piktinosi šalia gyvenanti kaimynė, užėjusi kavos. "Va, malkas mano kažkas susikrovė ir išsivežė. Geriau ieškokit, kas pavogė", - bandė į doros kelią atvesti pilstuko klausinėjančius pareigūnus. Sodybos šeimininkė Julė Navickaitė irgi dievagojosi nieko neturinti. "Eikit, žiūrėkit", - vėrė namų ir kluono duris. Tik prie lauko virtuvės kažkokia nesava pasidarė. "O ko ty tau?" - sunerimusi peržengė slenkstį. Ten stovėjo JIS - maždaug pusė litro smirdančio skysčio. Kad tai ne aitvarų neštas ir pamestas turtas, žinojo ir Algis Repečka, pernai baustas už techninio spirito laikymą. "Tu nešk pasų", - be pretenzijų uniformuotiems svečiams jis liepė savo moteriškei. Ne todėl, kad gėdą užkrauti norėtų ant moteriškų pečių. Šiandien kaime kiekvienas pyplys žino, jog antrą kartą bauda būna keliskart didesnė. Taigi Julei, prisipažinusiai radybų savininke, po rasto skysčio ekspertizės gresia nuostoliai nuo 500 iki 2 tūkst.Lt. 
  Dar pasižvalgę po "stebimus objektus", apie kuriuos anoniminiais laiškais policiją informuoja kaimo moterys, pavargusios nuo kasdien apspangusių savo vyrų, lekiam į Stračiūnus. 

Yra slėptuvė, bet kur?

   "Kaip Rembrandto paveiksluose", - sutartinai linkčiojame, riedėdami į jaukią kaimo sodybą su prūdu ir klegančiomis antimis. Sodybos šeimininkė Ona Merkelienė irgi garantuoja nieko blogo neturinti. Tačiau kluono pašonėje gėdingai matyti metalinė statinė. Tik ji viena čia voliojasi, todėl garsiai įtarti, jog tai - bravoro dalis, šiukštu negalima. Svetingai pakvietusi vidun, moteris kažkaip keistai užstoja vieną kampą. Už jos visu gražumu stovi du litrai naminukės. Taigi paaiškėjus oficialiai, jog turinys - naminės ruginės kilmės, moteriai bus skirta bauda nuo 300 iki 1500 Lt.
   Pravažiuojame Stračiūnų milijonieriumi vadinamo ūkininko valdas, nuo pašalinių akių aptvertas brangia tvora. Kaimo moterėlės trimituoja, jog tuos turtus pilstukas sukrovė, tačiau nepagautas - ne vagis. Kiek policininkų bandė įveikti šią tvirtovę, - ir nieko. Yra kažkur slėptuvė, bet kur? 
  Šįmet per 10 mėn. Druskininkų policija išaiškino 13 nusikaltimų, susijusių su naminės degtinės, brogos, kitų namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto, denatūruoto, techninio etilo alkoholio ir jų skiedinių, aparatų jiems gaminti laikymu, gaminimu, gabenimu ar realizavimu. Už šių gėrimų gaminimą, laikymą, pardavimą ar kitokį realizavimą per 10 mėnesių nubausti 77 asmenys.  Vėl gaisras "Girios aide"

Violeta KLIMAITĖ

   Unikalus miško muziejus "Girios aidas" vėl kenčia nuo ugnies. Ankstų lapkričio 3 d. rytą, 7.39 val. liepsnojo pavėsinės "Baublys" stogas. Originalus statinys prie įvažiavimo į gyvenamųjų namų rajoną kažkada tarnavo kaip muziejaus bilietų kasa. 

   Neabejojama, jog tai - padegimas. 1 tūkst. 190 Lt įvertinęs gaisro padarytą žalą, "Girios" aido" direktorius A.Valavičius tvirtina, jog tai paprasčiausias chuliganizmas. Jo nuomone, namukas uždegtas specialiai, pasislėpus nuo namų, iš gatvės pusės. Jis abejoja, jog "Baublys" galėjo užsidegti, žaidžiant vaikams ar nuo mestos nuorūkos, kadangi pasiekti 2,5 m aukščio statinio stogą nėra taip paprasta ir suaugusiam. 
   Daugelio mėgstamą "Girios aidą" ugnies nelaimė užgriuvo ne pirmą kartą. Prieš devynerius metus iki pamatų sudegė pagrindinis muziejaus pastatas - namelis ant vištos kojelės. Pasak direktoriaus A.Valavičiaus, gaisro nuostolis tada buvo įvertintas pusantro milijono litų. Muziejus buvo atstatytas per 1 metus ir 5 mėnesius. "Jeigu namelį būtų atstatinėjusi statybinė organizacija su samdomais darbininkais, naujojo "Girios aido" muziejaus sąmatinė vertė būtų apie pusantro milijono litų. Tačiau dėl lėšų stokos į darbus savanoriškai kibome visi, atstatymui ieškodami pigiausių variantų. Nors vienas trečdalis darbų dar nepadaryta, bet labai taupant, naujasis statinys mums kainuos apie 600 tūkst. Lt", - teigė A.Valavičius, pridūręs, kad jau pradėti ir ką tik nuo ugnies nukentėjusio "Baublio" atstatymo darbai.
  Direktorius apdergė skulptūrą
   Lapkričio 6 d. popietę policijos patruliai nesėkmingai ieškojo vieno kurorto muziejaus direktoriaus, kuris neva apšlapino jo vadovaujamos įstaigos simbolį - prie muziejaus esančią skulptūrą. Policijai ir "Druskoniui" paskambinęs druskininkietis pranešė sensacingą naujieną, jog eidamas pro šalį atsitiktinai jis pamatė neblaivų žmogų, "siusiojantį" ant muziejaus teritorijoje stovinčio kūrinio. Neabejingas tvarkai ir menui praeivis netrukus išsiaiškino, jog gamtinius reikalus neįprastoje vietoje atliko pats šios įstaigos vadovas. "Druskoniui" iš įvykio vietos sugrįžę pareigūnai teigė, jog jie nieko nerado, o gėdingus nusikaltimo pėdsakus nuplovė tądien kaip tyčia pliaupęs lietus.

"Druskonio" inf.

  POLICIJOS ŽINIOS
MAŠINA ATSIRADO
Spalio 29 d. gautas D.N. pareiškimas, kad pavogtas jos automobilis VW Golf, stovėjęs Eglės g., nesaugomoje mašinų stovėjimo aikštelėje. Žala - 4 tūkst.Lt. Maždaug po savaitės į Druskininkus atvažiavo ne tik pavogta mašina, bet ir vagys. Policijos pareigūnams pavyko išaiškinti nusikaltimą, jog moters turtą išvairavo asocialiai gyvenantys jaunuoliai. VW Golf II savininkei grąžintas kiek palamdytas ir apgadintas. Vagišiams, kurie aiškina neturėję kuo grįžti namo ir nutarę "pasiskolinti transportą", iškelta baudžiamoji byla. 

VAGYSTĖS
Spalio 29 d. du jaunuoliai iš parduotuvės "Merkys" pavogė dvi pakuotes saldainių už 91 Lt 59 ct. Tą pačią dieną iš automobilio, stovėjusio Ateities g., nesaugomoje mašinų stovėjimo aikštelėje, išleisti 5 l A-92 markės benzino ir pavogtas bako dangtelis. Žala - 22 Lt. Spalio 31 d. gautas J.R., gim. 1940 m., pareiškimas, kad iš jo garažo dingo 2500 JAV dolerių ir 800 Lt. Kaune iš druskininkietės L.J. palikto neužrakinto automobilio pavogta rankinė. Žala - 850 Lt. Lapkričio 1 d. buvo sulaikyti du jaunuoliai, kurie pavogė įvairias juodo metalo detales. Lapkričio 2 d. Leipalingyje, išdaužus varėniškio mašinos langelį, pagrobta 100 JAV dolerių. Lapkričio 3 d. iš automobilio, stovėjusio Šiltnamių g, pavogta automagnetola. Žala - 150 Lt. Lapkričio 3 d. iš automobilio MAZ, priklausančio AB "Alytaus kranai", pavogta 150 l kuro. L.P. policijos pagalbos kreipėsi dėl iš buto dingusio televizoriaus. UAB "Sarvija" automobilių parkavimo aikštelės sargas pranešė, jog iš mašinos VW Golf pavogta automagnetola. 

VANDALAI
Lapkričio 4 d. pastebėta, jog buvusioje geležinkelio stotyje išdaužtas lango stiklas, išlaužtos durys, išmėtyti daiktai. 

SANTYKIAI
Lapkričio 4 d. J.B. namo rūsyje sumušė ir apstumdė kaimynas J.K. J.G. pranešė, kad jos sugyventinį V.R. sumušė kaimynas R.Ž. 

GAISRAS
Lapkričio 1 d. Vieciūnuose degė B.D. sodo namelis.

APGAVO
Spalio 31 d. kreipėsi palangiškė ir pranešė, jog kovo mėn. į jos namus užėjo druskininkietis ir pasiūlė pirkti dirbinius iš sidabro. Ji atidavusi daugiau kaip 20 g aukso, tačiau pilietis iki šiol su ja neatsiskaitė. 

NUBAUSTI ADMINISTRACINE TVARKA
Neblaivūs vairavo: alytiškis S.Vitkauskas, gim. 1946 m., marijampolietis V.Lapinskas, gim. 1972 m., druskininkietis L.Suško, gim. 1948 m., A.Ivanovas, gim. 1975 m., R.Lazauskas, gim. 1945 m. Antrą kartą per metus neblaivus už vairo sulaikytas A.Sotskov, gim. 1981 m.

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>
Anekdotas


© 1997-2001 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.