Pirmas

Šiame numeryje
Miesto žinios
Policijos žinios
Meilės istorijos
Klausimas
Sportas
Renginiai
Horoskopai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija


 


  Avarijoje sužeistos 3 poilsiautojos 
   Rugpjūčio 17 d. 22 val. 25 min. M.K.Čiurlionio ir Veisiejų gatvių judrioje bei tokiu vėlyvu metu šviesoforo nereguliuojamoje sankryžoje įvyko žiauri avarija.

   Jos kaltininkas 43 metų druskininkietis Juozas Aleknavičius, bendrovės “Era” vairuotojas, į sankryžą įvažiuodamas automobiliu MB 300 šalutiniu keliu, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio VW Golf, vairuojamo druskininkiečio Antano Gedvilo, ir trenkėsi į jį. Pats avarijos kaltininkas, būdamas stipriai girtas (3,27 promilės), nenukentėjo. Tuo tarpu iš 4-ių VW Golf važiavusių keleivių, Lenkijos piliečių, gyvenančių Krokuvoje ir atvykusių poilsiauti į Druskininkus, nenukentėjo tik viena. Kitos trys, 51-erių, 50-ies ir 53-ijų metų moterys, sužalotos. Dviems sutrenktos galvos, vienai lūžo raktikaulis. Iš įvykio vietos nukentėjusiosios nugabentos į Druskininkų ligoninę. Jų gyvybėms joks pavojus negresia. Jeigu paaiškės, jog nukentėjusiųjų gyvybės apdraustos, J.Aleknavičius privalės padengti jų gydymo išlaidas. Jis privalės atlyginti padarytą automobilio VW savininkui žalą. J.Aleknavičiui jau, ko gero, iškelta baudžiamoji byla. Šiuo metu vyksta tyrimas. Pats J.Aleknavičius pasakojo, jog tą vakarą garaže remontavo mašiną, o po to nuėjo į alaus barą ir išgėrė 3 bokalus po 0,4 l alaus. Kaip įsėdo į žmonos vardu registruotą MB 300, kaip važiavo, beveik negali papasakoti, nes tiesiog neprisimena. Atsitokėjo tik atsitrenkęs į VW. 
   Kitądien, rugpjūčio 18 d., 9 val. avarija įvyko ir kitoje sankryžoje, ties Leipalingiu, kur dabar saugumo sumetimais eismas vyksta ratu. VW Jetta, blaivios 58-erių metų kaunietės B.Kišonienės kažkodėl nuvairuotas prieš eismą, susidūrė su Audi 80. Nei pastarojo automobilio vairuotojas veisiejiškis V.Klimačiauskas, nei eismo pažeidėja avarijoje nenukentėjo. 

“Druskonio” inf.  Apdergė skulptūrą
   Vargšės skulpūrėlės Vilniaus alėjoje nuolatos patiria vandalizmą. Kažkada žmogelio su laiveliu galva buvo giljotinuota, nudaužti driežas ir varna. Kadangi vandalai taip ir liko neišaiškinti, prieš kelerius metus “Druskonis” pats ėmėsi iniciatyvos raginti miestelėnus, jog jie praneštų redakcijai apie pastebėtus vandališkus veiksmus. Todėl neseniai išniekinta to paties žmogelio su laiveliu skulptūra Vilniaus alėjos pradžioje sukėlė itin didelį mūsų susidomėjimą. 

   Rugpjūčio 13 d., apie 3 val. nakties, policijai anonimas pranešė, jog iš trijų jaunuolių, esančių prie skulptūros Vilniaus alėjos pradžioje, vienas ant jos šokinėja. Nurodyta kryptimi tuoj pat išvyko policininkų ekipažas. Pareigūnai iš karto pastebėjo, kad ant skulptūros atlikti dvejų rūšių gamtiniai reikalai. Kadangi jaunuolių ten jau nebebuvo, sutiktas praeivis paaiškino, kad neseniai 3 jaunuoliai nuėjo “Pavasario” parduotuvės link. Čia neblaivi trijulė ir sulaikyta. 
   Sulaikyti policijos komisariate vaikinai papasakojo, jog palydėję panas, prie skulptūros su jomis išsiskyrė. Vienas iš jaunuolių 21-erių metų Rolandas Tumosa pasiūlė apdergti skulptūrą. Taip jis pats ir padarė, nusimovęs kelnes ir užsilipęs ant skulptūros. Fekalijos pakibo ant laivelio, šlapimas nuvarvėjo iki pat postamento. Kiti du panašaus amžiaus jaunuoliai M.C. ir D.T. savo fekalijomis “parėdyti” skulptūros nesiryžo, stovėjo šalia, gėrė alų ir juokėsi. Išradingasis pokštautojas Rolandas policininkams savo neblaivaus poelgio priežasčių negalėjo paaiškinti ir dievagojosi, nežinia kas jam šovė į galvą šitaip negražiai pasielgti, šiukštu, ateityje jis daugiau taip tikrai nedarys. Ir labai prašė, kad jo pavardės žiniasklaidai neviešintų. O kadangi negailestingoji žiniasklaida mano kitaip, t.y. kad besitęsiantis skulptūrų Vilniaus alėjoje niokojimas nesitęstų, būtinai reikia skelbti meno kūrinių niekintojus. Taip Rolandas ir užkibo ant mūsų, meno mylėtojų, kabliuko. Kadangi abu stebėtojai pirmą kartą pažeidė viešąją tvarką, apsiribota įspėjimais. Tuo tarpu niekur nedirbantis ir nesimokantis R.Tumosa už nedidelį chuliganizmą teismo nubaustas 150 Lt bauda. Apskritai viešai atliekantiems savo gamtinius reikalus (besišlapinantiems ar kitaip) ir tokiu būdu atliekantiems tyčinius veiksmus šiurkščiai pažeidžiant viešąją tvarką bei aiškiai negerbiant visuomenės gali tekti sumokėti baudas nuo 100 iki 300 Lt arba gresia būti nubaustiems administraciniu areštu iki 30 parų. 
Tyčiojimasis iš skulptūros su laiveliu, kuri lankstinukuose apie kurortą neretai naudojama kaip kurorto simbolis, tebesitęsia.   Rugpjūčio 21 dienos popietę prie lipdinio laivelio buvo padėtas tuščias butelis.

“Druskonio” inf.   Apiplėšta kaimo senutė 

  Rugpjūčio 20 d. į policiją kreipėsi Jovaišių kaimo gyventoja O.M., gim. 1920 m., kad į jos sodybą atvykusios dvi moterys ir vyriškis grasindami reikalavo pinigų ir juos gavę, skubiai išsinešdino. 

  Vienkiemiuose gyvenančių žmonių apiplėšimo atvejai pastaruoju metu labai dažni visoje Lietuvoje, tačiau iki šiol mūsų savivaldybę ši nelaimė kažkaip aplenkdavo. Tai – pirmas šįmet atvejis, kai nuo plėšikų kentėjo Druskininkų savivaldybėje gyvenanti kaimietė. Šįkart užpuolimas baigėsi be tragedijos ar suluošintos sveikatos. 
81 metų senutė iš Jovaišių kaimo rugpjūčio 20 d. ryte, apie 11 val., sulaukė netikėtų “svečių” – dviejų moterų ir vyro. Vienai moteriškei ir vyrui buvo maždaug po 50 metų, o antrajai – apie 20. Iš pradžių į neužrakintą senutės namą užėjo viena moteriškė ir pasiūlė pirkti kažkokių apatinių. Ištraukus mažo dydžio moteriškus marškinius, senolė nusistebėjo, kad jai nereikia tokio vaikiško “kombinuko”. Tuomet į kambarį įlėkė antroji moteris ir, į senolės pilvą atstačiusi daiktą, panašų į pistoletą, grasindama pareikalavo pinigų. Išsigandusi senutė, jog nesugebės prisišaukti pagalbos, atidavė savo paskutines santaupas – 245 Lt. Neseniai ji buvo gavusi pensiją. Apiplėšimo bendrininkas vyriškis į vienišos senutės namus nebuvo užėjęs, matyt, buvo paliktas stebėti aplinką.
   Pasak policijos, šie veikėjai senolei lyg ir buvo matyti, lankęsi anksčiau, siūlydami kažkokias prekes. Apklausus kitų sodybų gyventojus, paaiškėjo, kad trijulė prieš kelias dienas tokiu pačiu scenarijumi aplėkė ne vieną namą, tačiau vagis atbaidė tai, jog namuose buvo ne vienas, be to, jauno amžiaus žmogus. Manoma, jog vagys vaikščiojo po kaimus, apsimesdami pardavėjais, klausinėdami žmonių, ar daugiau nieko nėra namuose ir taip ruošdamiesi savo juodiems darbams. Policijos pareigūnų teigimu, jau prieš šį įvykį kaimų gyventojai ne kartą buvo “instruktuoti”, kad neįsileistų nepažįstamųjų, nebūtų tokie patiklūs ir t.t.

“Druskonio” inf.  POLICIJOS ŽINIOS
IŠNIEKINO

 
Rugpjūčio 13 d. į PK su pareiškimu kreipėsi pilietė R.V., gim. 1969 m., jog nuvykusi į Ratnyčioje esančias kapines, rado išniekintą savo vyro kapą.

VAGYSTĖS

  Iš E.B. sandėlio, esančio Veisiejų g., pavogtos įvairios automobilių detalės. Žala – 910 Lt.
   Rugpjūčio 14 d. pagalbos prašė Lenkijos pilietis B.P., pranešdamas, kad pavogti jo automobilio, stovėjusio nesaugomoje automobilių stovėjimo aikštelėje prie san. “Eglė”, dekoratyviniai ratų gaubtai. Žala – 300 Lt. Iš druskininkiečio A.L. švarko kišenės “Eglės” san. salėje pavogtas pasas ir 110 Lt. Rugpjūčio 16 d. iš J.G. sandėliuko, esančio Neravų g., pavogti įvairiausi daiktai. Žala – 552 Lt. Rugpjūčio 17 d. su pareiškimu kreipėsi vilnietis M.V., jog rugpjūčio 11 d. prie Neravų g. 27 namo nepažįstamieji pavogė jo audiomagnetolą “Philips”. Rugpjūčio 16 d. apvogta poilsiautoja. Dingo jos ir vyro pasai.
  Iš piliečio J.K., gyv. Vytauto g., gautas pranešimas, kad iš rūsio koridoriaus pavogtas jo dviratis. Pilietis G.K., gyv. Veisiejų g., pranešė, jog nuo jo įmonei priklausančio pastato stogo pavogta aliuminio skarda. Liškiavos kaime iš A.J. sodybos ūkinio pastato pavogti 7 triušiai.

NEPRAĖJO

   Rugpjūčio 14 d. į PK kreipėsi kavinės “Krantas” savininkas, jog rugpjūčio 2 d. buvo išdaužtas kavinės durų stiklas.

NUOSTOLIAI

   Policija gavo pranešimus, jog iš vieciūniškio A.G. buto neaiškiomis aplinkybėmis dingo batai, o Antakalnio g. gyventojas A.A. bute pasigedo kvepalų. Rugpjūčio 21 d. D.S., gyv. Gardino g., pranešė, jog grįžusi į namus, nerado įvairių indų.

SANTYKIAI

   Į PK kreipėsi druskininkietė Z.T., pranešdama, jog namuose girtas vyras mušasi, triukšmauja. Leipalingietę O.Š. rugpjūčio 11 d. sumušė vyras su K.P. Policijos pagalbos šaukėsi Ateities g. gyventoja, jog namuose jos vyras grasina peiliu susidoroti su ja ir kitais šeimos nariais. Rugpjūčio 17 d. į policiją kreipėsi alytiškė A.T. su pareiškimu, jog ją Leipalingyje sumušė sesuo V.Ž. Rugpjūčio 19 d. Neravų g. gyventoja S.A. pranešė, kad Randamonių kaime ją sumušė draugas V.J. Gautas Ateities g. gyventojos A. pranešimas, kad prie namo laiptinės nepažįstamas jaunuolis sumušė jos vyrą P.A.

NETIKRAS

  Gavus ekspertizės aktą paaiškėjo, kad 100 JAV dol. banknotas, kurį liepos 24 d. LTB Druskininkų sk. keitimui pateikė Veisiejų g. gyventojas V.V., yra netikras.

NELAIMĖ KELYJE

  Rugpjūčio 21 d. pilietis E.V., gim. 1976 m., dirbdamas UAB “Transeta”, stumdamas ir norėdamas užvesti motorolerį, užsivedus varikliui, jo nesuvaldė ir, atsitrenkęs į stovintį automobilį, kartu su motoroleriu nugriuvo ant asfalto. Žmogus dėl kepenų plyšimo paguldytas į ligoninės reanimacijos skyrių.

KLIENTAS

   Pilietė L.B. pranešė, kad rugpjūčio 21 d. S.B., atvykęs į Vaikų teisių apsaugos tarnybą, agresyviai elgėsi, įžeidinėjo, grasino dėl to, kad jo sugyventinei J.G. vaikų atžvilgiu buvo laikinai apribotos motinystės teisės. 

NUBAUSTI ADMINISTRACINE TVARKA

Neblaivus automobilį vairavo merkiniškis N.Pozniakas, gim. 1974 m.

GALITE ATSIIMTI
 
Druskininkų policijos komisariate saugomi: rastas dviratis bei Liubovės Sveikauskienės ir Kęstučio Stuko pasai. Savininkai juos gali atsiimti. Išsamesnė informacija tel. 02. 


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>
Anekdotas


© 1997-2001 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.