VIJA Druskonis
  2001 m. sausio 5 - 11 d. Nr. 1 (587)

MIESTO ZINIOS

POLICIJOS ZINIOS
SPORTAS
KULTURA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

Centras "DAINAVA"

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11


PRAŠYMAS

Prispausta neapsakomo sielvarto, kreipiuosi į jus šiuo laišku-prašymu. Mano dukrai studentei Salomėjai reikalinga pagalba. Klastinga neaiški liga jai pasireiškia viso kūno nevalingais judesiais, grimasomis veide, smakro ir galvos trūkčiojimu. Kuo toliau, tuo jai vis sunkiau kalbėti, pavalgyti. Lietuvos gydytojai yra bejėgiai jai padėti. Reikalingi sudėtingi tyrimai, kurie pas mus neatliekami. Gydymui ir kelionei į kitą šalį reikia lėšų. Aš, motina, negaliu susitaikyti su savo vaiko kančia, negaliu nuleisti rankų ir nieko nebedaryti. Todėl ieškau, prašau, maldauju Jūsų pagalbos ir paramos, kad galėtume, kuo greičiau vykti į Švedijos Lund miesto universitetines klinikas, nes liga kasdien progresuoja.

Jūs esate vienintelė ir paskutinė Salomėjos viltis – pasveikti ir gyventi.

Jei atsiliepsite į mano prašymą, lėšas prašyčiau siųsti į Lietuvos taupomojo banko Druskininkų skyrių, kodas 60103, sąskaitos Nr. E 1009, Elei Padimanskienei (gyv. Vytauto g. 13-13, Druskininkai, tel. (8-233) 53067).


Pirmieji amžiaus jaunavedžiai sėdi viename suole

Vitalija ir Rolandas nori greičiau gyventi kartu.

Vitalija ir Rolandas nori greičiau gyventi kartu.

Rasita BOČIENĖ

Gyvena kaimynystėje

Rytoj, sausio 6-ąją, iškilmingai santuoką įregistruos leipalingiečiai 17-metė Vitalija Barysaitė ir 21 metų Rolandas Miliauskas. Vitalija ir Rolandas bus pirmoji Druskininkuose susituokusi 3-ojo tūkstantmečio pora.

Jaunuoliai Leipalingyje gyvena kaimynystėje, tačiau susipažino tik prieš metus, per 1999-ųjų Kalėdas. “Šokiuose pakviečiau Vitaliją pašokti ir pasiūliau draugauti”, - prisiminė Rolandas. Bendraudami kartu įstojo į Veisiejų žemės ūkio mokyklą, kur mokosi biuro komersanto specialybės 1-ajame kurse ir sėdi viename suole.


Jau turime pirmąjį 21-ojo amžiaus druskininkietį

Rasa ir Andrejus nesitikėjo, kad jų kūdikis bus pirmas naujojo tūkstantmečio druskininkietis.

Rasa ir Andrejus nesitikėjo, kad jų kūdikis bus pirmas naujojo tūkstantmečio druskininkietis.

Violeta KLIMAITĖ

Vyras padėjo morališkai

Sausio 3 d. 5.35 val. miesto ligoninės Gimdymo skyriuje pasaulį išvydo naujagimis berniukas, kuriam buvo lemta tapti pirmuoju 21-ojo amžiaus druskininkiečiu. 22 metų Rasos ir 25 metų Andrejaus Grekalovų šeimoje gimė 3 kg sveriantis, 52 cm ūgio kūdikėlis, kurį laimingi ir visų dėmesio centre atsidūrę tėvai ketina pavadinti Anriu. “Anris” - taip trumpiau aš vadinu savo vyrą, todėl tik sužinoję, jog turėsime berniuką, nusprendėme jam duoti tokį vardą, - praėjus kelioms valandoms po sėkmingo gimdymo, šypsojosi Rasa. - Prieš kelias dienas, Naujųjų išvakarėse, per televiziją žiūrėjome prancūzų meninį filmą, kurio herojaus vardas buvo irgi panašus - Anri”.

“Be vyro man būtų buvę kur kas sunkiau. Jo buvimas šalia man be galo daug morališkai padėjo”, - sakė Rasa, džiaugdamasi, kad gimdyme dalyvavo ir Andrejus. Vyro dalyvavimas gimdyme buvo natūralus dalykas, kurio pora iš anksto net neaptarinėjo. “Mes net gydytojų neklausėme, ar leis”, - šypsojosi pavargusi po didžiulio darbo, bet labai laiminga mama.

Rasa su Andrejumi laukė mergaitės, net vardą buvo sugalvoję - Eva. Tačiau jau nuo 7-ojo nėštumo mėnesio pora žinojo, kad į pasaulį ateis sūnus. Namuose mamos su ką tik gimusiu broliuku laukia šešiametis Tomas.


Druskonis klausia skaitytojų

Paskutiniajame Savivaldybės tarybos posėdyje pakelta vandens kaina gyventojams nuo 2,36 Lt iki 3,62 Lt už 1 kub. m.

Ar įstengiate susimokėti vis didėjančius mokesčius už komunalines
paslaugas?

Donata VALENTUKEVIČIENĖ Onutė BEKKER Eleonora BARTKIENĖ

Donata VALENTUKEVIČIENĖ,
pensininkė:

- Pirmiausia susimokame mokesčius, nes vis tiek tai anksčiau ar vėliau reikės padaryti. Niekas juk žmogaus neklausia, ar jis pinigų turi… Galų gale – dar juk ne badmetis. Juokais kalbant, dėl vis didėjančių mokesčių nežadam nei piketuoti, nei degintis, tačiau reikės taupyt – pavyzdžiui, sūnui leisiu nusiprausti, kai gaus bedarbio pašalpą…

Onutė BEKKER, mokytoja:

- Ką galvoja valdžia, vis keldama mokesčius, kai Druskininkuose šitoks skaičius bedarbių? Ką daryti žmogui, kuris negauna nei algos, nei pašalpos? Tokiems, ko gero, beliks tik palapines statytis… Iš 5-ių mano šeimos narių, beje, gyvenančių vieno kambario bute, dirbu tik aš viena. Gaudama apie 860 Lt atlyginimą, privalau visus išlaikyti. O ką daryti žmogui, kuris netgi tiek neturi?

Eleonora BARTKIENĖ,
pensininkė:

- Kur dėsies nesusimokėjęs. Verksim, dejuosim, prastai valgysim, bet mokesčius pirmiausia mokėsim. Iš 400 Lt pensijos už komunalines paslaugas žiemą sumoku apie 240 Lt. Pragyventi lieka tik 160 Lt. Dabar, kai vanduo pabrango, žinoma, liks mažiau.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113