VIJA Druskonis
SAVAS GYLIS 2000 m. gruodžio 29 - 2001 m. sausio 4 d. Nr. 53 (586)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
PRADŽIA
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

Centras "DAINAVA"

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Genealogijos tyrinėtojų grupė | Šmaikščiausieji - Senamiesčio vidurinėje |
| Roko grupės "Mano akys 5-eri metai | Kodėl neįtiko Seneliai Šalčiai? |
| Bendraamžiai - bendraamžiams | Bendravimas elektroniniu paštu | Pradinukų mados |
| Talentingiausieji | |INFORMACIJA |

Meilės, švelnumo,
Kaip kriauklės - jūros ošimo;
Jaunystės sparnų -
Audringo siekimo
Pakilti į dangų
Ir lėkt paskui Žydrąją paukštę;
Ir dangaus tebūna tiek,
Kad užtektų jo mums,
Ir visiems, kam jo reikia!
Džiaugsmingų Naujųjų Metų!


Genealogijos tyrinėtojų grupė

Dalia KRIVAITĖ, Tadas LOVČIKAS

Grupelė entuziastų, besidominčių savo giminės praeitimi, JUC-o klube įkūrė Genealogijos tyrinėtojų grupę. Kelių susibūrimų metu sužinojome, kaip renkami genealoginiai medžiai, surašomos šeimos, giminės ar net namo istorijos, kaip renkama reikalinga informacija, susipažinome su informacijos rinkimo, klasifikavimo, sisteminio kaupimo būdais.

Susidomėjimą kelia ateities planai: kelionės į Vilniaus archyvus, pažintinės ekskursijos ir dar daug įdomių ir netikėtų dalykų.

Sužinojome, kad nuosekliai ištyrę savo giminės istoriją, galėtume aptikti ir bajorų. Bet tai ne tiek svarbu, nes didžiuojamės savo protėviais žemdirbiais, lietuviškos kultūros puoselėtojais, tautinių sąjūdžių, sukilimų už laisvę dalyviais. Kiekvieną kartą mūsų būrelį papildo vis nauji įdomūs žmonės. Paklausti, kodėl jie nori lankyti šią grupę, atsakė, jog nori rinkti genealoginius medžius, susipažinti su Lietuvos vietovių istorija ir, aišku, kuo daugiau sužinoti apie savo protėvius. Kviečiame įsijungti į Genealogijos tyrinėtojų grupės veiklą!

| Į viršų |


Šmaikščiausieji - Senamiesčio vidurinėje

 “Šmaikščiausio dešimtuko 2000” rinkimų nugalėtoja Senamiesčio vid. mokyklos komanda.

“Šmaikščiausio dešimtuko 2000” rinkimų nugalėtoja Senamiesčio vid. mokyklos komanda.

Olegas FRALKOVAS

Lapkričio 2-4 d. Druskininkai tapo jaunųjų parlamentarų susibūrimo vieta. Čia vyko 2-oji parlamento sesija. Jos atidaryme parlamentarus sveikino S.Urbonavičius, moksleivių parlamento pirmininkas, G.Duoblys, pilietinių iniciatyvų centro direktorius, G.Steponavičius, Seimo pirmininko pavaduotojas, D.Naujalis, Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius, R.Laurinavičius, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas, bei miesto vicemerė K.Miškinienė. Komitetai, pasiskirstę pagal veiklos sritis, nagrinėjo įvairias problemas: vadovėlių, užimtumo, moksleivių teisių pažeidinėjimo, blogą moksleivių sveikatos priežiūrą, problemas, susijusias su mokslais užsienyje, daug kaimo bendruomenės problemų, informacijos nepakankamumą ir daugybę kitų, ne mažiau aktualių problemų mūsų mokyklose. Kiekvienas komitetas analizavo šias problemas, teikė galimus jų sprendimo būdus, planavo savo darbą tarp rudens ir pavasario parlamento sesijų.

| Į viršų |


Roko grupės ,,Mano akys” 5-eri metai

Roko grupė “Mano akys” (iš kairės į dešinę): Saulius ir Vaidas Vilpišauskai, Kristina Žaldokaitė ir Gedas Janeika.
Roko grupė “Mano akys” (iš kairės į dešinę): Saulius ir Vaidas Vilpišauskai, Kristina Žaldokaitė ir Gedas Janeika.

Aistė ŠLAJŪTĖ

Prieš 5 metus, gruodžio 1 –ąją, ,,Atgimimo” vid. mokykloje surengtame moksleivių madų šou garsiai ištartas roko grupės ,,Mano akys “ vardas. Ji koncertavo Kaune, Varėnoje, Vilniuje, 1998 m. Kaune, Underground grupių festivalyje, pelnė garbingą 3-ąją vietą. Per šitiek laiko grupės sudėtis smarkai keitėsi, tačiau joje išliko senbuviai Gedas Janeika, Vaidas Vilpišauskas. Šiek tiek vėliau prie jų prisijungė SauliusVilpišauskas. Kristina Žaldokaitė (vokalas) ir Justas Paliauka (smuikas) į grupės veiklą įsiliejo prieš metus. Grupės ,,vinis” - Gedas, neseniai grįžęs iš tarnybos ir dabar rašantis tekstus dainoms. Jo iniciatyva gruodžio 2-ąją JUC-e surengtas 5 -mečio koncertas. Grupė groja alternatyvią muziką įvairiai publikai. Visus juos vienija aistra muzikai ir kūrybai. Naujųjų metų proga grupė linki druskininkiečiams neprarasti vilties, patiems kažką daryti, kad nenumirtų iš nuobodulio ir nepaliktų Druskininkų, kur tikisi dar po 5 metų matyti turizmo ir pramogų miestą, pilną jaunimo.

| Į viršų |


Kodėl neįtiko Seneliai Šalčiai?

Ugnė GOBERYTĖ

Balsingai neseniai aidėjo kvietimas įvairaus amžiaus piliečiams vaidinti Senelį Šaltį.

Konkursas įvyko gruodžio 2 d. 15 valandą. Buvo tikimasi išvysti daug ,,Senelių Šalčių”, tačiau tik du atėjo varžytis savo sugebėjimais. Taigi tiedu (mes juos vadinome mažuoju ir didžiuoju) turėjo 1valandą ir 25 minutes pabendrauti su vaikais, kurie žvilgčiojo į ,,senelių” maišelį, iš kurio gavo saldainių. ,,Seneliai” su vaikais sušoko ,,Klumpakojį”, ,,Stovi miške nameliukas”, ,,Skrido žvirblis per ūlyčią” ir t.t. Taip pat skaitė pasaką apie batuotą katiną. Tiesa, visos neperskaitė, nes muzikos mokyklos moksleiviams reikėjo parodyti savo talentus. Šie taipogi gavo saldainių. Pasirodė ir garsioji B.Levanaitienės pramoginių šokių studija ,,Rock rock”. Kai saldainiai buvo išdalinti, ,,seneliai” atsisveikino su vaikais ir pažadėjo dar sugrįžti.

Po konkurso vertintojai vis dėlto neišsirinko ,,tikrojo senelio”. Tik su ironija pacitavo savo sprendimą, kad komisija turi rimtesnių “Senelių šalčių“. Taigi mažasis ir didysis seneliai, bendravę su vaikais visą valandą, be jokių komisijos paaiškinimų, kodėl neįtiko, taip ir nučiuožė ,,didžiosiomis rogėmis“ ir ,,eikliaisiais elniais“ namo su vienu klausimu galvoje, kodėl vis dėlto tie komisijos rimtesnieji Seneliai Šalčiai nedalyvavo atrankoje? Galbūt pakeliui į konkursą juos užpustė negailestinga pūga? O gal tiesiog jie laukė konkurso pabaigos, nes iš anksto žinojo, kad Senelio Šalčio darbo sutartis vis tiek bus patvirtinta su jais?

| Į viršų |


Bendraamžiai - bendraamžiams

Gruodžio 4 d. sukako 5 metai kaip Druskininkuose veikia Bendraamžių psichologinės paramos centras. Pagrindinė jo veikla - savanorių ruošimas dirbti anoniminėje psichologinėje konsultacijoje telefonu “Bendraamžių linija“ bei tarnybos darbo organizavimas, konsultantų kvalifikacijos kėlimas ir psichologinis palaikymas. Pastaraisiais metais centras pradėjo naują programą “ Bendraamžių pagalba bendraamžiams“. Tai savanorių darbas su rizikos grupės vaikais.

Gruodžio 9 d. į JUC - o salę susirinko savanoriai iš Druskininkų, Visagino, Kuršėnų, Šakių, Marijampolės. Buvo suorganizuota konferencija “Savanorių galimybės dirbant prevencinį darbą“. Keturių jaunimo psichologinės pagalbos centrų savanoriai kalbėjo apie savo darbo patirtį, pasiekimus ir problemas. Vėliau visi kartu su svečiais iš Savivaldybės, mokyklų bei visuomenės atstovais šventė Druskininkų “Bendraamžių linijos“ 5 metų gimtadienį. Mūsų savanorių darbu pasidžiaugė Lietuvos psichologinių tarnybų telefonu asociacijos prezidentė. Praėjus kelioms dienoms po šventės, sulaukėme 20 000-ojo skambučio. Tai vidutiniškai 4000 skambučių per metus, apie 12 skambučių per dieną. Aktualiausios jaunimo problemos - santykiai tarp draugų ir su mylimu žmogumi, vienatvė, seksualinės problemos, depresyvi nuotaika.

Savanoriai neturi tikslo konsultuoti klientus, jų pareiga - išklausyti, leisti išsikalbėti ir kartu ieškoti problemos sprendimo būdo.

“Bendraamžių linija“
dirba kasdien
nuo 16 iki 21 val.
skambučiai nemokami.

JUC-o inf.

| Į viršų |


Bendravimas elektroniniu paštu

13.jpg (61807 bytes)

Kurortiečiai dažnai susitinka kavinėje.

Eglė CINDERELLA

Turbūt ne vienas esate pastebėję grupelę jaunuolių, kurie linksmai ėjo miestu ar sėdėjo kokioje nors kavinukėje ir besišnekučiuodami vienas į kitą kreipėsi labai neįprastais vardais: NeRIX, Cinkas, Snail, Moshke, Shpirka ir pan. Nesistebėkite, tai elektroninės konferencijos “Kurortas” nariai-kurortiečiai, kurie mėgsta pabendrauti ir ne virtualioje erdvėje. Na, bet apie viską iš pradžių.

E-konferencija. Kas tai? Trumpai tariant, tai virtualus kambarys, kuriame bendravimas vyksta elektroniniu paštu. Visi nariai tam tikru šios konferencijos email’u rašo laiškus, kuriuos gauna visi prisijungusieji. Kai kas nors į laišką atsako, vėlgi atsakymas pasiekia visus narius. Tvarką palaiko atsakingas asmuo, vadinamas moderatoriumi, kuris visada turi teisę bausti taisyklių pažeidėjus. Toks e-konferencijos (elektroninio pašto konferencijos) veikimo principas.

Trumpai apie viską. 1999 metais birželio pradžioje dažnas druskininkietis, turintis elektroninio pašto dėžutę, gavo kvietimus jungtis į Druskininkų jaunimui skirtą konferenciją ,, Kurortas” arba į suaugusiųjų konferenciją ,, Druskininkai”. Jaunimas buvo žymiai aktyvesnis už suaugusiuosius ( beje, konferencija ,,Druskininkai” buvo panaikinta dėl to, kad beveik niekas prie jos neprisijungė), labiau susidomėjo šia naujiena, todėl netrukus tarpo konferencija įgijo nemažai narių, kurie kasdien susitikdavo virtualioje tikrovėje. Laiškų temos - pačios įvairiausios: nuo nesuprantamų dalykų mokykloje, artėjančių egzaminų, iki vaikinų ir merginų ginčo, kurie geresni, bei pasvarstymų apie meilę. Kiekvienas konferencijos narys vadinamas ne tikruoju vardu ar pavarde, bet slapyvardžiu, vadinamu “nick’u”, todėl iš pradžių ne visi žinojo, kas slepiasi po tuo “nick’u” ir su kuo bendrauja. Tam, kad nekiltų nesusipratimų, arba tiesiog tam, kad galėtų pabendrauti ne virtualioje erdvėje, kurortiečiai nusprendė surengti “meet’ą” ( meet - susitikti (angl.). Pirmasis “meet’as” buvo prie Ilgio ežero, kur kurortiečiai, smagiai pamaitinę moškes bei nusimaudę, ilgai neišbuvo, tačiau tvirtai nusprendė būtinai susitikti dar kartą. Kadangi tikras kurortietis savo žodžio nelaužo, o susitikti žmones, su kuriais bendraujama kiekvieną dieną, norisi, konferencijos “meet’ai” vyko, vyksta ir vyks gana dažnai - bent kartą per mėnesį. Kasdien į konferenciją parašoma vidutiniškai po 8,74 laiško. Pastebėjome, kad daugiausiai laiškų būna vasarą, kai daugelis kurortiečių laiką leidžia namie ir nelabai turi ką veikti, arba per atostogas, tačiau ir darbo dienomis čia aktyviai aptarinėjamos mokyklinės problemos, juokaujama ir svajojama apie artėjančias atostogas… Šį rugpjūtį buvo pasiektas rekordas - beveik kiekvieną dieną į konferenciją buvo parašoma po šimtą laiškų, kuriuose atsiskleidė visi kurortiečių talentai – pasirodo, turime savų poetų, filosofų, psichologų.

Laukiame jūsų! Rugsėjo mėnesį buvo sukurtas mūsų konferencijos puslapis internete. Būtent ten ir reikia eiti jums, jei norite daugiau apie mus sužinoti, mus pamatyti arba prisijungti prie mūsų. Apsilankykite: http://come.to/kurortas.

| Į viršų |


Pradinukų mados

Eglė ZUZEVIČIŪTĖ

Konkurso nugalėtoja Ieva Nevulytė. 3-iosios vietos laimėtoja Rūta Kunigonytė. Laikraščių fėja Daina Švėgždaitė.

Konkurso nugalėtoja Ieva Nevulytė.

3-iosios vietos laimėtoja Rūta Kunigonytė.

Laikraščių fėja Daina Švėgždaitė.

Jaunimo užimtumo centre įvyko pirmasis “Pradinukų madų “ konkursas. Kaip ir turi būti tokiuose renginiuose, vertinti mažųjų sukurtų kostiumų atvyko ponios iš Vokietijos, Prancūzijos, Italijos ir Anglijos madų namų.

 

 

 

 

Prizininkai.

Prizininkai.

Mažieji sužavėjo savo aktyvumu ir išradingumu. Į salę prigužėjo daugiau kaip 100 pirmokų ir antrokų, kuriuos kantriai atlydėjo ir drausmino jų auklėtojos ir tėveliai. Mokinukai pristatė savo kolekcijas “Moksleiviai iš ateities”, ,,Metų laikai”, “Laikraščių fėjos”. Buvo daug dėmesio vertų modelių: ,,Kraujasiurbė musė”, ,,Bitė GSM”, ,,Dovana”, ,,Kuršiai”,,Naujasis rokeris”, ,,Misteris X”. Kol komisija sprendė, ką reikėtų apdovanoti, modeliai fotografavosi su savo dizaineriais. 1-oji vieta atiteko Ievai Nevulytei (,,Sniego karalienė”), 2-oji - Gretai Pečiukonytei (,,Dovana”), 3-oji - Rūtai Kunigonytei (,,Šecherezados naktis”). Visi atėjusieji su kostiumais gavo paskatinamuosius ir paguodos prizus. Konkurso rengėjai, nustebinti mažųjų aktyvumo, nusprendė ir ateityje rengti panašius konkursus.

| Į viršų |


Talentingiausieji

Gerda AMŠIEJŪTĖ

Gruodžio 8-ąją “Ryto“ vid. mokykloje vyko “Talentų vakaras“, kurį suorganizavo meno vadovė Ronata Balkaitienė. Jame dalyvavo 5-6 klasių moksleiviai, nes, pasak mokytojos, šių klasių moksleiviams reikia padėti renginiuose atrasti savo galimybes, kad vėliau savo laiką jie skirtų joms tobulinti, atrasti kažką naujo ir ugdyti savo asmenybę.

Renginyje vieni grojo pianinu, kiti fleitomis, treti šmaikštavo, išnaudodami savo balso galimybes, o dar kiti vaidino. Daugelis suklysdavo, išsigandę publikos ar scenos, tačiau tai juk tik pradžia. Nugalėtojai buvo renkami pagal originalumą, profesionalumą. Nugalėtojais tapo penktokė Asta Slapikaitė ir šeštokai Tadas Vyšniauskas bei Mantas Jazentavičius. Asta grojo pianinu, Tadas - akordeonu, o Mantas pamėgdžiojo įvairių gyvūnų balsus, parodydamas savo balso spalvingumą. Gabiausios klasės titulą laimėjo 6b.

Renginio vedėjams D.Amšiejūtei ir A.Skrinskui buvo gera proga išbandyti ir savo gabumus. Ronata teigia, kad dar daug jiems teks išmokti, nes “pirmas blynas visuomet prisvilęs”. Vedėjai labai patenkinti, kad jiems suteikta galimybė, ir planuoja vesti daugiau renginių.

“Talentų vakaras” praėjo šiltos atmosferos apsuptyje, kiekvienos klasės ratelyje. Ant staliukų žibėjo žvakutės, taip pat žvakių šviesa scenoje sukūrė romantinę nuotaiką. Tiesa, šiek tiek trūko moksleivių drausmės. Tikimasi, kad tokių renginių didesnė gausa išugdys ir drausmę, ir mokėjimą išklausyti vieniems kitus.

| Į viršų |


INFORMACIJA

Gruodžio 30 d. 20 val.
JUC-e
Jaunimo metų uždarymas
Svečiuose grupė ,,La Vita”

Įėjimas 3 Lt.
Renginį remia Druskininkų savivaldybė.

| Į viršų |


Puslapis “Savas gylis” leidžiamas kartą per mėnesį.
Mūsų adresas: Vilniaus al. 24, tel./faks. 53056.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113