VIJA Druskonis
POLICIJOS ŽINIOS 2000 m. gruodžio 29 - 2001 m. sausio 4 d. Nr. 53 (586)

MIESTO ŽINIOS

PRADŽIA
SPORTAS
KULTŪRA
SAVAS GYLIS
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

Centras "DAINAVA"

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| POLICIJOS ŽINIOS | Lavonų gabenimas - pelningas verslas |
| Apkaltino seksualiniu išnaudojimu | Girti vairuotojai stos prieš teismą |
| Vagišius nugriuvo prie mašunis |

POLICIJOS ŽINIOS

VAGYSTĖS

Pavogti automobiliai Opel Ascona, stovėjęs nesaugomoje aikštelėje Ateities g., ir BMW-318, stovėjęs garaže Vytauto g.

SMURTAS

Gruodžio 22 d. į policiją kreipėsi Šaulėnų gyventoja A.K., nes J.K. išplūdo ją, grasino susidoroti bei sudeginti jos namus. Druskininkietę G.A., gim. 1949 m., sumušė vyras P.A., gim. 1942 m. Gardino g. namo laiptinėje E.P., gim. 1933 m., sumušė iš matymo pažįstamas jaunuolis. 25 d. vilnietį L.B. sumušė grupė jaunuolių. 26 d. Neravuose, prie parduotuvės, du nepažįstami jaunuoliai sumušė D.B.

NUOBAUDOS

Kad girti pasirodė viešose vietose, nubausti A.Gudeliauskas, gim. 1942 m., V.Veteras, gim. 1979 m., J.Matukaitis, gim. 1955 m. Už viešosios rimties trikdymą nuobauda skirta Amatų mokyklos 1-kursiui M.Gataulinui, gim. 1981 m. 100 Lt bauda už tyčinį svetimo turto sunaikinimą nubaustas Ricielių gyventojas A.Vaicekiūtis, gim. 1967 m.

Neblaivūs vairavo: D.Jonys, gim. 1980 m., R.Juozelis, gim. 1970 m., vieciūniškis A.Tiurninas, gim. 1981 m.

PRAŠO INFORMUOTI

PK gauna vis daugiau informacijos apie suaktyvėjusią lietuvių neteisėtą ir nusikalstamą veiką užsienio valstybėse bei asmenis, užsiimančius nelegalaus darbo užsienyje organizavimu, dėl ko dauguma gyventojų, norėjusių ten įsidarbinti, būna apgauti. Žinančius apie asmenis, siūlančius nelegalų darbą užsienyje, prašome informuoti policiją tel. 52439 arba anoniminiu tel. 52303.

| Į viršų |


Lavonų gabenimas - pelningas verslas

Violeta KLIMAITĖ

Konkurencija priverčia taupyti

Po to, kai “Druskonyje” buvo išspausdintas straipsnis “Mirti labiau apsimoka... viešoje vietoje”, į redakciją kreipėsi UAB “Okona” direktorius Vidas Janušonis, kurio firma užsiima laidojimo paslaugomis. Jį nustebino kai kurie straipsnyje minimi faktai apie lavonų pervežimu iš viešųjų vietų užsiimančią V.Jazepčiko firmą “Vlajaza”. Ji pagal šių metų gegužės 31 d. sutartį su Druskininkų savivaldybe už lavonų nuvežimą iš viešųjų vietų į ligoninės patologinės anatorimos skyrių kiekvieną mėnesį iš biudžeto gauna 725 Lt, nepriklausomai nuo pervežtų lavonų skaičiaus. V.Janušonis tikina, kad tai - akivaizdus biudžeto lėšų švaistymas. Druskininkuose, be “Vlajazos”, yra dar dvi firmos, teikiančios šias paslaugas. Konkurentės įsitikinusios, kad dėl rinkos reikia varžytis sąžiningomis priemonėmis.

Lavonai susimaišė

Pernai Savivaldybei paskelbus konkursą firmoms, pageidaujančioms gabenti lavonus iš viešųjų vietų, UAB “Okona” buvo “Vlajazos” konkurentė. “Šiame konkurse dalyvavome dviese. Mums buvo pasakyta, kad vidutiniškai per mėnesį viešose vietose randami numirę 2-3 žmonės. Mes, UAB “Okona”, prašėme už vieno lavono nuvežimą 120 Lt, taigi pagal savivaldybės pateiktą statistiką - apie 360 Lt per mėnesį, priklausomai nuo lavonų skaičiaus. V.Jazepčiko firma “Vlajaza” pasiūlė šią paslaugą atlikti už 300 Lt per mėnesį, nepriklausomai, kiek ji nuveš lavonų. Pagrindinis V.Jazepčiko “koziris” ir buvo mažesnė negu mūsų suma. Dėl to jis buvo pripažintas konkurso nugalėtoju. Po metų netikėtai “Druskonyje” perskaičiau, kad “Vlajaza” iš biudžeto gauna ne 300, o 725 Lt”, - teigė V.Janušonis, stebėdamasis V.Jazepčiko “Druskoniui” pateiktais skaičiais, jog per mėnesį “Vlajaza” iš viešųjų vietų išveža neįtikėtinai daug - net 8 lavonus. “Druskoniui” pasidomėjus oficialiąja statistika, paaiškėjo, jog tų “viešųjų” lavonų yra kur kas mažiau, o ir tie Savivaldybės ūkio skyriui pateiktuose dokumentuose susimaišę su “privačiais”, t.y. tais, už kurių nuvežimą pagal galiojančią tvarką “Vlajazai” turi mokėti giminės, o ne Savivaldybė.

Ta pati moteris kita pavarde

Ramiai sau tekėjusio “Vlajazos” verslo vandenį šią vasarą sudrumstė druskininkietis, kuris kreipėsi į prokuratūrą, prašydamas išsiaiškinti, kodėl jis, nuėjęs į Soc.paramos skyrių atsiimti svetimame bute šių metų rugpjūčio mėnesį nužudytos motinos Irenos Danylienės laidojimo pašalpos, turėjo atiduoti 100 Lt už “Vlajazos” atliktą paslaugą. Kilo abejonės, jog už tą patį darbą buvo paprašyta sumokėti antrą kartą. Pareigūnai išsitraukė “Vlajazos” sutartį su Savivaldybe, jog iš vietos biudžeto firma už lavonų vežiojimą kiekvieną mėnesį gauna po 725 Lt. Tačiau jie buvo įtikinti, kad biudžetas “Vlajazai” moka tik už lavonus, paimtus iš viešųjų vietų, o nužudyta moteris buvo išvežta iš svetimo buto, kuris, pasirodo, nėra ta teritorija, už kurią mokėtų Savivaldybė. Taigi V.Jazepčikas ir paprašęs Soc. paramos skyriaus moterų, kad šios, atėjus nužudytosios sūnui laidojimo pašalpos, iš jo paimtų 100 Lt už “Vlajazos” atliktą paslaugą.

Įdomų įrašą radome Savivaldybės ūkio skyriuje. Rugpjūčio mėn. firmos “Vlajaza” pateiktoje ataskaitoje įrašyta I.Dobilienė, kurios lavonas buvo išvežtas iš Gardino g.80-57. Tačiau būtent šiame bute rugpjūtį ir buvo nužudyta Irena Danylienė, kurios sūnus “Vlajazai” turėjo sumokėti 100 Lt. Akivaizdu, jog tai - ta pati moteris.

Kaina pakilo, išsiplėtus teritorijai

Pagal ataskaitas Savivaldybei “Vlajaza” šių metų vasarį nuvežė 2 lavonus, kovą - 3, balandį lavonų nebuvo, gegužės mėnesį - 4 mirusiųjų kūnus, birželį - 5, liepą - 4, rugpjūtį - 6, rugsėjį - 5, spalį - 5, lapkritį - 1 lavoną. Iki gegužės 31 d. už lavonų nuvežimą iš viešųjų vietų “Vlajaza” iš biudžeto gaudavo kiekvieną mėnesį po 300 Lt, nuo birželio 1 d. - 725Lt. Paslaugos kaina, pasak Savivaldybės darbuotojų, pakilo dėl išsiplėtusios Druskininkų savivaldybės teritorijos ir trečdaliu padidėjusio gyventojų skaičiaus. Į tai ir buvo atsižvelgta, šįmet perskirstant biudžeto lėšas.

Pagal “Vlajazos” ataskaitas Savivaldybei, į kurias firmos savininkas surašė tiek “viešuosius”, tiek “privačius” lavonus, daugiausiai buvo vežami druskininkiečių kūnai. Akivaizdu, kad sužinojęs apie tokius įkainius, UAB “Okona” direktorius V.Janušonis, švelniai tariant, nustėro. Jo vadovaujama bendrovė Druskininkuose lavoną iš namų į morgą nuveža už 20 Lt ir nemokamai, jei miręs žmogus šarvojamas “Okonos” salėje. “Vlajazos” paslauga už lavono iš viešosios vietos nuvežimą biudžetui kainuoja vidutiniškai apie 415 Lt.

Ši suma paremta rugpjūčio-lapkričio mėnesių PK duomenimis: iš 13 iškvietimų 6 atvejai - mirę žmonės savo namuose, 4 - ne miesto teritorijoje, 3 - viešose kurorto vietose. Neskaičiuojant tų 6 mirusių savo namuose žmonių, už kuriuos turi mokėti giminės, “Vlajaza” per 4 mėnesius nuvežė 7 lavonus iš viešųjų kurorto vietų bei aplinkinių teritorijų ir pagal sutartį su Savivaldybe gavo 2 tūkst.900 Lt, t.y. už kiekvieną lavoną - po 415 Lt.

Geriau mokėti už konkrečius skaičius

Pokalbyje su “Druskoniu” V.Jazepčikas skundėsi, kad jis dabar turįs 18 skolininkų. Pasak “Vlajazos” savininko, jam labai sunku išsireikalauti pinigus iš giminaičių žmonių, mirusių namuose, nes policija firmą kviečia išvežti lavonus, nepriklausomai nuo to, kur jie rasti - savo lovoje ar gatvėje. Jis minėjo birželio mėnesį Latežerio g.14, kieme, mirusio P.Pečiukevičiaus atvejį. Pareikalavęs velionio artimųjų atsiskaityti už paslaugą, V.Jazepčikas išgirdo, jog pinigų jis tegul prašo policijos, kuri jį ir išsikvietė. Tačiau šio “skolininko” P.Pečiukevičiaus pavardė figūruoja Savivaldybei pateiktoje birželio mėnesio “Vlajazos” ataskaitoje.

Savivaldybės darbuotojams, atsakingiems už sutarties su “Vlajaza” vykdymą, matyt, nekilo klausimų, kodėl firma, kuriai biudžetas moka tik už lavonus, vežamus iš viešųjų vietų, jai pateikinėja ir sąrašus namuose mirusių žmonių, už kuriuos turi atsiskaityti giminės.

“Vlajazos” sąrašuose prie pervežtų lavonų pavardžių įrašyti konkretūs adresai. Vadinasi, Savivaldybė apmoka ir už žmones, kurie mirę savo namuose? Tačiau iš giminaičių “Vlajaza” taip pat reikalauja atsiskaityti.

Prie šių ataskaitų prisegtos policijos pažymos apie leidimą vežti lavoną. PK pareigūnai jose taip pat rašo, kur rasti mirę žmonės, deja, nepažymėdami konkrečiai, iš viešos vietos, ar iš namų paimtas lavonas.

Netikusios sutarties sąlygos

Savivaldybės sutartis su “Vlajaza” pasirašyta iki 2001 12 31. Konkurencijos sąlygomis tokias pačias paslaugas atliekančios UAB “Okona” direktorius mano, kad toks biudžeto lėšų panaudojimas akivaizdžiai netaupus. V.Janušonis įsitikinęs, jog už viešose vietose mirusius žmones reikia mokėti pagal konkrečiai atliktą darbą. Jam keista, kodėl Savivaldybė neskelbė naujo konkurso, išsiplėtus Druskininkų savivaldybės teritorijai.

Visi, su kuriais šia tema kalbėjo “Druskonis”, patvirtino, kad pagrindinė šios istorijos problema - netikusi sutartis su Savivaldybe. Sutikusi kiekvieną mėnesį mokėti po 725 Lt, nepriklausomai nuo rastų viešose vietose lavonų skaičiaus, Savivaldybė įsipareigojo mokėti bei moka net ir tuo atveju, kai mirusiųjų tą mėnesį viešose vietose nebuvo.

| Į viršų |


Apkaltino seksualiniu išnaudojimu

Rasita BOČIENĖ

Gruodžio 20 d. Vaikų teisių apsaugos tarnybą pasiekė 17-metės Tautėnų kaimo gyventojos K.A. skundas. Psichikos liga nuo vaikystės serganti II grupės invalidė skundėsi, kad ją seksualiai išnaudoja globėjas 57 metų B.V. Pasak merginos, globėjas, dažniausiai išgėręs, ne kartą atsiguldavęs pas ją į lovą ir liesdavęs įvairias jos kūno vietas, bučiuodavęs.

Merginos skundo tyrimą pradėjo Druskininkų prokuratūra. Globėjas B.V. teigia niekada prieš jos valią nelietęs globotinės ir net mintis jam tokia nekildavusi, nes mylėjęs merginą kaip savo vaiką. Globotinei ir globėjui skirta teisės medicinos ekspertizė, kurios išvados dar negautos.

Globėjo žmona A.V. pasakojo, jog mergaitę jos šeima globoja nuo 6-erių metų. Prieš 11 metų savo vaikų neturintys sutuoktiniai perskaitė “Valstiečių laikraštyje” kvietimą pagloboti našlaičius ir iš Lazūnų pagalbinės mokyklos-internato pasiėmė K.A. Pradžioje mergaitė pas globėjus praleisdavo visas atostogas, o prieš pusantrų metų persikėlė nuolat gyventi pas juos į Tautėnus. Globėja prisiminė, jog teko naikinti mergaitės plaukuose įsiveisusias utėles, gydyti ją nuo niežų. Anot A.V., viskas buvę gerai, kol globotinė nenuvažiavo į Garliavą, pas pažįstamą moteriškę T., su kuria atsitiktinai susipažino prieš kelerius metus. Toji T. norėjusi, kad mergina pasiliktų pas ją, būtų tarnaitė, be to, T. viliojo už globojamą vaiką valstybės mokami 500 Lt, todėl ir prikursčiusi nepilnametę apkalbėti globėją. A.V. teigimu, jos vyras jokiu būdu negalėjęs su globotine nepadoriai elgtis, nes labai ją mylėjęs. “Nei iš šio, nei iš to, po 11-os metų rūpinimosi, šitoks atpildas, šitokia sarmata”, - dejavo apkaltinto seksualiniu išnaudojimu globėjo žmona A.V.

Šiuo metu 17-metė, jos pačios pageidavimu palikusi globėjų namus, glaudžiasi “Žuvėdros” vaikų globos namuose.

| Į viršų |


Girti vairuotojai stos prieš teismą

Lapkričio 16 d. vykusiame teismo posėdyje bedarbis Vieciūnų gyventojas 40 metų Rimantas Morkevičius už tai, kad vairavo neblaivus ir be teisių pakartotinai per vienerius metus, nubaustas 12 tūkst. 500 Lt bauda, be to, 4 metus jis neturės teisės vairuoti transporto priemones.

Nuo 1998-ųjų R.Morkevičius kelių policijos jau buvo baustas 5 kartus, bendra baudų suma – 13 tūkst. 500 Lt. Baudų bedarbis nemokėdavo, tačiau mielai už jas sutikdavo atsėdėti areštinėje. 1998 m. iš sulaikyto už vairo neblaivaus R.Morkevičiaus teisės buvo atimtos 3-ims metams. Jiems dar neprabėgus, šių metų gegužės 13-ąją, vyriškis vėl sėdo už vairo įkaušęs. Jis buvo nubaustas 3500 Lt bauda, kai paaiškėjo, kad ir teisių pažeidėjas neturi. Prabėgus trim mėnesiams, rugpjūčio 14-osios naktį, R.Morkevičius Gardino gatvėje vėl įkliuvo neblaivus vairuojantis savo “Žigulius”. Vyriškis nesiginčijo, kaltu prisipažino, tačiau šįkart jam teko stoti prieš teismą ir sulaukti tikrai didelės bausmės.

Pasak kelių policijos inspektoriaus V.Vaščilos, nuo šių metų balandžio 12 d. įsigaliojo įstatymas, pagal kurį pakartotinai per vienerius metus sulaikytiems už vairo neblaiviems gresia baudžiamoji atsakomybė. “R.Morkevičius – ne vienintelis toks pažeidėjas, teismui perduotos dar 2-jų panašių pažeidimų medžiagos, - sakė V.Vaščila. – Todėl visiems patariu: neverta rizikuoti ir sėsti už vairo išgėrus. Paskaičiuokit, kokios skiriamos baudos. Ar ne pigiau sumokėti taksistui?”

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


Vagišius nugriuvo prie mašinos

Gruodžio 18 d. Veisiejų gatvės gyventoja N.A. policijai pranešė, kad sugavo vyriškį, bandžiusį pavogti jai priklausantį automobilį.

Tądien vakare, apie 20.30 val., pažvelgusi pro langą N.A. pamatė nepažįstamus žmones, vaikštinėjančius apie kieme stovintį jos 20-ties metų senumo automobilį “Moskvič”, kurio durelės buvo atidarytos. Moteris skubiai išbėgo į kiemą ir ėmė šaukti. Prie jos prisijungė ir į svečius užėjusi dukra su vyru. Aplink automobilį besitrynęs vyriškis bandė sprukti, tačiau buvo toks girtas, kad nugriuvo ant žemės. Tuomet N.A. žentas jį ir sulaikė.

Į komisariatą nugabentam 36 metų įtariamam bandymu pavogti automobilį vyriškiui buvo nustatytas beveik 3 promilių – sunkus girtumo laipsnis. Vėliau paklaustas, ką veikė prie svetimo automobilio, vyriškis tvirtino, jog nieko neatsimena, nes buvo girtas. Pasak savininkės N.A., mašinoje nebuvo jokių vertingų daiktų.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113