VIJA Druskonis
POLICIJOS ŽINIOS 2000 m.  gruodžio 15 - 21 d. Nr. 51 (584)

MIESTO ŽINIOS

PRADŽIA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

Centras "DAINAVA"

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| POLICIJOS ŽINIOS | UAB "Karolinos turtas" investicijos baigėsi teismo procesais |

POLICIJOS ŽINIOS

MILTELIAI

Gruodžio 5 d. sulaikytas S.Š., gim. 1974 m., su savimi turėjęs 6 popierines pakuotes, kuriuose buvo supilti neaiškios kilmės milteliai.

PAŽEIDIMAI KIOSKE

Lapkričio 30 d. AB “Lietuvos spauda” atliko patikrinimą Vilniaus alėjoje esančiame spaudos kioske. Rastas 69,92 Lt perteklius ir išnaudotų magnetinių kortelių už 587 Lt.

ŠEIMŲ REIKALAI

Gruodžio 7 d. D.K., gim. 1960 m., policijai pasiskundė, kad namuose ją ir dukrą išplūdo bei sumušė jos sugyventinis R.B., gim. 1953 m. Gruodžio 13 d. Leipalingio gyventoja B.Ž. pranešė, kad girtas sūnus grasina padegti namus.

PAVOGTAS AUTOMOBILIS

Gruodžio 8 d. gautas vilniečio R.S. pareiškimas, kad iš nesaugomos automobilių aikštelės Draugystės gatvėje pavogtas jo 1992 m. raudonos spalvos automobilis BMW 3B.

DINGO PINIGAI

Gruodžio 12 d. iš V.K., gim. 1966 m., buto neaiškiomis aplinkybėmis dingo 1740 Lt.

NUOTYKIAI “KRANTE”

Gruodžio 13 d. į policiją kreipėsi I.K., gim. 1975 m., kurią “Kranto” kavinėje sumušė šios kavinės darbuotojas K.B. Tą pačią dieną pareiškimą parašė ir K.B., teigdamas, jog “Kranto” kavinėje nepažįstami vyriškis ir mergina suplėšė jo švarką bei apdraskė veidą.

NUOBAUDOS

Už etilo alkoholio skiedinių gaminimą 500 Lt bauda nubaustas Neravų gyventojas A.Spruogis, gim. 1972 m. Administracinės nuobaudos skirtos K.Gečui, gim. 1974 m., ir J.Momeniškiui, gim. 1967 m., A.Pašukoniui, gim. 1967 m., kurie girti pasirodė viešoje vietoje. E.Dubnikovas, gim. 1984 m., nubaustas už vairavimą be vairuotojo pažymėjimo. Leipalingio seniūnijos gyventojas V.Akstinas, gim. 1924 m., nubaustas už leidimų sistemos pažeidimus. J.Kudrickas įspėtas už tai, kad nepilnametis jo sūnus pažeidė pirotechnikos priemonių naudojimo taisykles.

Neblaivus automobilį vairavo R.A., gim. 1966 m.

PRANEŠIMAS

Policijos komisariatas informuoja, kad Savivaldybės mero potvarkiu leista prekiauti pirotechnikos priemonėmis nuo lapkričio 15 d. iki gruodžio 31 d., o jas naudoti – nuo gruodžio 25 d. iki kitų metų sausio 6-osios. Asmenys, pažeidę prekybos pirotechnikos priemonėmis ir naudojimosi jomis tvarką, bus traukiami administracinėn atsakomybėn įstatymų nustatyta tvarka. Tėvai raginami prižiūrėti nepilnamečius vaikus, kad jie nepažeistų šio potvarkio, nes už vaikų pažeidimus jų tėvams bus taikomos administracinio poveikio priemonės.

AKCIJA

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į nepatenkinamą eismo saugumą Lietuvos keliuose ir kiek įmanoma mažinti autoavarijų ir jose nukentėjusių žmonių skaičių, gruodžio 14-31 d. skelbiama akcija “Saugiai sutikime trečiąjį tūkstantmetį”. Jos metu policijos pareigūnai stengsis sustiprinti eismo kontrolę, ypatingą dėmesį skirti greičio viršijimo, girtų vairuotojų, pėsčiųjų perėjų pravažiavimo taisyklių, taip pat pėsčiųjų daromiems bei kitiems eismo saugumui pavojų keliantiems pažeidimams išaiškinti. Numatoma vykdyti bendras priemones kartu su tech. apžiūros centrų darbuotojais, tikrinti transporto priemonių techninę būklę, ypatingą dėmesį skirti padangų ir šviesos prietaisų kontrolei. Kviečiame visus eismo dalyvius dalyvauti šioje akcijoje ir būti drausmingesniais, kultūringesniais ir atidesniais keliuose.

| Į viršų |


UAB “Karolinos turas” investicijos
baigėsi teismo procesais

Violeta KLIMAITĖ

Dėl praėjusių kadencijų vietinės valdžios klaidų mūsų savivaldybė, pralaimėjusi visų lygių teismus, į Vilniaus UAB “Karolinos turas” sąskaitą per 3 mėnesius privalėjo pervesti beveik 4 šimtus tūkst.Lt. Sudėtingam šių metų Druskininkų biudžetui tokios sumos praradimas reiškia daug neišsipildžiusių socialinių, kultūrinių ir kitokių kurorto infrastruktūrai būtinų projektų bei planų.

Areštuotos sąskaitos

Beveik 10 metų truko Vilniaus UAB “Karolinos turas” odisėja Druskininkuose. Viliojantys verslo planai mūsų kurorte, Kurorto g.10, įrengti tarptautinį teniso ir sveikatingumo kompleksą, vėliau - prabangų viešbutį Šv.Jokūbo g. 22 virto ilgais ir sudėtingais bylinėjimosi procesais.

Įžengusi į Druskininkus 1990-aisiais, UAB “Karolinos turas” už neįvykdytus Druskininkų savivaldybės įsipareigojimus po 4 metų paprašė iš biudžeto jai atiduoti daugiau kaip 1 mln. Lt. Po tokių privačios bendrovės pretenzijų vietos valdžia buvo pasiryžusi aukoti bet ką. Tačiau praėjusių kadencijų vietinės valdžios klaidų neištaisė ir naujai pasiūlyti pastatai Druskininkų senamiestyje: Šv.Jokūbo g. 22 architektūros paminklas, buvęs viešbutis “Central”, bei šalia jo esanti vasaros skaitykla.

Vilniaus apygardos teismo sprendimu 1998 12 10 Druskininkų savivaldybei priteistas 384 tūkst.575 Lt ieškinys UAB “Karolinos turas” naudai. Dėl jo 1999 m. pavasarį trumpai buvo areštuotos savivaldybės sąskaitos banke. Skubos tvarka įkeitus savivaldybės turtą Gardino g.56 (buv. AB “Druskininkų statyba” administracinį pastatą, katilinę, garažą, dirbtuves ir t.t.), sąskaitų areštas buvo panaikintas. Tačiau antstolių kontoros skelbtose varžytynėse šiam turtui norinčiųjų įsigyti neatsirado.

Pralaimėjusi bylą, savivaldybė kreipėsi į teismą, jog ieškinį galėtų atiduoti dalimis iki šių metų gruodžio. Tačiau teismas davė tik 3 mėnesių terminą. Iki š.m. gegužės 31 d. “Karolinos turui” Druskininkų savivaldybė pervedė visą sumą - 384 tūkst. 575 Lt.

Gavo pusę milijono rublių

1990 m. pabaigoje Vilniaus UAB “Karolinos turas” Druskininkų valdžiai pateikė viliojantį pasiūlymą statyti kurorte tarptautinį viešbučio, teniso ir sveikatingumo kompleksą bei jame įkurti Druskininkų vaikų teniso mokyklą. Vieta šiam moderniam kompleksui statyti pasirinkta prie Nemuno upės, Kurorto g., vandens valymo įrengimų teritorijoje. Druskininkų valdžia 1990 11 30 sutartimi Lietuvos teniso centrui (kuris vėliau tapo UAB “Karolinos turas”) įsipareigojo, jog vandens tiekimo įmonė (dab. UAB “Druskininkų vandetiekis”) teniso centrui perduos žinybinį bendrabutį Kurorto g.10. Tačiau bendrabutyje tuo metu gyveno žmonės, ir jiems reikėjo suteikti kitą gyvenamąjį plotą.

Už pastatą Kurorto g.10 bei žemės sklypą prie jo Lietuvos teniso centras miestui perdavė statybinių medžiagų už 300 tūkst.rb bei 1991 02 28 į miesto valdybos sąskaitą pervedė 500 tūkst.rb. Druskininkų valdžios vyrai įsipareigojo per 2 metus, 1991-1992 m., iškeldinti žinybinio bendrabučio gyventojus.

Tačiau teniso ir sveikatingumo komplekso kūrimo planai taip ir baigėsi sutarčių pasirašymu. Laikas bėgo, o miesto valdžia gyventojų iškeldinti neskubėjo. UAB “Karolinos turas”, įvykdžiusios savo pradinius įsipareigojimus (į vietos biudžetą pervedusios pusę milijono rublių bei atgabenusios statybinių medžiagų už 300 tūkst.rb) laukė dar viena nemaloni staigmena.

Nežinojo Vyriausybės nutarimų

Tuometinė Druskininkų valdžia, o ypač savivaldybės juristai, ruošę ir prižiūrėję sutartis su UAB “Karolinos turas”, “pramiegojo” svarbius Vyriausybės nutarimus. 1993 04 02 valstybės kontrolės departamentas nustatė, kad Druskininkų miesto valdyba sutartį su Lietuvos teniso centru pasirašė, pažeisdama 2 LR Aukščiausiosios tarybos nutarimus. Pagal tuometinę tvarką nebuvo galima iš valstybinės įmonės balanso į nevalstybinės įmonės balansą perduoti žinybinį bendrabutį. Jis buvo įtrauktas į neparduotinų namų sąrašą, nors Vyriausybės nutarimu bendrabučius buvo galimybė privatizuoti. Miesto prokuratūra įteikė protestą Tarybai dėl sutarties panaikinimo. Pastatyta “prieš faktą”, perimti pastatą Kurorto g.10 raštiškai atsisakė ir UAB “Karolinos turas”.

Praėjo dar metai. 1994-aisiais Druskininkų miesto valdybą “Karolinos turas” pradėjo atakuoti grasinančiais teismu raštais grąžinti pinigus (indeksuotus rublius) - 1 mln.63 tūkst.Lt. Druskininkų valdžios pasiūlymai svarstyti klausimą dėl pagaliau laisvo bendrabučio Kurorto g.10 panaudojimo, “Karolinos turo” vadovo P.Vozbuto jau nebeviliojo.

Nuo teniso - prie viešbučio

Dabar sąlygas diktuoti pradėjo privati firma. “Kadangi perimti namą Kurorto g. 10 mums šiuo metu būtų jau nuostolinga, prašome grąžinti indeksuotą mūsų įnašą arba skubiai siūlyti kitus variantus, atitinkančius mūsų interesus”, - savo nuomonę raštu išsakė UAB “Karolinos turas” vadovas P.Vozbutas.

1995 01 20 Druskininkų miesto valdyba, vadovaujama mero V.Vaikšnoro, padarė esminę klaidą. Savo sprendimu ji pripažino 591 tūkst.815 Lt skolą “Karolinos turui” (indeksuotas pinigų likutis nuo nepanaudotų butų statybai pusės milijono rublių, kuriuos 1991 m. vietos biudžetui pervedė bendrovė). Nors šią savivaldybės skolą “Karolinos turui” 1997 m. Druskininkų Taryba ir pripažino negaliojančia, minėtas sprendimas tapo pagrindu visų lygių teismuose.

1995 m. vasarą Druskininkų miesto valdyba gavo Vyriausybės leidimą ir “Karolinos turui” ne konkurso tvarka 50-čiai metų išnuomojo remontuotiną pastatą Šv.Jokūbo g.22 viešbučiui įrengti. Neužmirštas ir tenisas: leista prie viešbučio senamiestyje statyti net teniso kortus. Savivaldybė nuomos sutartyje įsipareigojo savo skolą “Karolinos turui” - beveik 592 tūkst.Lt įskaičiuoti į nuomos mokestį. Tačiau ir šį projektą lydėjo nesėkmė.

Melavo ar ne?

Istorinio paveldo objektą, vieną gražiausių kurorto 20 amžiaus pradžios neobaroko stiliaus statinių Šv.Jokūbo g.22, UAB “Karolinos turas” įsipareigojo rekonstruoti per 2 metus. 1996 m. žiemą šis Druskininkų architektūros paminklas akivaizdžiai nukentėjo: gerokai smuktelėjo fasado stogas, išbiro plytos, o praeivius nuo traumų teko gelbėti aklina medine tvora. UAB “Karolinos turas” vadovas P.Vozbutas, 1996 m. pavasarį duodamas interviu “Druskoniui”, pripažino finansinę krizę Lietuvoje ir žadėjo, kad “ledai turėtų pajudėti” 1996-ųjų rudeniop. Tačiau senasis viešbutis “Central” statybininkų taip ir nesulaukė. UAB “Karolinos turas” 1996 m. gruodžio mėn. raštiškai atsisakė savo planų kapitaliai remontuoti pastatą Šv.Jokūbo g.22 ir pareikalavo, kad Druskininkų savivaldybė grąžintų pinigus.

Bendrovė, pasirašydama su Druskininkų savivaldybe sutartį dėl pastato Šv.Jokūbo g.22, teigia buvusi neinformuota ir iš anksto neįspėta, kad kultūros vertybių apsaugos departamentas uždraudė keisti išlikusias senas namo konstrukcijas, o dėl to, “Karolinos turo” paskaičiavimu, statybos kaštai padidėtų apie 40 proc. Šį faktą UAB “Karolinos turas” teisme pavadino esmine aplinkybe, dėl kurios pastato nuoma bendrovei tapo beprasme ir pagrindu nutraukti sutartį prieš terminą. Tokius bendrovės teiginius su UAB “Karolinos turas” projektais dirbę mūsų savivaldybės tarnautojai vadina visiška nesąmone. Prieš sutarties pasirašymą, kurią rengė pats UAB “Karolinos turas”, bendrovės vadovams savivaldybė pateikė dar anksčiau atliktą pastato restauravimo projektą, todėl UAB “Karolinos turas” gerai žinojo šio architektūros paminklo restauravimo ypatumus. Bet teismui atrodė logiška, jog firmos vadovams, pasirašinėjusiems 3 mln. Lt vertės viešbučio rekonstrukcijos sutartį, nešovė į galvą išsiaiškinti, ką galima ir ko ne. Savivaldybės darbuotojų, kviestų liudytojais šioje byloje, argumentai prieš “Karolinos turo” nežinojimą buvo bevaisiai. “Mes gynėm biudžeto pinigus, o jie - savo asmeninius. Laimėjo brangiau apmokamas variantas”, - teigė vienas savivaldybės tarnautojas.

Problemos nieko nesugraudino

Beje, UAB “Karolinos” turas” teisme pripažino ir savo finansines problemas. Dėl Lietuvoje susiklosčiusios ūkinės ir finansinės situacijos, bankų krizės pasikeitė UAB “Karolinos turas” veiklos planai, todėl, teigė bendrovės vadovai, ji atsisakiusi ketinimų Druskininkuose statyti viešbutį. Įvertindamas tai kaip dalį bendrovės kaltės, teismas “Karolinos turo” ieškinį Druskininkų savivaldybei (549 tūkst. 392 Lt)sumažino 30-čia proc.- iki 384 tūkst.575 Lt.

Druskininkų savivaldybės skundus dėl pralaimėtos bylos atmetė tiek Apeliacinis teismas (1999 04 06), tiek Aukščiausiasis teismas (1999 10 04), nagrinėjęs skundą kasacine tvarka.

Druskininkų savivaldybės neišgelbėjo 1999 11 24 raštai Premjerui A.Kubiliui ir Seimo ekonomikos komitetui su prašymu iš valstybės biudžeto skirti lėšų skolai padengti.

Šiuo metu apgriuvęs architektūros paminklas ieško naujo šeimininko. Juo domisi viena Izraelio finansinė korporacija, skaičiuojanti, apsimokės investuoti į Druskininkus, ar ne.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113