VIJA Druskonis
KULTŪRA 2000 m.  gruodžio 15 - 21 d. Nr. 51  (584)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
PRADŽIA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

Centras "DAINAVA"

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Du guvūs 100-mečiai jubiliejų šventė tą pačią dieną | Dirbiniai tarsi "Žiemos žiedai" |
| Priešadventinė vakaronė |

Du guvūs 100-mečiai jubiliejų
šventė tą pačią dieną

O.Michailovskaja mano, jog garbaus amžiaus sulaukė, nes niekada negėrė degtinės.
O.Michailovskaja mano, jog garbaus amžiaus sulaukė, nes niekada negėrė degtinės.

Rasita BOČIENĖ

Alkoholio priešininkė

Gardino g. 22 name gyvenančiai Olgai Michailovskajai 100 metų sukako gruodžio 10 d. Mielai bendraujanti senutė jos pasveikinti atvykusioms Savivaldybės socialinės paramos skyriaus darbuotojoms rusiškai linkėjo sėkmės darbe ir gyvenime. Paklausta apie jos ilgą amžių, O.Michailovskaja paaiškino, kad šitiek metų sulaukė, nes niekada negėrė degtinės. “Tie, kurie gėrė, seniai visi numirė”, - užtikrintai pareiškė senutė.

O.Michailovskaja, visą gyvenimą praleidusi Gardino srities Žitomlios kaime, jau 16 metų gyvena Druskininkuose. Mat čia butą turi jos 63 metų duktė Tamara, prieš 43-ejus metus pagal paskyrimą atvykusi dirbti “Baltarusijos” sanatorijos rentgeno laboratorijoje. Iš 5-ių senutės vaikų gyvi likę tik du, užaugo 3 anūkai ir 3 proanūkiai.

Labai nori bendrauti

Maža ir smulkutė kaip vaikas 100-metė žvaliai krutėjo, kol prieš 5-erius metus susilaužė klubo sąnarį. “Po ligos ilgai gulėjo patale, manėm, kad jau ir nebeatsikels, o žiūrim – po truputį vaikšto”, - prisiminė Tamara. “Tvirta aš, todėl ir nemirštu”, - pridūrė O.Michailovskaja.

Senutė pasakojo, jog labai džiaugiasi, kai ją kas nors aplanko, nes nepaprastai nori bendrauti. “Kol prieš 5-erius metus mamos neužklupo liga, maišais jai iš bibliotekos nešiau knygas. Manau, kad tas skaitymas ją ir išgelbėjo nuo visokių senatvinių bėdų. Tačiau dabar jai jau sunku skaityti”, - pasakojo duktė.

Kartais šaukiasi mirties

O.Michailovskaja kilusi iš didelės šeimos – augo 10 vaikų būryje. Dabar gyvi likę tik du – ji, vyriausioji, ir 78-erių metų jauniausioji sesuo. Olgos vyras Foma, 16 metų už ją vyresnis, buvo inteligentiškas žmogus, dirbo teismo sekretoriumi. Pati O.Michailovskaja iki 84-erių metų darbavosi tuometinio “Progreso” kolūkio laukuose.

Duktė Tamara mano, kad nors mamos gyvenimas buvo nelengvas, jos organizmas išliko stiprus. “Kartais mama skundžiasi, kad Dievas ją pamiršo, nepasiima, šaukiasi mirties, - pasakojo Tamara. – Suprantu, kad sunku pasidaro gyventi, kai negali savęs apsitarnauti. Sakau, mama, ko tu skundiesi, va, pro langą saulė pašviečia, o ką tu anam pasauly matysi? Tada ji atkerta, kad saulė – tai gerai, bet kad vis apsiniaukę ir apsiniaukꅔ

100-metį A.Piestį sveikino krikštaduktė Jadvyga (kairėje) ir žmona Albina.
100-metį A.Piestį sveikino krikštaduktė Jadvyga (kairėje) ir žmona Albina.

Ilgaamžis ilgaamžio sūnus

Gardino g. 66-ajame name gyvenantis Antanas Piestys sveikintojus pasitiko pats. Senukas toks guvus, jog net sunku patikėti, kad gruodžio 10-ąją ir jam sukako 100 metų. “Dorai gyvenau, tai ir sulaukiau ilgo amžiaus”, - komentavo A.Piestys. Ilgaamžio 66 metų žmona Albina prisiminė vienos gydytojos žodžius, kad žmonės, laikantys bites, ilgai gyvena. “Dabar jau mažai prižiūriu, tik 6 avilius”, - apgailestavo senukas.

Kilęs nuo Kabelių kaimo A.Piestys Druskininkuose gyvena jau pusę amžiaus. Iki pensijos dirbo buities paslaugų kombinate minkštų baldų apmušėju. 19-metę Albiną Antanas vedė jau atšventęs 50-metį. “Ir dabar galvoju – kas iš tų jaunų: tuoj pykstasi, mušasi, nesugyvena. O aš ištekėjau kaip už tėvo, jis visada mane saugojo, tausojo, pupyte vadino”, - juokiasi Albina. Abu susilaukė 2-jų sūnų, džiaugiasi 4-iais anūkais. Jaunesnysis sūnus gyvena Kaune, vyresnysis – Čikagoje.

A.Piesčio tėvas taip pat buvo ilgaamžis – mirė sulaukęs 113 metų. Tai gal ir Antano sūnų laukia ilgas gyvenimas? “Kažin, - suabejojo vyriškis. – Dabar laikai kiti ir žmonės kitokie”.

Gerų žodžių negaili

A.Piestys prisipažino daug metų rūkęs, o metęs prie 3-jus metus, po širdies infarkto. Taurelės irgi neatsisakydavo, bet niekada tuo nepiktnaudžiaudavo. “Manęs niekas girto nematė”, - užtikrino ilgaamžis. “Ir atmintį turi, ir nenusikalba”, - gyrė žmona Antaną. Albina pasakojo, kad jos vyras mėgsta papolitikuoti, kai ateina kaimynas, abu tiek įsikalba, kad net susinervina, tenka raminti.

“Jis labai geras grybautojas, žvejys, medžiotojas ir bitininkas, - gerų žodžių dėdei negailėjo A.Piesčio 70-metė krikštaduktė Jadvyga. – Net ir gydė žolelėmis – tiesiog visažinis. Tik dabar jau neturi sveikatos į kaimą nuvažiuoti žolelių pasirinkti. 100 metų sulaukė, nes visada buvo guvus ir energingas, geros širdies ir ramių nervų”. “Laimingas žmogus – tik galvą padeda ant pagalvės ir iškart užmiega, - pritarė žmona Albina. – Tykus jis, niekada balso nepakelia”.

Metai prabėgo greit

Paklaustas, ar smagu taip ilgai gyventi, ilgaamžis atsako, jog smagu tada, kai sveikas, kai nieko neskauda.

Į klausimą, ar greit prabėgo tie 100 metų, A.Piestys surado filosofišką atsakymą: “Karalius Saliamonas gyveno 270 metų. Jam numirus, Dievas paklausė, ar nenusibodo? Saliamonas atsakė, kad, atrodo, vos pro vienerias duris įėjau, o pro kitas jau ir išėjau. Taip ir man…”

| Į viršų |


Dirbiniai tarsi “Žiemos žiedai” 

Lietuvos prabavimo rūmų direktorius Eimantas Mitkus (kairėje) juvelyrų parodoje.

Lietuvos prabavimo rūmų direktorius Eimantas Mitkus (kairėje) juvelyrų parodoje.

Gruodžio 1-2 dienomis Lietuvos prabavimo rūmų Kauno filialo patalpose veikė juvelyrinių dirbinių paroda “Žiemos žiedai”, kurios iniciatorius – Lietuvos prabavimo rūmai, įsikūrę Druskininkuose. Šiais metais jie Kauno centre įrengė filialo patalpas, kur vyksta parodos ir konferencijos. Šios parodos pagrindiniai tikslai - suvienyti pavieniui su tauriaisiais metalais dirbančius Lietuvos juvelyrus ir parodyti lietuvių autorinių darbų privalumus prieš užsienio masinę štampuotą produkciją, bendradarbiauti su juvelyrais, padėti jiems. Parodoje savo kūrinius pristatė septyni Kauno, Ukmergės, Druskininkų juvelyrai, dirbantys su auksu, sidabru, platina ir kt. Druskininkams atstovavo juvelyro Elvyro Cikanavičiaus saviti ir įdomūs sidabro dirbiniai. Po parodos atidarymo įvyko Prabavimo rūmų darbuotojų ir juvelyrų diskusija, vertinga vien tuo, kad už bendro stalo susėdo ir gyvai bendravo dažnai vengiantys geranoriško kontakto verslo konkurentai juvelyrai. Tokią parodą Lietuvos prabavimo rūmai organizavo jau antrąkart, tačiau ne paskutinįsyk. Kaip papasakojo Prabavimo rūmų vyr. inžinierius Petras Tertelis, kitų metų panašiai parodai ketinama pakviesti juvelyrus su 10 geriausių savo darbų, kuriuos vertins meno taryba.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


Priešadventinė vakaronė

“Kielyčių” rateliai.

“Kielyčių” rateliai.

Laura KNIUBAITĖ

Gruodžio 1 d. Viečiūnų pagrindinėje mokykloje mokytojai, pradinių klasių mokiniai ir jų tėveliai susirinko į priešadventinę vakaronę. Etnografinio kolektyvo “Kielytė” mergaitės pasakojo apie rudens lygiadienį, paukščių, paukščių, medžių , žmonių ir visos gamtos pasiruošimą žiemai. Kolektyvo vadovė Angelė Krištopaitienė papasakojo apie Advento papročius, žmonių darbus tamsiuoju metų laiku. Pakvietė visus susikaupimui, rimčiai, ramybei laukiant Šv.Kalėdų. “Kielytės” parodė, kaip linksminosi mūsų krašto senoliai, minė žiūrovams mįsles. Šventėje dalyvavo ir “Atgimimo” vid. mokyklos mokytojos Linos Balčiūnienės mokiniai.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113