VIJA Druskonis
  2000 m. gruodžio 8 - 14 d. Nr. 50 (583)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

Centras "DAINAVA"

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Prezidentų susitikimas -
geriausia kurorto reklama

Susitikimas įvyko - (iš kairės) A.Kvasnievskis, V.Adamkus, J.Kvasnievska ir A.Adamkienė.

Susitikimas įvyko - (iš kairės) A.Kvasnievskis, V.Adamkus, J.Kvasnievska ir A.Adamkienė.

Gruodžio 1 d. Druskininkuose lankėsi Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvasnievskis su žmona Jolanta. Juos, atskri-
dusius į kurortą sraigtasparniu, prie Druskonio ežero pasitiko Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma. Tai buvo pirmasis kaimyninės valstybės vadovo vizitas Lietuvoje po A.Kvasnievskio perrinkimo Lenkijos Prezidentu.
Druskininkuose ši diena priminė nacionalinę šventę. Visi, metę į šoną darbus ir mokslus, lėkė prie ežero žiūrėti stebuklo.

Sraigtasparnis ką tik atskraidino Lenkijos prezidentą.

Sraigtasparnis ką tik atskraidino Lenkijos prezidentą.

V.Adamkus gyvai bendravo su jį sveikinančiais druskininkiečiais.

V.Adamkus gyvai bendravo su jį sveikinančiais druskininkiečiais.

Susirinko daug žmonių

Iš anksto spaudoje paskelbus, kad Lenkijos prezidentas atskris sraigtasparniu ir nusileis pievoje prie Druskonio ežero, į tą vietą masiškai rinkosi žmonės. Smalsuoliai būriavosi prie Civilinės metrikacijos skyriaus pastato, “Nostalgijos” kavinės terasoje, gyva siena užpildė link ežero vedančius takus. Būrelis vaikų atėjo nešini balionais. Grupelėmis stoviniavo Savivaldybės, sanatorijų, komunalinės, butų ūkio ir kitų miesto įmonių ir organizacijų darbuotojai. Žmonių neišgąsdino ir žinia, kad Lenkijos prezidento sraigtasparnis valanda vėluos, - visi kantriai laukė.

Truputį anksčiau atvykęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus su žmona ir palyda užsuko į “Nostalgijos” kavinę. Čia jį sutiko Savivaldybės meras R.Malinauskas ir Seimo narys J.Karosas. Susėdę prie iš anksto jiems paruošto stalo, visi gyvai kalbėjosi. Prezidentas vaišių atsisakė, o ponia Alma Adamkienė išgėrė puodelį arbatos.

Išėjusį iš kavinės Lietuvos prezidentą druskininkiečiai sutiko gyvai, tiesė jam rankas, keletas moterų p. A.Adamkienei įteikė gėlių. Prezidentas pakalbino vaikus, keletui paauglių, jų paprašytas, netgi sutiko pasirašyti ant mokinio pažymėjimo.

Sraigtasparniu atskridusį Lenkijos prezidentą A.Kvasnievskį su žmona druskininkiečiai sveikino ne mažiau entuziastingai. Kaimyninės šalies Prezidentas kalbino žmones, spaudė jiems rankas. Dvi lenkiškai šnekėjusios pagyvenusios moterys, įteikusios p. J.Kvasnievskai gėlių, net apsiašarojo.


Druskonis klausia skaitytojų

Šįmet Druskininkų teisme išnagrinėtos net 3 baudžiamosios bylos, kuriose buvo teisiami tėvai, prieš savo vaikus naudoję fizinį smurtą. Teisėsaugos pareigūnai tvirtina, kad blogėjant ekonominei būklei, gilėja socialiniai konfliktai šeimose. Patys vaikai ryžtasi į teisiamųjų suolus sodinti savo tėvus, neiškentę fizinio auklėjimo priemonių.

Kokia jūsų nuomonė, ar mušimas - pats tinkamiausias auklėjimo būdas kartai, nuo kurios įpročių ir gyvenimo būdo daugeliui vyresnių žmonių tik plaukai šiaušiasi?

12.jpg (15685 bytes) Mantas SMELEVIČIUS Evaldas KAKARIEKA

Virginija MIKUTAVIČIENĖ,
sanatorijos ”Sūrutis” buhalterė:

- Tik ne fizinėmis bausmėmis galima rasti bendrą kalbą su jaunimu. Mušimu neįkrėsi proto niekam. Manau, kad tik nuoširdus bendravimas su vaiku nuo mažens yra geriausia auklėjimo priemonė. Konfliktai kyla dėl bendravimo stokos šeimose.

Mantas SMELEVIČIUS,
įmonės “Vija” kompiuterių specialistas:

- Simboliškai pliaukštelti verta, tačiau vanojimas dėl kiekvieno menkniekio tikrai duos neigiamą rezultatą. Vaikas darys tą patį, bandydamas atkeršyti. Mušamas tėvų vaikas negali apsiginti. Jis kaupia tą neapykantą savyje ir ją išlieja kitur, ant silpnesnių už save. Reika kalbėti. Tačiau nuo vienodo kalimo “koks tu blogas, niekam tikęs” vaikas tik atbuks ir nekreips dėmesio. Reikia naudoti alternatyvų aiškinimo būdą.

Evaldas KAKARIEKA,
poilsiavietės “Kalno namas” savininkas:

- Bala žino. Manęs vaikystėje nemušė, ir aš savo vaikų taip neauklėjau. Mane nuo visokių pagundų sulaikydavo tėvų autoritetas. Aš visad pagalvodavau, kokių nemalonumų dėl mano elgesio galėtų turėti tėvai. Įsitikinęs, kad fizinės bausmės norimo rezultato neduoda. Reikia sudominti vaiką, o bausti, ribojant jo pomėgius.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113