VIJA Druskonis
  2000 m. gruodžio 1 - 7 d. Nr. 49 (582)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
SAVAS GYLIS
Druskininkų jaunimo puslapis Nr. 2
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

Centras "DAINAVA"

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Senutė, besistengdama išlaikyti šeimą, prekiauja pilstuku

E.Savukynaitė sakė nenorinti fotografuotis – per didelė jai būtų bausmė.

E.Savukynaitė sakė nenorinti fotografuotis – per didelė jai būtų bausmė.

Rasita BOČIENĖ

Įspūdinga baudų suma

Lapkričio mėnesį Liškiavos g. 4 namo gyventojai 85 metų Elenai Savukynaitei už alkoholio skiedinių, paprasčiau tariant, pilstuko, laikymą ir pardavinėjimą skirta 4 tūkst. Lt bauda. Šiais metais ši garbaus amžiaus moteris nubausta jau 3-ąjį kartą. Policijos kompiuteryje užfiksuota, kad per 5-erius metus, nuo 1995-ųjų, E.Savukynaitė buvo bausta 12 kartų, bendra baudų suma išties įspūdinga – 9 tūkst. 720 Lt. Ir visada už tą patį – prekybą pilstuku.

Prieš porą metų, 1998-aisiais, už pilstuko laikymą senutei teko atsisėsti ir į kaltinamųjų suolą. Tąkart teismas ją nubaudė 2 metais laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant metams, 1250 Lt bauda ir 500 Lt vertės turto konfiskavimu.

Jai skiriamų baudų E.Savukynaitė nemoka – tenka atskaičiuoti iš jos pensijos. Šis senutės pragyvenimo šaltinis gelbsti ją nuo paprastai skolininkams skiriamų sankcijų – viešųjų darbų, antstolių aprašomo turto ar areštinės.


Druskonis klausia skaitytojų

Druskininkuose – didžiausias nedarbo lygis visoje Lietuvoje. Prognozuojama, kad metų pabaigoje bedarbių mūsų kurorte dar padaugės.

Darbo biržoje sutiktų žmonių klausėme:
ar seniai neturite darbo? Ar tikitės jį surasti?

Andrejus Sockovas Bronislovas Dacys Vytas Raugala

Andrejus Sockovas:

- Neseniai grįžau iš kariuomenės ir užsiregistravau Darbo biržoje. Tikiuosi, kad darbo gausiu. Tiesa, kol kas man nieko nesiūlo, bet turiu vilties, kad pasiseks.

Bronislovas Dacys:

- Labai seniai esu bedarbis, nuo 1992-ųjų. Turiu šaltkalvio-įrankininko specialybę, tačiau nesitikiu gauti darbo, kai tokia situacija mieste. Juo labiau, kad man pensinis amžius jau netoli.

Vytas Raugala:

- Darbo neturiu jau porą metų. Dirbau Neravų paukštyne, bet jis bankrutavo. Nuo to laiko ir vaikštau į Darbo biržą, bet darbo nerandu. Nelabai ir tikiuosi, nes juk visi žinom, kas Druskininkuose darosi.

* * *
Ona Kizalienė:
- Bedarbė esu dar tik antras mėnuo. Atleido pagal etatų mažinimą. Ar tikiuosi rasti darbą? Man 54 metai, kam aš reikalinga? Turiu 34 metų darbo stažą ir specialybė mano paklausi – virėja, bet darbo nėra, ir Darbo birža kol kas nieko nesiūlo…


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113