VIJA Druskonis
  2000 m. lapkričio 24 - 30 d. Nr. 48 (581)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

Centras "DAINAVA"

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

“Dėl sūnų man labai pasisekė,”
- sako Jelena Šimonienė ją užjaučiantiems ir laikantiems nelaiminga motina.

Jelena Šimonienė su sūnumis 9-mečiu Jonuku ir 16-mečiu Robertu.

Jelena Šimonienė su sūnumis 9-mečiu Jonuku ir 16-mečiu Robertu.

Arūnas ZURLYS

Mokytojai moko namuose

16-metis “Ryto” vid. mokyklos dešimtokas Robertas Šimonis nuo 8-osios klasės mokosi namuose, nes po 6-ių sunkių operacijų eiti į mokyklą negali. Nuo gimimo sergantis cerebraliniu paralyžiumi vaikinas mokyklą lankė iki daugkartinių kojų operacijų, po jų sekusių reabilitacijų ir t.t. Kai “Ryto” mokyklą lankė, prie pagrindinių laiptų skubiai turėklai buvo įrengti, kad Robertas galėtų jais lengviau su lazdele užlipti. “Niekada nemėgau pagalbos, - sako Robertas. – Nugriuvęs stengiuosi atsikelti pats”.

Kasdien, išskyrus poilsio dienas, pagal iš anksto susitartą grafiką namuose jį aplanko “Ryto” vid. mokyklos mokytojai, kuriuos vaikino mama vadina idealiais. Gerbdamas mokytojų jam skirtą laiką, Robertas uoliai mokosi, kaip pats juokauja, “net kartais nuosavi saugikliai perdega ar netgi smegenys ištinsta”. “Esu priverstinis darboholikas,” – komentuoja. Kitaip ir būti negali, nes, vaikino vertinimu, viena namų pamoka atstoja kelias mokykloje. Mokytojo ir mokinio betarpiška akistata 16-mečiui labiau priimtina, nes jam individualiai išaiškina, klasiokų šurmulys netrukdo, pagaliau “špargalkės” negundo, todėl belieka tik savimi pasikliauti.


Druskonis klausia skaitytojų

Druskininkų statistikos skyrius pateikė duomenis, jog 1998 m. sausio 1 d. mūsų mieste gyveno 21 tūkst. 753 žmonės, 1999 m. liepos 1 d. užfiksuoti 21 tūkst. 652 druskininkiečiai, 2000 m. liepos 1 d. kurorte gyveno 21 tūkst. 537 gyventojai. Akivaizdu, jog mūsų mieste gyventojų vis mažėja, nors visoje savivaldybės teritorijoje gyvena 28 tūkst. 901 asmuo. Anot skyriaus darbuotojų, pačiame kurorte ir toliau pastebima gyventojų mažėjimo tendencija. Pagrindinę tokio mažėjimo priežastį jos nurodė žmonių išvykimą iš mūsų miesto.

Kodėl, Jūsų nuomone, vis daugiau žmonių išsikrausto iš mūsų miesto?

3.jpg (13151 bytes) 4.jpg (13263 bytes) 5.jpg (13427 bytes)

Jolita GLATKAUSKIENĖ,
san. “Saulutė” gydytoja:

- Nėra darbo. Vis mažėja darbo vietų, ypač - medicinos darbuotojų. Jei anksčiau Druskininkus vadino medikų miestu, tai dabar, mažėjant medicinos įstaigų, jie vis dažniau praranda darbo vietas. Galvojant apie ateitį, geriausiu atveju išliks tiek darbo vietų, kiek jų mieste dabar yra.

Zofija GAIŽAUSKIENĖ, Senamiesčio vid. mokyklos mokytoja:

- Dėkoju likimui, kad 1982 m. apsigyvenau Druskininkuose, iš kur nenoriai išvažiuočiau. Apmaudu, žinoma, paminėti pagrindinę žmonių išvykimo priežastį – nedarbą, nors ir butai atpigo, ir gyvenamojo laisvo ploto mieste yra daug. Tokį tuščių gatvių miestą, kokie dabar yra Druskininkai, vargiai ar kas kada nors čia bematė. Kadangi pati esu saviveiklininkė, matau, kiek nedaug žmonių susirenka į koncertus. Tai reiškia, jog iš mūsų miesto ir intelektas nuteka.

Kęstas ČEPANONIS, ind. įmonės tiekėjas:

- Žmonės bėga į didmiesčius, nes Druskininkuose pragyvenimo lygis labai žemas. Nei Vilniuje, nei Kaune už 400 Lt algą niekas tokių darbų kaip mūsų mieste nedirba. Mokesčiai dideli, o darbo nėra. Žmonės masiškai parduoda butus, tačiau jų pasiūla yra gerokai didesnė už paklausą. Mieste tiesiog nesijaučia tikro šeimininko.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113