Laisva vieta reklamai Druskonis
SAVAS GYLIS 2000 m.  lapkričio 3 - 9 d. Nr. 45 (578)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
PRADŽIA
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Kauno kolegijos filialas: miesto pasididžiavimas ir neišspręstos problemos | Vizitas |
| Kai atgyja dvasios | Krikštynos | INFORMACIJA |

Kaip bebūtų apmaudu, mes niekada nebūsime tokie, kokie esate Jūs, suaugusieji, nors ir norėtumėt mus matyti pasitempusius ir darančius vien tik tai, kas Jums priimtina. Deja, mes esame tokie, kokie esame ir bandome gyventi taip, kaip mums atrodo geriau. Apie mūsų gyvenimą sužinote iš spaudos rubrikos ,,Žinios iš policijos” arba tada, kai nutinka kas nors ne itin malonaus. Taip formuojasi nuomonė apie jaunimą. Tačiau mes turime savo rūpesčių, problemų, džiaugsmų, ir tada, kai dauguma mūsų tėvų neranda vietos po darbo vėliava, mes stengiamės atsistoti ant kojų. Jeigu vaikas nuo kūdikystės girdi tik tai, koks jis blogas, jis iš tikrųjų užauga toks.Todėl mums (nes mes esame dideli vaikai) reikalinga ne vien tik kritika, bet ir jūsų pagalba bei supratimas.
Mes rašysime apie jaunimo gyvenimą, džiaugsmus ir problemas.
Tikime, kad mūsų puslapis bus šmaikštus ir įdomus, netikėtas ir intriguojantis, aktualus ir reikalingas.
Jeigu norite išsakyti savo mintis, pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, turite pasiūlymų dėl laikraščio puslapio, rašykite mums, kreipkitės į mus.Tegu šis ,,Gylis” tampa iš tikrųjų ,,Savas”.

| Į viršų |


Kauno kolegijos filialas: miesto pasididžiavimas ir neišspręstos problemos

Giedrė PAULĖKAITĖ

Rugsėjo 1-ąją mūsų mieste atidarytas Kauno kolegijos Druskininkų skyrius. Nuo šiol čia mokosi ir gyvena studentai, atidarymo dieną išgirdę daug palinkėjimų ir pažadų.
Deja...
Rengdami Pasaulinės turizmo dienos paminėjimą bei pirmakursių krikštynas, žadėto finansavimo iš Savivaldybės taip ir negavome. Minimalios paramos dėka (labai ačiū p.V. Stašinskui ) šventę visgi surengėme. Gaila, ne visos problemos taip lengvai sprendžiamos. Iki šiol mokykloje neturime savos kompiuterių klasės, o ką jau kalbėti apie internetą, taip reikalingą rašant referatus, semestrinius, kursinius darbus.
Labai trūksta įvairios literatūros.
Ne visi studentai yra druskininkiečiai. Yra atvažiavusių iš Kauno, Alytaus, Prienų, Merkinės, kitų miestelių, todėl labai aktuali yra apgyvendinimo problema. Rugsėjo mėnesį visi atvažiavusieji iš kitų miestų buvo apgyvendinti Sveikatingumo parke, Sausojoje gatvėje. Deja, iš ten turėjo išsikelti. Vieni iš jų gavo bendrabutį Antakalnio gatvėje, kitiems teko ieškotis, kur išsinuomoti kambarį ar butą. Visiems Anatkalnio gatvėje esančiame bendrabutyje vietos neužteko. Na, bet ne viskas taip jau blogai. Džiaugiamės direktoriumi A.Baranausku – jis mums kaip ,,savas”, pas jį skubame su visomis savo problemomis, su šypsena lūpose jis suteikia viltį, kad galų gale bus galutinai įrengta mokymo bazė. Tai tik nedidelė dalelė studentiško gyvenimo problemų. Mes, studentai, tikime, kad visi pažadai, išgirsti Rugsėjo 1-ąją, bus išpildyti.

| Į viršų |


Vizitas

B.Nielsen (pirmas iš kairės) su centro savanoriais ir DMMT.

B.Nielsen (pirmas iš kairės) su centro savanoriais
ir DMMT.

Spalio 19-20 d. JUC–e svečiavosi Norre Djurs komunos bendruomenės interneto centro vadovas Bjarke Nielsen ir penki centro savanoriai. B.Nielsen yra akcijos ,,Kompiuteriai Lietuvos jaunimui” iniciatorius. Jo dėka penkios Lietuvos savivaldybės, tarp kurių ir Druskininkų jaunimo užimtumo centras, gavo kompiuterinę įrangą. Šio vizito tikslas – įrengti kompiuterių tinklą. Taigi tinklą jau turime. Danų dėka gavome vietą serveryje, kur penkių regionų jaunimo tarpusavio informacijos tinklas vadinsis ,,E–draugai”. Projektui ,,Kompiuterių Interneto klubas” įgyvendinti Druskininkų savivaldybė skyrė lėšų. Kad klubo durys būtų atvertos miesto visuomenei, turime pasirūpinti kai kuriais formalumais.Tikimės lankytojus primti lapkričio mėnesio pradžioje. Teiksime mokamas paslaugas, kurių kaina bus tikrai visiems prieinama.

Mums labai reikalingi savanoriai, kurie galėtų pasikeisdami padirbėti klube, už tai galėdami keletą valandų per mėnesį nemokami naudotis interneto ryšiu. Kviečiame atsiliepti.

Dėkojame: Druskininkų savivaldybei, UAB “ Druskininkų vandentiekia“, sanatorijos “Nemunas”, UAB “Druskininkų butų ūkis“, UAB “ Eja “ vadovams už paramą.

| Į viršų |


Kai atgyja dvasios

Andrius DAILYDĖ

Niūrų spalio 29 d. vakarą JUC-e susirinkusį pašėlti jaunimą netikėtai aplankė Jo Didenybė Dracula su savo svita. Publikai jis pasiūlė stoti į Vampyrų klubą – paragauti ,,kraujo” ir pasmerkti save amžinam gyvenimui. Atlikęs šią ceremoniją, Dracula paskelbė ieškantis sau mylimosios, kuri turėtų ilgiausius nagus, kraupiausiai juoktųsi, vampyriškiausiai bučiuotųsi ir šoktų. Beje, neišsirinkęs mylimosios pažadėjo palikti JUC-ą, tik atgavęs dingusią vampyrų šeimos relikviją, kuri, jo manymu, turėtų būti ,,kažkur čia”.

Raganaitės iš Jo didenybės svitos kvietė į ,,Draculos užeigą”, kur viliojo gėrimais ,,Panagių kraujas “, ,,Varlių kompotas”, ,,Kriugerio mirties lašai” ir t.t.

Būrėja laukė visų salone ,,Tavo likimas”. Čia bemat susispietė eilė vargšų žmogelių, norinčių sužinoti viską apie savo ateitį.

Aplink tvyrojo šiurpi atmosfera: tamsa, silpna žvakių šviesa, kraujas, gulintys lavonai, sienose kyšančios rankos. Švysčiojantiems ilgiausiais nagais, šiurpiausiai besijuokiančiam, vampyriškiausiai besibučiuojantiems ir bešokantiems Dracula buvo ypač dosnus.

Neišsirinkęs sau mylimosios, tačiau atgavęs šeimos relikviją – didžiulį dantį Dracula ištęsėjo savo pažadą ir išskrido ieškoti laimės kitur.

Susirinkęs jaunimas galėjo toliau netrukdomai šokti, klausydamas Martyn Groove Boy kompiuterinės muzikos, stebėdamas kompiuterinę grafiką ekrane ir raitydamas kojas, grojant Dj Mysha ir Dj Jungle.

| Į viršų |


Krikštynos

Prisiekiame!

Prisiekiame!

Robertas RAZGUS

Spalio 14 d. vakarą Senamiesčio vid. mokyklos vienuoliktokai laukė savo krikšto - akimirkos, kai pagaliau taps pilnateisiais “dičkiais”.

Pradžia nežadėjo lengvo vakaro: visi krikštinamieji buvo pririšti prie virvės ir turėjo bėgti paskui motociklą aplink stadioną. Žinoma, kai esi surištas, supainiotas ir pririštas, tai padaryti nėra lengva. Tikri “dičkiai” turi būti stiprūs ir sportiški, todėl kita rungtis buvo “štangos kilojimas”, prie kurios buvo prijungta elektros srovė. Merginos prie šio įtaiso tik prisiliesdavo, o vaikinai demonstravo savo stiprybę kilnodami (gili užuojauta jiems).

Dvyliktokai nusprendė, kad vienuoliktokai bus geri “dičkiai” ir juos prisaikdino. Prisiekdami vienuoliktokai pasižadėjo gerbti mokyklas, abiturientus bei mokyklos “šefą”.

| Į viršų |


INFORMACIJA

Jaunimo užimtumo centras ir VO Genealoginė - heraldinė draugija “ Gentis “ papildomai renka genealoginių (giminės istorijos) tyrinėjimų grupę.

  • Rinksime duomenis giminės genealoginiam medžiui.

  • Rašysime savo giminės istoriją.

  • Interneto pagalba susipažinsime su genealogijos profesionalų ir mėgėjų puslapiais pasaulyje.

  • Publikuosime ir kitaip garsinsime savo darbus.

Grupės nariai gali būti mokytojai ir 5-12 klasių mokiniai.
Užsiėmimai vyksta Jaunimo užimtumo centre ketvirtadieniais 18 val.
Laukiame jūsų!

*   *   *

Kuriamas klubas ,,Tarp mūsų, mergaičių”. Narėmis gali būti visos merginos, norinčios pakeisti savo išvaizdą, išmokti gražios laikysenos, sveikos mitybos, sužinoti kitas grožio paslaptis ir dar daug įvairių dalykų, apie kuriuos kalbama tik ,,tarp mūsų, mergaičių”. Pirmas susitikimas JUC-o salėje lapkričio 9 d.18 val.

*   *   *

 Renkama renginių organizavimo grupė. Neabejojame, kad visose mokyklose yra moksleivių, kuriems tenka organizuoti ar padėti organizuojant renginius. Jiems, žinoma, labai naudinga būtų sužinoti ir išmokti šios specialybės paslapčių. Tikime, kad yra nemaža jaunimo, kuris turi minčių ar idėjų, bet nežino, kaip tai įgyvendinti. Visus juos kviečiame į JUC-ą lapkričio 16 d.18 val.

*   *   *

Lapkričio mėnesį organizuojama ,,Veiksmo diena” savivaldybėje. Tai- Jūsų galimybė įgyvendinti savo idėjas gaunant finansinę paramą. Nepraleiskite jos. Išsamesnė informacija teikiama JUC-e.

*   *   *

Kompiuterių interneto klubui  reikalingas administratorius, galintis aptarnauti kompiuterinį tinklą.

*   *   *

Šiuo nelengvu visiems metu suprantame, kad negalime per daug reikalauti, tačiau tikime, kad mūsų bendruomenėje yra žmonių, galinčių savo žiniomis ir sugebėjimais altruistiškai pasidalinti. Jų ypač laukiame, todėl skambinkite arba tiesiog apsilankykite.

*   *   *

Bendraamžių linija kasdien 16-21 val. telefonu  (8*800) 23300.
Anoniminė psichologinė pagalba vaikams, paaugliams ir jaunimui.


Puslapis “Savas gylis” leidžiamas kartą per mėnesį.
Mūsų adresas: Vilniaus al. 24, tel./faks. 53056.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113