Laisva vieta reklamai Druskonis
  2000 m. lapkričio 3 - 9 d. Nr. 45 (578)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
SAVAS GYLIS
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Orientacininkas Švedijoje kasdien pririnkdavo po 100 litrų mėlynių

Orientacininkas prie savo trofėjų.
Orientacininkas prie savo trofėjų.

Sportas kojoms ir smegenims

Savo pomėgį Alytaus orientacinio sporto klubo “Dainava” narys Petras Kavaliauskas vadina fiziniu ir protiniu lavinimu. Nors Druskininkuose orientacininkus galima suskaičiuoti ant pirštų, jis svajoja šia netradicine sporto šaka sudominti kurorto jaunimą. Ar nesijuokia iš šitokio pomėgio aplinkiniai, kad žmogus laksto po miškus, ieškodamas ko nepametęs? Jokiu būdu, tvirtina Petras. Dabar jau visi supranta, kad judėjimas yra sveikata. O čia dar dviguba nauda: sportas kojoms ir smegenims.

Geram orientacininkui, teigia Petras, nepakanka greitų kojų. Šios sporto šakos lyderiu gali tapti tik gerai išmanantis geografiją ir geodeziją žmogus.

Sporto šaka, kurioje vienodai vertinami fiziniai ir protiniai sugebėjimai, Petras susidomėjo armijoje. Iki jos buvęs Rudnios (Varėnos raj.) vid.mokyklos auklėtinis aktyviai bėgiojo ir važinėjo dviračiu. Kadangi tuo metu sovietų armijoje bėgikų buvo pakankamai, Petrui dėl lengvesnės tarnybos Gardine teko rinktis orientacinį sportą. Neapsiriko. Tapo Baltarusijos rinktinės nariu. Vėliau P.Kavaliauskas savo ištvermę tikrino sportinio ėjimo trasose.

Uogavimo pirmūnas

Petras Kavaliauskas, šią vasarą nuvykęs į Švediją išbandyti savęs, vietinius gyventojus nustebino ištverme ir Švedijos miškuose. Po varžybų jis daugiau kaip mėnesį “atostogavo” mėlynių ir bruknių gojuose. “Mes ten, uogų supirkimo punktuose, buvome pirmūnai”, - nusijuokė pašnekovas, prisiminęs šią savanorišką “darbo ir poilsio stovyklą” Švedijoje. Švedijos ūkininko šeimoje jis gyveno drauge su kolegomis alytiškiais iš “Dainavos” klubo.

Per dieną Petras pririnkdavo apie 100 litrų mėlynių. Ar įmanoma tiek primėlyniauti be jokių brauktukų? “žinoma, taip. Ten galioja dar griežtesnės uogavimo taisyklės”, - buvo atviras jis, sakydamas, kad tokius uogavimo rezultatus be problemų gali pasiekti tik fizinę ištvermę išsiugdę žmonės. Orientacininkams tai dar paprasčiau, kadangi Švedijoje nusipirkę apylinkės topografinį žemėlapį, jie nesunkiai rado ir pačius tankiausius, vietinių nelankomus uogienojus.

“Veteranas” nežada ilsėtis

2 sūnus, 3 dukteris ir jau 4 anūkus turintis 55 metų druskininkietis kitąmet ruošiasi dalyvauti Nidoje vyksiančiame pasaulio veteranų orientacinio sporto čempionate. Petras, su “veterano” titulu sportuojantis jau nuo 40-ties metų, žada nenusileisti pasaulio orientacinio sporto asams. Dėl savo rezultatų sporto trasose jis labiausiai dėkingas šeimai, jį remiančiai “Lietuvos” sanatorijai ir UAB “Dzūkijos perlas”.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113