Laisva vieta reklamai Druskonis
POLICIJOS ŽINIOS 2000 m. rugsėjo 15 - 21 d. Nr. 38 (571)

MIESTO ŽINIOS

PRADŽIA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Pelningas rinkiminis užsakymasIškrito pro balkoną |
Nusišovė medžiokliniu šautuvu | POLICIJOS ŽINIOS |

Pelningas rinkiminis užsakymas-
draugei ir bendrapartietei

Rasita BOČIENĖ

Po šio finansinio skandalo M.Klybienė jau nebepuošia  rinkimų komisijos sąrašo. 7.jpg (11421 bytes)
Po šio finansinio skandalo M.Klybienė jau nebepuošia rinkimų komisijos sąrašo. R.Viniarskaitė pelningą užsakymą spausdinti rinkiminį bukletėlį gavo iš savo draugės ir bendrapartietės M.Klybienės.

Kreipėsi tik po kelių mėnesių

“Druskonyje” jau ne kartą buvo rašyta apie tai, kaip šį pavasarį, prieš rinkimus į savivaldybių tarybas, tuometinė miesto rinkimų komisijos pirmininkė Milda Klybienė, nepasitarusi su politinių partijų atstovais, jų rinkiminėms programoms paskelbti valstybės skirtus pinigus pervedė savo draugės bendrapartietės socialdemokratės Rimos Viniarskaitės įmonei. Be to, pinigų buvo pervesta kelis kartus daugiau nei iš tiesų kainavo rinkiminio biuletenio išleidimas.

Vyriausioji rinkimų komisija konstatavo, kad M.Klybienė netaupiai naudojo valstybės biudžeto lėšas. Druskininkų rinkimų komisijai priešrinkiminėms partijų programoms paskelbti skirtų lėšų panaudojimą Vyriausiosios rinkimų komisijos prašymu tikrino valstybės kontrolieriai.

“Sprendimas perduoti šią medžiagą Valstybės kontrolei buvo priimtas kovo 28 d., tačiau, kaip nekeista, oficialiai Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Z.Vaigauskas į kontrolierius kreipėsi tik liepos 13 d., - sakė Valstybės kontrolės Alytaus kontrolės skyriaus vyriausiasis kontrolierius Rimantas Sanajevas. – Įdomus sutapimas: kitą dieną, liepos 14-ąją, individuali R.Viniarskaitės įmonė buvo likviduota”.

Pagal sutartį – komercinis tarpininkavimas

Valstybės kontrolieriai nustatė, kad tuometinė Druskininkų apygardos rinkimų komisijos pirmininkė M.Klybienė, sudarydama rinkiminio biuletenio pagaminimo ir išplatinimo sutartį, pažeidė LR Vyriausybės 1999 09 29 nutarimu patvirtintą prekių, paslaugų ar darbų, kurių vertė mažesnė už Viešųjų pirkimų įstatyme nurodytą vertę, pirkimo tvarką, nes apygardos rinkimų komisijoje nebuvo sudaryta pirkimų komisija ar paskirtas darbuotojas pirkimams organizuoti ir jiems atlikti. Rinkiminio biuletenio pagaminimo ir išplatinimo paslauga buvo įsigyta nesilaikant įprastinės komercinės praktikos, t.y. parenkant kainos ar kitų sąlygų požiūriu priimtiniausius tiekėjus.

Rinkiminio biuletenio pagaminimo ir išplatinimo sutartis buvo sudaryta su R.Viniarskaitės individualia įmone, kurios 1994 05 26 registruotoje kortoje nurodytos veiklos rūšys – mažmeninė ir didmeninė prekyba, restoranai, barai, valgyklos, poilsio, pramogų organizavimas ir komercinis tarpininkavimas, o ne leidybinė veikla ar spaudos platinimas.

“R.Viniarskaitės įmonė pagal sutartį atliko ne rinkiminio biuletenio gaminimo ar dalinai išplatinimo paslaugas, bet komercinio tarpininkavimo, todėl, sutikime, atliekant darbus per tarpininkus jų kainos visada būna didesnės”, - komentavo R.Sanajevas.

Privalėjo kontroliuoti Mokesčių inspekcija

Tikrintojų duomenimis už komercinį tarpininkavimą pagal 2000 m. vasario mėnesio (diena nenurodyta) sąskaitą-faktūrą apygardos rinkimų komisija R.Viniarskaitės individualiai įmonei sumokėjo 10 tūkst. 200 Lt. Nors, vadovaujantis Buhalterinės apskaitos pagrindų įstatymu, apskaitos dokumentai, kuriuose nėra visų privalomų rekvizitų, juridinės galios neturi.

Be to, pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą rinkimų agitacijai skirtų lėšų panaudojimą kontroliuoja Mokesčių inspekcija ir Vyriausioji rinkimų komisija. Tačiau Alytaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Druskininkų skyriaus pareigūnai, tikrinę rinkimams skirtų lėšų panaudojimą, pažeidimų nenustatė, išskyrus tai, kad rinkimų komisijos darbuotojams buvo išskaičiuotas per didelis fizinių asmenų pajamų mokestis. Paslaugų pirkimo tvarkos pažeidimo jie neužfiksavo.

Pirmininkė atsakomybės išvengė

Valstybės kontrolierių patikrinimo metu buvo nustatyta, kad apmokant rinkiminio biuletenio spausdinimo ir išplatinimo išlaidas netaupiai ir neefektyviai buvo panaudoti 3 tūkst. 600 Lt. R. Viniarskaitės individuali įmonė taikė 40 proc. bendrą darbų antkainį.

Tačiau kadangi pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą apygardos rinkimų komisija sudaroma tik rinkimų laikotarpiui, buvusiai komisijos pirmininkei M.Klybienei įstatymu numatytų atsakomybės priemonių dabar taikyti negalima.

Kad panašūs atvejai nepasikartotų, Valstybės kontrolierius J.Laučius pasiūlė Vyriausiajai rinkimų komisijai, siekiant užtikrinti rinkimų agitacijai skirtų lėšų kontrolę, parengti ir pateikti apygardų rinkimų komisijoms pirkimų pagal įprastą komercinę praktiką taisykles bei metodines rekomendacijas dėl efektyvaus ir taupaus lėšų tvarkymo. Alytaus apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai kontrolierius pasiūlė įvertinti Druskininkų skyriaus pareigūnų, tikrinusių, kaip buvusi rinkimų komisija naudojo lėšas, patikrinimo medžiagą.

| Į viršų |


Iškrito pro balkoną

Į miesto ligoninę rugsėjo 11 d. buvo atvežta 5 metų Baltarusijos pilietė Tania F., iškritusi pro balkoną iš 3-iojo “Baltarusijos” sanatorijos aukšto. Tania su mama iš Minsko srities gydytis į Druskininkus buvo atvykusi tik prieš porą dienų. Guvi penkiametė greit susidraugavo su gretimame kambaryje su motina gyvenusia panašaus amžiaus mergaite. Nelemtąją dieną mama Tanią paliko piešiančią su drauge kaimynių kambaryje. Draugės mama mergaites kelioms minutėms paliko vienas, o grįžusi į kambarį spėjo pamatyti Tanią, jau krintančią iš balkono žemyn, o savo dukrą – stovinčią ant kėdės balkone.

Ligoninėje Tanią apžiūrėję medikai sužalojimų nerado, tačiau mergaitė paguldyta į Chirurgijos skyrių nuodugnesniems tyrimams. Mažametei pasisekė, nes ji nukrito ant žolės, vos keli centimetrai nuo asfaltuoto takelio.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


Nusišovė medžiokliniu šautuvu

Rugpjūčio 6 d., po pietų, Druskininkų urėdijai priklausančioje Randamonių girininkijoje, tarnybiniame bute, rastas nusišovęs šios girininkijos 44 metų girininko pavaduotojas V.B. Miškininkas nusišovė iš medžioklinio šautuvo, kurį buvo nusitaikęs sau į krūtinę. Kulka nugaroje padarė 8 sužalojimus – šautuvas buvo užtaisytas šernams šaudyti skirtais šoviniais.

Kambaryje rastas ir miškininko atsisveikinimo raštas. Vyras jame pirmiausiai paprašė žmonos atleidimo dėl savo baisaus žingsnio – paskutinio savo gyvenime. Taip pat už šį poelgį jis atsiprašė ir savo motinos bei brolių. Žmonai jis palinkėjo stiprybės išgyventi visa tai, o vaikams – laikytis, vienas kitą gerbti ir mylėti. Prisipažindamas, jog elgiasi labai baisiai, jis tepridūrė, kad jam trūksta jėgų – pakirtusi sveikata. Atsisveikinimo laiške V.B. priekaištavo neįvardintiems žmonėms, kurie jam linkėjo blogo, nes, ką jis bedarytų, visada būdavo negerai. “Mano viršininkai, nuo mažo iki didelio, prisiprivatizavote butų, namų, miškų. O man? Pašalpos prašinėjau, tai išjuokėte. Jau dabar nieko iš jūsų nereikia”, - tokie buvo paskutiniai miškininko atsisveikinimo žodžiai.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


POLICIJOS ŽINIOS

KAIMYNYSTĖ

Rugsėjo 7 d. Vieciūnų gyventoja T.M. pasiskundė policijai, kad ją necenzūriniais žodžiais išplūdo kaimynas P.M.

VAGYSTĖS

Rugsėjo 7 d. O.Č. parašė policijai pareiškimą, kad iš matymo pažįstamas pilietis pavogė jos laikrodį, vaistus, batus, 20 litų ir grasino susidoroti.

Turguje iš S.K., gim. 1941 m., palto kišenės M.T. pavogė piniginę su 150 Lt.

Rugsėjo 8 d. Vokietijos pilietis, besigydantis Druskininkuose, pranešė, kad neaiškiomis aplinkybėmis iš jo krepšio dingo 240 Vokietijos markių.

Pavogtas prie “Taupos” parduotuvės paliktas be priežiūros vaikiškas dviratis. Žala – 300 Lt. Savo dviračio, palikto prie parduotuvės “IKI”, rugsėjo 11 d. nerado S.F.

Iš Kermošijos kaime stovinčio namo, išėmus verandos langą, pavogtas televizorius “Šilelis” ir 3 žvejybos ritės. Žala – 335 Lt.

Iš automobilio, stovėjusio Merkinės g., pavogtos 2 garso kolonėlės ir 3 meškerės. Žala – 251 Lt.

“Sarvijos” turgavietėje apvogta gardinietė V.B. – dingo jos piniginė su 9 JAV doleriais, 1000 BR rublių, 10 Lt bei pasu. Žala – 50 Lt.

Vienoje kurorto kavinių pilietė P.P. pasigedo 2-jų megztinių ir odinės striukės. Žala – 350 Lt.

Rugsėjo 11 d. iš Baltarusijos piliečiui A.A. priklausančio automobilio, stovėjusio prie parduotuvės “IKI”, dingo rankinė su dokumentais ir kiti daiktai. Žala – 188 Lt.

Rugsėjo 11 d. naktį Ateities gatvėje pavogtas VW Transporter, priklausantis J.S. Žala – 16 tūkst. 500 Lt.

PLĖŠĖ KIOSKUS

Rugsėjo 8 d. buvo išplėštas spaudos kioskas M.K.Čiurlionio g. ir 3 prekybos kioskai P.Cvirkos g. Sulaikyti keli įtariamieji, Marijampolės gyventojai.

DAUŽO LANGUS

Rugsėjo 9 d. Leipalingyje buvo išdaužtas D.V. priklausančios parduotuvės langas.

LAVONAI

Rugsėjo 7 d. namuose buvo rastas druskininkietės A.J., gim. 1933 m., lavonas. Rugsėjo 12 d. Gardino gatvėje buvo rastas A.B., gim. 1934 m., lavonas. Apžiūrint velionius išorinių smurto žymių nerasta. Abu žmonės mirė sava mirtimi.

NUOBAUDOS

Už tai, kad girta pasirodė viešoje vietoje, administracine tvarka nubausta B.Gataulina, gim. 1983 m. Už etilo alkoholio ir jo skiedinių laikymą bei gaminimą nubaustas niekur nedirbantis K.Balkus, gim. 1969 m.

RASTAS DVIRATIS

Rugpjūčio 31 d. apie 23 val. prie Ateities g. 32 namo rastas dviratis užrakintu ratu. Jo pasigedęs kviečiamas kreiptis į policijos komisariatą.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113