Laisva vieta reklamai Druskonis
  2000 m. rugsėjo 15 - 21 d. Nr. 38 (571)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Spiningautojams smagu, kai varžybose
gali parodyti, ką sugeba

Pergalės alytiškių komandoje

“Iki tol žuvis gaudžiau plūdine meškere, tačiau pernai Alytaus komandai, norėjusiai dalyvauti Respublikiniame čempionate, pritrūko dviejų spiningautojų ir jie pakvietė mane, - pasakojo R.Ramonas apie druskininkiečių spinigautojų komandos susikūrimą. – Pakalbinau Juozą Pauliką ir nuvažiavom. Tada su alytiškiais rungtyniavom Panevėžyje vykusiose “Bangos” taurės varžybose ir užėmėm 2-ąją vietą. Po dviejų savaičių Respublikiniame čempionate Sartų ežere su alytiškių komanda tapom čempionais. Paskui pagalvojom, kad gana su svetimo miesto komanda važinėti, reikia suburti savus – druskininkiečius – spiningautojus. Su Juozu pakvietėm Artūrą Petrulionį, kuris mielai sutiko prie mūsų prisidėti. O kai paaiškėjo, kad norint dalyvauti Respublikiniame spiningautojų čempionate komandą turi sudaryti 4 žvejai, priėmėm ir Juozuką, 16-metį J.Pauliko sūnų. Taip keturiese ir tapom komanda”.

Geriausiai sekėsi Juozukui

“Laimės dalykas! – paprašytas papasakoti apie sėkmę spiningavimo čempionate Kupiškio mariose, ją apibūdino R.Ramonas. – Tarkim, mane ištiko nesėkmė – nuskandinau inkarą. Kito neturiu. Negalėjau normaliai baigti varžybų. Jas “ištempė” Juozukas. O kitą dieną visi panašų kiekį žuvies prigaudėm”.

Dvi dienas vykusiame spiningavimo čempionate, iš kurio pergalę parsivežė druskininkiečiai, dalyvavo 24 komandos iš įvairių Respublikos miestų. R.Ramonas pasakojo, kaip gerai pirmąją dieną sekėsi Juozukui Paulikui, kuris tądien įskaitoje atsidūrė pirmas. Kita diena buvo prastesnė, tačiau asmeninėje įskaitoje 16-metis užėmė 4-ąją vietą.

“Antrą dieną visiems prasčiau sekasi, nes žuvys būna pravaikytos. Tačiau visi keturi sugebėjom padoriai žuvų prigaudyti ir grįžti be baudos taškų, - prisiminė komandos vadovas. – Džiaugėmės pergale, nes pirmąją dieną bijojom, kad galim “prakišti”, nes aš nieko nepagavau. Praradęs inkarą turėjau grįžti į krantą”.

Laisvas laikas - žūklei

R.Ramonas džiaugiasi, kad druskininkiečių spiningautojų komanda susibūrė psichologiškai stabili, tarpusavyje sutarianti, sugebanti pasitarti, apmąstyti. Prieš rimtas varžybas visi stengiasi kartu nuvažiuoti pasitreniruoti į tą ežerą, kur per varžybas žuvis gaudys. Visą dieną žvejoja, bando, ant kokios sudėties ir kokio svorio masalo kokios žuvys geriausiai kimba, dalijasi patirtimi.

“Dėl to poilsio dienų ir neturiu, nes visą laisvą laiką skiriu žūklei - nei pagrybauti, nei kokiam kitam malonesniam užsiėmimui nelieka laiko, - sako R.Ramonas. Tačiau, pasak jo, varžybose smagu, kai gali parodyti, ką sugeba. “Kad ir mažas mūsų miestelis, bet malonu, kad jo spiningautojų komanda Lietuvoje – toli gražu ne paskutinė”, - juokauja jis.

Paprašytas prisiminti įdomesnį nuotykį, nutikusį varžybose, R.Ramonas papasakojo, kaip antrąją Lietuvos spiningavimo čempionato dieną kažkokia didžiulė ir stipri žuvis išplėšė iš rankų meškerę kitos komandos žvejui. “Staiga ir man ta žuvis taip žiebė, kad net spiningą išmušė iš rankų. Turbūt tai buvo lydeka”. Paklaustas, kodėl taip mano, atsakė, jog krokodilai Kupiškio mariose tikriausiai neplaukioja.

Dėl visko kalti brakonieriai

Prityręs žvejys apgailestauja, kad vandens telkiniuose Druskininkų apylinkėse likę labai mažai žuvų. “Turi tiesiog meistriškai pasidarbuoti, kad nors kiek prisigaudytum, - sakė R.Ramonas. – Jei ir toliau taip bus – čionykščių žvejų laukia liūdna ateitis”. Anot jo, dėl visko kalti brakonieriai. Vadindamas save pamišusiu dėl žvejybos, jis smerkia užsiimančius šiuo nedoru amatu: “Gal kai kurie žmonės valgyti neturi, bet žinau ir tokių, kurie sovietiniais metais žuvis trišakiais lupo ir dabar lupa. Aš pats 3 metus be darbo sėdėjau, bet žalot žuvų nėjau”.

R.Ramono manymu, brakonieriavimas neišnyks, kol nepasikeis žmonių mąstymas. O šiam procesui labai pasitarnauja įvairios žvejų varžybos, prie kurių nuo mažens reikėtų pratinti ir vaikus.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113