Laisva vieta reklamai Druskonis
  2000 m. rugsėjo 8 - 14 d. Nr. 37 (570)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Darbščiausieji sodininkai

Janina ir Rimantas Čerkauskai tarp kruopščiai apkirptų savo sklypo tujų, kuriose paukščiukai gausiai peri. Savo sklype ponas Rimantas net 13 inkilų įvairiausiems paukštukams iškėlęs, o ant jų stovų slidžius plastikinius butelius užmovęs, kad katės neįliptų.

Janina ir Rimantas Čerkauskai tarp kruopščiai apkirptų savo sklypo tujų, kuriose paukščiukai gausiai peri. Savo sklype ponas Rimantas net 13 inkilų įvairiausiems paukštukams iškėlęs, o ant jų stovų slidžius plastikinius butelius užmovęs, kad katės neįliptų.

Arūnas ZURLYS

Šiais metais aplinkos ministras paskelbė respublikinę sodininkų bendrijų sklypelių apžiūrą-konkursą “Mėgėjiški sodai 2000”.

Vertinimo kriterijai

Vienas iš pagrindinių jo vertinimo kriterijų yra dėmesys aplinkosaugai: atliekų tvarkymas, ekologiškų vaisių bei daržovių auginimas ir kt. Atsižvelgta į sodo statinių, šulinių, poilsio vietų būklę ir komponavimą; sklypelio planavimą ir užsodinimą. Balai buvo skiriami už sodo augalų asortimentą, jų vešlumą, sveikatingumą, retinimą, genėjimą, derlingumą ir t.t.

Kandidatų gausa

Dvi rugpjūčio dienas Druskininkų savivaldybės apžiūros-konkurso komisija (susivienijimo “Sodai” pirmininkas Juozapas Stulgys, sodų bendrijų “Dainava” ir “Papartis” pirmininkai Onutė Gaudinskienė ir Balys Baigys, “Raigardo” atstovė Anelė Dailydienė ir Druskininkų aplinkos apsaugos agentūros viršininkas Algirdas Petkevičius) aplankė sodų bendrijų “Dainavos” (prie “Eglės” san.), “Paparčio” (Vieciūnuose), “Raigardo” (prie Ratnyčios), “Smiltelės” (Jaskonyse) sklypus, kiekvienos bendrijos kandidatus atstovauti miestui respublikinėje apžiūroje. Daugiausiai kandidatų – apie 14 sklypų - pateikė “Dainava”, nė vienas sklypas vertintojams nekrito į akį “Smiltelėje”.


Druskonis klausia skaitytojų

Mūsų laikraštis jau ne kartą rašė apie nemažus savivaldybei priklausančių įmonių vadovų atlyginimus. Kai kurie tūkstantines algas gaunantys įvairias paslaugas teikiančių įmonių direktoriai vadovauja didelius nuostolius turinčioms bendrovėms. Nuo rugpjūčio 5 d. šių įmonių vadovų atlyginimai “įšaldyti”, ruošiama nauja savivaldybei priklausančių įmonių vadovų darbo apmokėjimo tvarka. Kaip manote, nuo ko turėtų priklausyti savivaldybei pavaldžių įmonių vadovų algos?

8.jpg (17272 bytes) 9.jpg (18092 bytes) 10.jpg (16963 bytes)

Anatolijus PANAMARČIUKAS,
pensininkas:

- Reikėtų griežtai sureguliuoti jų atlyginimus. Gal dažniau reikėtų tikrinti, kad nebūtų tokio chaoso. Šių įmonių vadovų algos neturėtų taip labai skirtis nuo kitų žmonių darbo užmokesčio. Atlyginimų ribos turėtų būti griežtai nustatytos, tokios didelės nelygybės negali būti.

Algimantas JANULEVIČIUS,
individualios įmonės savininkas:

-Jei šios įstaigos, kaip sakoma, valdiškos, tai ir atlyginimus jų vadovams turėtų nustatyti valdžia. Juk privačių įmonių darbuotojai išsimoka tokius atlyginimus, kiek pinigų jų įmonė uždirba. Todėl manau, jog neteisinga, kai valdiškos įmonės bankrutuoja, o jų vadovų algos – didelės.

Audronė SMALIUKIENĖ,
“Nemuno” sanatorijos bibliotekos vedėja:

- Tokie dalykai mane piktina. Jei įmonė turi skolų, kaip gali jos vadovas mokėti sau didelį atlyginimą? Juk nuo vadovo įmonės darbo sėkmė ir priklauso. Manau, kad privedęs įmonę iki bankroto, jos vadovas turėtų atsistatydinti. Tačiau galiu pasakyti, kad mūsų sanatorijoje tokie dalykai nevyksta.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113