Laisva vieta reklamai Druskonis
  2000 m. liepos 7 -13 d. Nr. 28 (561)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Pramuštgalvis, kuriam iki 68-erių metų niekas nepajėgė surišti kojų ir rankų

Arūnas ZURLYS

1.jpg (10712 bytes)
Riedlente Izoldas Stuina važinėja nuo 55-erių metų.

68-erių metų druskininkietis Izoldas Stuina, neseniai rodytas per LTV kaip patyręs riedlentininkas, įdomus ne vien tik šiuo pomėgiu. Jų galima išvardinti gerokai daugiau, nes smalsus, judrus ir valingas ponas Izoldas niekados nenustygo vietoje. Nors sveikuoliu save vadinti nelinkęs, tačiau tiek metų sulaukęs kaip pramušgalvis paauglys rizikingai riedlente manevruoja, nesunkiai už suoliuko lentų įsitvėręs ant rankų visų ūgiu išsitiesia. Baigęs Kūno kultūros institute sportinę gimnastiką, 1958 m. atvykęs dirbti kineziterapeutu į Druskininkų gydomosios fizkultūros parką pas garsųjį K.Dineiką, I.Stuina – sveiko gyvenimo būdo išminčius, savo patirtimi sutikęs su “Druskonio” skaitytojais pasidalinti.

Stovėsena ant rankų

Jau nuo vaikystės Kamajų apylinkės judruolio vaiko išdaigų buvo pilnos. Juokauja Izoldas, kad 5 km atstumu nuo miestelio nei šarka, nei varna dėl išplėštų lizdų neišsiperėdavo. 1947 m. įstojęs į Biržų 1-ąją vidurinę mokyklą užsirašė į lengvosios atletikos treniruotes, idant nereikėtų choro lankyti ir galėtų gražius treningus turėti. Nuo to laiko artimai su sportu susijo. Visa I.Stuinos biografija kupina įvairiausių gyvenimo vietų, nes tėvą miškininką po visą Lietuvą dirbti kilnojo. Šmaikštauja Izoldas, kad žemaičio paso niekad negaus, nors Kretingoje gimęs. Jo tėvai - biržiečiai, žmona – suvalkietė, jis pats – žemaitis, o vaikai – dzūkai.


POLICIJOS ŽINIOS

NEGRĄŽINA TELEFONO

Birželio 28 d. policija gavo druskininkiečio R.A. pareiškimą, kuriame šis prašo išaiškinti asmenį, kovo mėnesį pasinaudojusį jam priklausančiu mobilaus ryšio telefonu “Nokia-5110” ir iki šiol negrąžinusį.

VAGYSTĖS

Birželio 29 d. pilietė I.L. pasiskundė, kad brolis G.V. pavogė iš jos auksinę grandinėlę su pakabuku. Žala – 350 Lt.

Iš O.K. sandėliuko pavogtas vyriškas dviratis. Žala – 70 Lt.

SUMUŠĖ

Birželio 29 d. D.Ž. parašė policijai pareiškimą, kad birželio 22 d. jos vyrą sumušė nepažįstamas vyriškis. Nukentėjusysis paguldytas į ligoninę.

PAKARUOKLIS

Liepos 1 d. viename Druskininkų g. daugiabučio namo bute rastas pasikorusio B.O., gim. 1957 m., lavonas. Apžiūrint velionį išorinių smurto žymių nerasta. B.O. neseniai buvo grįžęs iš kalėjimo, kur atliko bausmę už vagystę.

SŪNUS

Liepos 1 d. į policiją kreipėsi Leipalingio gyventoja V.M., kuri pranešė, kad sūnus R.M., grįžęs į namus, reikalavo iš jos pinigų. Negavęs pinigų sūnus apstumdė motiną, išdaužė durų stiklą ir sulaužė radijo aparatą.

NUKENTĖJO AUTOMOBILIS

Liepos 1 d. buvo apibraižytas automobilio Mazda 626, stovėjusio nesaugomoje aikštelėje Ateities g., variklio gaubtas. Žala – 100 Lt.

NUOBAUDOS

50 Lt bauda nubaustas vieciūniškis R.Ramanauskas, gim. 1962 m., girtas pasirodęs viešoje vietoje.


Druskonis klausia skaitytojų

Vasaros sezonas jau įsibėgėjo. Sanatorijų darbuotojas paklausėme, kiek šiuo metu kurorto pagrindinėse įstaigose poilsiautojų?

4.jpg (11440 bytes) 5.jpg (11680 bytes) 6.jpg (11547 bytes)

Danuta VITKO,
sanatorijos“Vilnius” registratorė:

- Liepos 1 d. duomenimis, iš daugmaž sanatorijos 500 vietų užimtos 220. Atvykę apie 90 mūsų šalies piliečių su sveikatos grąžinimo ir antirecidyvinio gydymo kelialapiais. Apie 10 lietuvių – komerciniai ligoniai, kuriems para sanatorijoje kainuoja 52 Lt. Iš užsieniečių daugiausiai lenkų, 5 vokiečiai (t.y. Vokietijoje gyvenantys Rusijos vokiečiai), rytoj jų turėtų atvykti dar apie 12, keli Izraelio piliečiai. Užsieniečiams para sanatorijoje, priklausomai nuo sąlygų, kainuoja nuo 56 iki 68 Lt.

Ilona KAUBRIENĖ, UAB “Draugystės sanatorija” vyr. administratorė:

- Dėl įvairiausių priežasčių mūsų sanatorijoje vasaros sezonas dar tik prasideda. Iš daugiau kaip 400 sanatorijos vietų šiandien (t. y. liepos 3-ąją) užimtos apie 180. Daugiausia – apie 120 – lietuviai su sveikatą grąžinančiais ir reabilitaciniais kelialapiais, likusieji Lenkijos ( apie 50) ir Izraelio (apie 10) piliečiai, kuriems para sanatorijoje kainuoja nuo 80 iki 120 Lt, priklausomai nuo sąlygų.

Liucija REKERTIENĖ, sanatorijos “Nemunas” registratorė:

- Iš 1000 vietų sanatorijoje apie 360 šiandien (t. y.liepos 3-ąją) yra užimtos. Daugiausiai “Nemune” – Izraelio piliečių grupių, po to seka lenkai (apie 150), Vokietijos piliečiai – Rusijos išeiviai (60), lietuviai – komerciniai poilsiautojai (10). Visiems išvardintiems para dviviečiame kambaryje su maitinimu ir gydymu kainuoja vienodai - 64 Lt. Apie 20 – pensininkų, atsiųstų Ligonių kasų.

Fotografuotis atsisakiusi AB “Eglės sanatorijos” registratorė liepos 1-ąją informavo, kad iš daugmaž 950 sanatorijos vietų užimtos 560. Didžioji dauguma (150) – lenkai daugiausia iš Varšuvos ir Gdansko, 119 asmenų – Rusijos išeiviai vokiečiai ir žydai iš Izraelio, likusieji – lietuviai ligoniai su sveikatą grąžinančiais kelialapiais. 20 lietuvių komercinių poilsiautojų, kuriems para dviviečiame kambaryje su maitinimu kainuoja 56 Lt, be maitinimo – 23,60 Lt.

REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113