Laisva vieta reklamai Druskonis
  2000 m. birželio 23 - 29 d. Nr. 26 (559)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Cololo jau nebe vienas!

Violeta KLIMAITĖ

1-kitam.jpg (207264 bytes)

Bėgo nuo gerbėjų

Gegužės 27 d. Druskininkų civilinės metrikacijos biure buvo įregistruota Vitalijaus Cololo, TV3 humoro laidos “Tegyvuoja karalius!” žvaigždės, santuoka. 25 metų druskininkietis Vitalijus su savo išrinktąja 23 metų šiauliete Inga, norėdami išvengti įkyraus gerbėjų ir smalsuolių dėmesio, oficialioms iškilmėms pasirinko mūsų kurortą. Vestuvių ceremonijoje dalyvavo tik patys artimiausi draugai. Atšventę sutuoktuves su giminėmis Druskininkuose, draugams balių jaunieji iškėlė Šiauliuose. Medaus mėnesį jaunavedžiai praleido Druskininkų ir Ignalinos paežerėse.

Susipažino juokaudami

Prieš 10 metų Vitalijus Cololo, baigęs Druskininkų 2-ąją vid.mokyklą, nutarė, jog jis gimęs mokyti jaunąją kartą. Auklėjimo meno išvažiavo semtis į Šiaulių pedagoginį institutą, tačiau pradinių klasių mokytojo diplomas kol kas guli nepanaudotas. Linksmų plaučių vaikiną prieš 3 metus pastebėjo šoumenai iš Kauno, sugalvoję daryti televizijos humoro laidą. Atrankos konkurse, padeklamavęs eilėraštį ir suvaidinęs komišką situaciją, Vitalijus sau lygių varžovų neturėjo. Humoro versle tuo metu jis nebuvo naujokas. Studijuodamas Šiaulių pedagoginiame institute, Vitalijus aktyviai dalyvavo studentų linksmųjų išradingųjų klube, buvo šio klubo kapitonas. Cololo laikais Šiaulių LIK-as tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų klubų visada užimdavo pirmąsias vietas. Dalyvaudamas Lietuvos studentų LIK-ų konkursuose, jis įsitikino, kad iš juoko kai kas moka daryti ne tik šou, bet ir nesąžiningą pinigą. Vitalijui juokingiausia, kai studentai, pritrūkę humoro, puola jo ieškoti tarp rusiškų anekdotų internete, nors jų pateikta lietuviška versija dažnai būna juokinga tik jiems patiems. Į prisiminimus apie humoro kovą studentų konkursuose pokalbio metu aktyviai įsijungė ir Inga: Šiaulių LIK-e Vitalijus ir susipažino su savo būsima žmona.

Turėjo būti policininkas

Humoras – ne vienintelė Vitalijaus aistra. Dar sėdėdamas mokyklos suole, iš neturėjimo ką veikti, kaip sako pats, kūrė eilėraščius. Iš pradžių, sako, tie buvę visokie nešvankūs: mokyklinės parodijos. Pavasaris, meilė Cololo posmuose atsirado nuo kokių 16 metų. Eilėms iš paskos sekė dainos. Rezultatas gražus: jau įrašytos dvi Cololo dainų garso kasetės. Jis savęs nevadina nei dainuojančiu poetu, nei eiles rašančiu dainiumi. “Savęs dainininku niekada nelaikiau. O repuoju nuo vaikystės”, - atsako linksmasis reperis Cololo, šeštadieniais TV ekrane juokinantis Lietuvą, o šiokiadieniais dirbantis Šiaulių pedagoginio universiteto studentų laisvalaikio centro administratoriumi-renginių organizatoriumi. Neįtikėtina, tačiau tiesa: per plauką linksmasis Cololo vos netapo policijos pareigūnu. Baigęs aukštuosius mokslus, jis rankose jau turėjo med.komisijos pažymą ir rekomendacijas dirbti vienos Šiaulių nuovados nepilnamečių skyriuje, tačiau atsitiktinumo dėka šio darbo taip ir nepradėjo.

Filmavime dalyvauja visas kaimas

Paklaustas, kokiai auditorijai kuriama TV3 humoro laida “Tegyvuoja karalius!”, Vitalijus teigia, kad juokingas situacijas ir “ekranizuojamus” anekdotus, kuriuose jis vaidina, gali bet kas pažiūrėti. “Angliško humoro čia nėra”, - šypteli pašnekovas.

Antradieniai, kuomet įrašinėjamos “Tegyvuoja karalius!” laidos, jos herojams V.Šilanskui, V.Šapranauskui ir V.Cololo suteikia progos pasižvalgyti, kaip ir kuo gyvena Lietuva. “Reikia pamatyti, kas darosi už kameros!”, - juokiasi Cololo, pasakodamas apie filmavimą stebint būriui kokio nors kaimo pijokėlių, kurie iš koto verčiančiais komentarais bei dėmesio reikalavimu juokina ir blaško laidos veikėjus.

“Mano šeimoje visi linksmi”, - atšauna pašnekovas, paklaustas, iš kokio prigimimo tas humoro jausmas. Vitalijus sako, kad mama, žiūrėdama į jį per televizorių, sūnaus aktorinio darbo nekomentuoja, tik įrašinėja laidas į vaizdo kasetę.

Cololo teigia, jog vienintelė būsena, kurios jis nepripažįsta, yra vienatvė. “Nemėgstu būti vienas”, - prisipažino Vitalijus, nemėgstantis piktnaudžiauti humoristo laurais. Klouno, pinigingų tautiečių linksmintojo, vaidmuo jam ne prie širdies, todėl Cololo nenupirksi privačiam šeimos ar draugų vakarėliui.

Buvo pavadintas Coca cola

Vitalijui, įbridusiam į šou verslo vandenis, nereikėjo galvoti pseudonimo, kaip čia neįprasčiau ir skambiau pranešus apie save tautai. Beveik visi, sutikti jo kely, buvo įsitikinę, kad Cololo – keista, bet šauni vaikino pravardė. “Su mano pavarde visada buvo daugiau nesusipratimų nei “susipratimų”, - juokavo pašnekovas. – Kuo tik mane nevadino ir kaip tik mano pavardę neužrašinėdavo! Buvau visoks Cokola ir net Coca cola. Vienas draugas man net siūlė susilietuvinti ir tapti “Vytautu Colola”. Kai jis stojo į Šiaulių pedagoginį institutą, pasipuošusį varlyte Vitalijų būsimi kurso draugai praminė “Lolo” – labai jau jis buvo panašus į pingvinuką iš animacinio filmo. Džiugesiui nebuvo ribų, sužinojus, kad nuo tiesos – tikros pavardės Cololo jie labai toli nenuklydo. Šiandien Vitalijus jau nebe vienas, nešiojantis šią graikų kilmės pavardę. Kai jiedu su Inga išeina pasivaikščioti, o kas nors iš paskos užrėkia “Žiūrėkit, Cololo” eina”, Vitalijus atsisuka į žmoną, pasirinkusią jo pavardę, – “Klausyk, čia juk tave šaukia”.

Persivalgė sūrio

Jis prisipažįsta, kad populiarumas – ne tik varginantis, bet ir daug ką ribojantis malonumas. 6 metus Cololo nešventė Naujųjų metų, tos nakties renginiuose linksmindamas kitus. Valgiai, kuriuos filmavimo metu kemša “Tegyvuoja karalius!” laidos personažai, dažnai tėra fonas, kurių jie nė neparagauja. Tiesa, kartais būta ir kitokių problemų. Vieno filmavimo metu Vitalijui reikėjo kelis kartus kartoti tą patį dublį, kuriame jis godžiai valgė sūrį su paprika. Suvalgęs daugiau kaip kilogramą, į šios rūšies sūrį jis iki šiol negali net pasižiūrėti.

Nesididžiuodamas jis prisipažįsta, jog humoristo darbas yra sunki pareiga. “Grįžti po renginio, ir liežuvio negali apversti”, - paneigia pašnekovas gają nuomonę, kad šoumenai moka tik niekus taukšti ir alų pliumpti.

“Cololo salotos”

Atvažiavęs namo į Druskininkus, Vitalijus būtinai su meškere aplanko aplinkinius ežerus ir “baltarusių” turgų, jam keliantį daug nostalgiškų prisiminimų. Mažasis Cololo, turguje prekiaudamas kramtomąja guma, užsidirbdavo pinigų niekučiams. Jis niekada nekompleksavo dėl savo išvaizdos, kuri, neneigia ir jis, padėjo jam patekti į TV pasaulį. “Aš vis žadu nuo rytojaus pradėti dietą ir sportuoti, - juokauja Cololo. - Bet niekaip sporto kelnių nenusiperku, kadangi randu tik mėlynas”.

Vitalijus turi dar vieną kūrybos erdvę - virtuvėje. Klubas “Dangaus skliautas” vieną Cololo receptą net siūlo savo lankytojams. “Cololo salotos” – taip vadinasi masinės gamybos Vitalijaus kūryba iš agurkų, pomidorų, porų, paprikos, alyvuogių ir feto sūrio.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113