Laisva vieta reklamai Druskonis
GEGUŽĖ 2000 m. birželio 9 - 15 d. Nr. 24 (557)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
KURORTO PLĖTRA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Šuo teismo pirmininkės šeimai tapo
ir bičiuliu, ir hobiu

Rasita BOČIENĖ

Elijus laiko Gamį tikru savo draugu.
Elijus laiko Gamį tikru savo draugu.

Jei kas prieš metus man būtų pasakęs, kad šitaip rūpinsiuosi šunimi, ruošiu jį parodoms, -būčiau nepatikėjusi”, - sako Druskininkų apylinkės teismo pirmininkė Nina Butnorienė, auginanti metų ir 3 mėnesių Amerikos Stafordšyro terjero veislės šunį Serą Hamiltoną. Toks šuns vardas įrašytas jo kilmės dokumentuose, o Butnorių šeima jį šaukia tiesiog Gamiu. “Bet kai supykstame, tenka į jį kreiptis griežtai – Serai Hamiltonai”, - juokauja teismo pirmininkė.

Ir draugas, ir sargybinis

Šio šuns atsiradimo jų namuose istoriją N.Butnorienė nupasakojo taip. Šeimos jaunėlis 10 metų Elijus nejaukiai jausdavosi, likęs namuose vienas. Buvo nuspręsta nupirkti jam šunį. Tačiau reikėjo ne bet kokio šuns – Butnoriai ieškojo tokio, kuris galėtų būti draugas, bet kartu ir asmens sargybinis. Šeimai teko perversti nemažai literatūros, kol išgirdo apie Amerikos Stafordšyro terjerus.

“Šios veislės šunys labai nuovokūs, linksmi, gyvybingi, tačiau paklūsta kiekvienam šeimos nariui, - entuziastingai apie savo augintinio privalumus pasakojo N.Butnorienė. – Jie stabilios psichikos ir niekada nepuls be reikalo, tik esant būtinybei. Draugiški šeimininko pažįstamiems. Labai judrūs, šoklūs, tarkim, gali pasiekti medyje įstrigusį kamuolį. Tai šuo – nugalėtojas, jei ko imsis – nepaleis”.


Savivaldybės tarybos posėdyje birželio 6 d.:

Nuo liepos 1 d. 4-iais proc. brangsta šildymas ir karštas vanduo. Patvirtinta SP AB “Druskininkų šilumos tinklai” tiekiamos centralizuotos šilumos ir karšto vandens kaina – 11,50 ct/kWh be PVM (iki šiol buvo 11 ct/kWh). 2 kambariuose gyvenančiai šeimai išlaidos už buto šildymą, pakilus tarifui, padidės vidutiniškai 10 Lt per mėnesį. Pagrindinis motyvas – padidėjusi mazuto (pernai 1 t kainavo apie 200 Lt, šiuo metu – 500 Lt), elektros energijos kaina, soc.draudimo įmokos.

Kybantį Damoklo kardą virš finansinėje krizėje atsidūrusios ligoninės, o ypač - dėl grasinamo uždaryti Ginekologijos-akušerijos skyriaus, stengiasi nuimti ne tik medikai, sutinkantys dirbti 15-20 proc. sumažintais atlyginimais. Savivaldybė šį kartą skyrė 97 tūkst.Lt skoloms padengti.

Meras įgaliotas pasirašyti sutartį su Kauno aukštesniąja technologijos mokykla, kuri šįmet Druskininkuose pasirengusi atidaryti savo skyrių. Ši mokykla pernai suformavo tikslinę 25 studentų grupę iš Druskininkų ir Pietų Lietuvos regiono. Nuo rugsėjo 1 d. ketinama pradėti studijas 2-osios vid.mokyklos patalpose atidarytame KATM skyriuje. Mūsų savivaldybė įsipareigoja aprūpinti šios mokyklos skyrių patalpomis, atlyginti jų naudojimo išlaidas, pasirūpinti moksleivių apgyvendinimu. Ateity ši mokslo įstaiga turės aukštosios mokyklos statusą.

Paskirstytos biudžeto lėšos šįmet Druskininkuose vyksiantiems renginiams. Kurorto šventei skirta 30 tūkst.Lt, 50 tūkst.Lt – naujamečiams renginiams, 10 tūkst.Lt – Pasaulinei jaunimo dienai.


Druskonis klausia skaitytojų

Idealiausia transporto priemonė kurorte – dviratis šiandien išgyvena savo renesansą. Pagaliau supratome, kad tai ne tik greita, patogi, bet ir ekologiškai nepriekaištinga susisiekimo priemonė. Vasarą kurorto dviratininkų gretas papildo dviračių pedalus minantys poilsiautojai, atostogaujantys moksleiviai. Ar dviratininkai Druskininkuose jaučiasi pakankamai laimingi ir saugūs?

Edmundas Antanaitis,
IĮ savininkas:

- Sąlygos važinėti dviračiais Druskininkuose, palyginti su kitais miestais, iš tikrųjų puikios. Naudojant dviratį kaip relaksacijos priemonę, geresnių takų nesurasime kitur Lietuvoje, kokius turime Druskininkuose ir jų apylinkėse. Aš pats neseniai susipažinau su tais takais, pradėjęs ryte vedžioti šunį. Galbūt reikėtų daugiau dviračių laikymo stovelių prie mokyklų, kitų viešojo lankymo vietų. Aišku, specialios spalvos juosta gatvėse, skirta dviratininkams, būtų idealus variantas.

Ieva Kvaraciejienė,
med. sesuo:

- Druskininkų vairuotojai turėtų labiau gerbti dviratininkus. Turime nemažai neklaužadų, ypač jaunų vairuotojų, kurie laksto kurorto gatvėmis, nekreipdami dėmesio į važiuojančius dviratininkus ir sukeldami avarines situacijas. Manau, kad policija galėtų griežčiau kontroliuoti, ar vairuotojai nepažeidžia dviratininkų teisių. Lankiausi Italijoje: ten visi važinėja dviračiais, o vairuotojų pagarbos jiems reikėtų daugeliui iš mūsų pasimokyti.

Arvydas Čypas,
Alytaus VSC Druskininkų filialo ūkvedys:

- Manau, kad druskininkiečiai dviratininkai turi pakankamai geras sąlygas važinėti kurorte. Išasfaltuoti puikūs dviračių takai, prie parduotuvių dviračiams pastatyti įrengti stovai. Vairuoju automobilį, todėl matau, jog ir dviratininkai kartais peržengia saugaus eismo taisyklių ribas, važinėja kaip papuola. Pats stengiuosi kelyje nepažeisti dviratininkų teisių, kadangi jie yra tokie patys eismo dalyviai.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113