Laisva vieta reklamai Druskonis
GEGUŽĖ 2000 m. gegužės 26 - birželio 1 d. Nr. 22 (555)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
KURORTO PLĖTRA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Vietinių kultūristų čempionatui
neužauginome

Violeta KLIMAITĖ

Žiūrovams pozuoja žvaigždės - absoliutus čempionas Olegas Žuras (dešinėje) ir 80 kg svorio kategorijos nugalėtojas Semionas Berkovičius.
Žiūrovams pozuoja žvaigždės - absoliutus čempionas Olegas Žuras (dešinėje) ir 80 kg svorio kategorijos nugalėtojas Semionas Berkovičius.

Čempionas - 5 kartą

Gegužės 20 d. “Nemuno” sanatorijoje vykusį 20-ąjį Lietuvos kultūrizmo bei fitneso čempionatą jo organizatorius druskininkietis Vytas Lučinskas vadina tikrai nenuvylusiu organizatorių lūkesčių. Jis, pernai tapęs Lietuvos kultūrizmo federacijos viceprezidentu, nepaleidžia pagrindinių šios sporto šakos varžybų. Jau 5-erius metus Lietuvos kultūrizmo čempionatai vyksta mūsų kurorte. Šįmet, be Lietuvos sportininkų, čempionate dalyvavo ir keli Baltarusijos kultūristai.

Vilniaus “Titano” sporto klubo atstovas 33 metų Olegas Žuras, į sceną grįžęs po 3 metų pertraukos, ir šį kartą neturėjo sau lygių konkurentų. 5 kartą tapęs šalies čempionu, sportininkas yra vienintelis Lietuvos atletas, kuriam pavyko pasiekti tokių rezultatų. O.Žuro konkurentai, atskirų svorio kategorijų nugalėtojai Ričardas Šiška (70 kg, Kauno “Olimpas”), Semionas Berkovičius (80 kg, Vilniaus “Titanas”) ir Marius Leonavičius (90 kg, Kauno “Conan Gym”), kovoję dėl absoliutaus čempiono titulo, jam nebuvo rimti varžovai. Raumenų mase su O.Žuru galėjęs lygintis pernykštis čempionas mažeikietis Rolandas Pocius šįmet čempionate nedalyvavo. Su O.Žuru šįmet, kaip ir pernai, negalėjo konkuruoti šiaulietis Rolandas Bučinskas, diskvalifikuotas 2-iems metams už anabolikų vartojimą.


Dienų tėkmė savivaldybėje

Vyks Tarybos posėdis

Druskininkų savivaldybės tarybos posėdis vyks birželio 2 d. Tarybos posėdžių salėje (Vasario 16-osios g. 7). Pradžia 10 val.

Vandens procedūrų skyrius bus įrengtas purvo gydykloje

Gegužės 16 d. savivaldybės meras R.Malinauskas, kurorto 5 sanatorijų, ligoninės, Fizioterapijos gydyklos vadovai bei savivaldybės gydytoja lankėsi Sveikatos apsaugos ministerijoje, kur su viceministre R.Vaitkiene, ministro patarėju G.Barciu, dalyvaujant Alytaus apskrities gydytojui, Alytaus teritorinės ligonių kasos direktoriui, Valstybinės ligonių kasos ekspertei, buvo aptartos Druskininkų ligoninės bei Fizioterapijos gydyklos problemos.

Fizioterapijos gydyklos krizė didėja: per šių metų 4 mėnesius gydomųjų procedūrų atlikta 42 % mažiau, pajamų gauta 44 % mažiau, lyginant su tuo pačiu pernai metų laikotarpiu. 4 mėnesių nuostolis - beveik 336 tūkst. Lt. Šiuo metu gydykla dirba tik 16 % pajėgumu. Sanatorijos, laiku negaudamos teritorinių ligonių kasų lėšų, už atliktas gydomąsias procedūras su gydykla neatsiskaito, dėl to gydykla negali sumokėti už šiluminę ir elektros energiją, mineralinį ir gėlą vandenį bei kitas paslaugas. Gegužės mėnesio pradžioje įmonėms, įstaigoms, mokesčių inspekcijai, „Sodrai”, savo darbuotojams gydykla buvo skolinga 904,5 tūkst. Lt.


Druskonis klausia skaitytojų

Praėjusiame numeryje rašėme apie SP AB “Lietuvos geležinkeliai“ gen. direktoriaus įsakymą nuo š. m. rugpjūčio 21 d. nutraukti traukinių eismą ruožu “Druskininkai-Valstybės siena“. Dėl to gali būti neįmanomas keleivinių ir krovininių traukinių eismas iš ir iki Druskininkų. Kaip reaguojate į tokį sprendimą?

Marytė MATUSEVIČIENĖ,
Vieciūnų drobės fabriko kontrolierė:

- Nors nesinaudoju geležinkelio paslaugomis, nes turim automobilį, kuriuo nuvažiuojam, kur reikia, tačiau kodėl žmogui, kuriam patogiau ir pigiau važiuoti traukiniu, atimama į tai teisė?

Juk ne visi žmonės turi automobilius... Kodėl reikia sunaikinti susisiekimą su Druskininkais traukiniu? Pas mus daug kas taip buvo sugriauta, nors atstatyti visada sunkiau.

Gintautas AKSTINAS,
UAB “Kabelių žuvis“ darbuotojas:

- Jeigu traukinių eismas iki Druskininkų nutrūks, mūsų miestui bus blogai kaip kurortui, kadangi, labiau atsivėrus Rytų sienai, poilsiautojams iš NVS šalių bus kebliau mus pasiekti. Realu, kad atsivežant mazutą ne geležinkeliu, kuriuo transportavimas pigesnis, gali gyventojams pakilti mokesčiai už šilumos energiją. 5-erius studentavimo metus nuolatos parvažiuodavau į namus geležinkeliu, nes tai buvo pagrindinė ir pigiausia studentų važiavimo priemonė. Ar nebus nuskriausti dabartiniai studentai? Miškų gyventojai, taip pat ir Kabelių, nepatenkinti, kad iš jų atimamas patogus susisiekimo būdas, nes berods traukinių eismas vyks tik iki Marcinkonių.

Vaclovas KLEVICKAS,
san. “Saulutė“ logopedas:

- Toks “Lietuvos geležinkelių“ sprendimas yra nesąmonė. Susisiekimas geležinkeliu visame pasaulyje yra pigesnis, todėl įgyvendinus tokį sprendimą, atsiras daugiau problemų ir keleiviams, ir verslininkams, pervežantiems savo krovinius geležinkeliu. Atvežama automobiliais gatava produkcija, ko gero, bus brangesnė vartotojams. Manau, visiškai įmanoma investicija pataisyti bėgius, kurių eksploatavimas mūsų ruože ateityje atsipirktų.

Mus sieja ryšiai su “Baltarusijos“ sanatorijos darbuotojais, konsultuojant pacientus vaikus, kurių dauguma į mūsų miestą atvyksta geležinkeliu iš Gardino. Apskritai neįgaliesiems atvykti gydytis į Druskininkus daug patogiau ir lengviau geležinkeliu, kurį galima būtų pavadinti judančiu kambariu arba būstu, kur yra daugiau erdvės, tualetas ir kt. Ar priimant sprendimą pagalvota apie juos?


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113