Laisva vieta reklamai Druskonis
POLICIJOS ŽINIOS 2000 m. balandžio 28 - gegužės 4 d. Nr. 18 (551)

MIESTO ŽINIOS

PRADŽIA
KURORTO PLĖTRA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
KURORTO PLĖTRA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Prie kaskadų šuo sukandžiojo poilsiautoją | Nepilnametės draugę mušė šlapia skarele |
| Pabrango noras prekiauti lauke | Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija |
| Policijos žinios |

Prie kaskadų šuo sukandžiojo poilsiautoją

Rasita BOČIENĖ

Moteris gydoma ligoninėje

J.Dubnikovas sakė norįs perspėti šunų šeimininkus, kad reikia būti labai atsargiems.
J.Dubnikovas sakė norįs perspėti šunų šeimininkus, kad reikia būti labai atsargiems.

Antrąją Velykų dieną, balandžio 24-ąją, druskininkiečių pamėgtoje poilsio vietoje, prie Ratnyčėlės upelyje įrengtų kaskadų, šuo apkandžiojo iš Nidos atvykusią poilsiautoją Ireną Veitienę. Dėl dešinės blauzdos ir pilvo srities kąstinių žaizdų moteris gydoma kurorto ligoninės Chirurgijos skyriuje.

Apie 14 val. "Eglės” sanatorijoje poilsiaujanti Nidos vidurinės mokyklos vyr. finansininkė I.Veitienė vaikštinėjo taku šalia Ratnyčėlės upelio. Netoli nuo kaskadų ją užpuolė didelis šuo. Moterį apgynė netoliese buvęs šuns šeimininkas – Gardino gatvės 20 namo gyventojas Jevgenijus Dubnikovas.

Šuniui nuėmė antsnukį

Kaip papasakojo ligoninėje, nukentėjusios moters palatoje, sutiktas 5-erių metų Azijos aviganių veislės kalės Jelgos šeimininkas J.Dubnikovas, jis su šunimi ir trimis savo vaikais Ratnyčėlės upelyje maudosi ir vasarą, ir žiemą. Tądien Dubnikovų šeima su draugais ir šunimi taip pat buvo išsiruošusi pailsėti gamtoje. "Susidėjome daiktus vienoje iš pavėsinių, atokiau nuo kitų poilsiavusių žmonių, pririšau šunį prie pavėsinės ant ilgo pavadžio, kad jis galėtų pasiekti vandenį, ir nuėmiau antsnukį. Mes maudėmės, o šuo bėgiojo nuo vandens iki pavėsinės ir atgal, - pasakojo J.Dubnikovas. – Pro šalį ėjo moteris su lazda. Aš gal tik akimirkai buvau nukreipęs dėmesį į vaikus, o šuo tą moterį staiga ir užpuolė”.

Apgynė šeimininkas

Nukentėjusioji I.Veitienė sakė tos dienos ryte aplankiusi Ratnyčios bažnyčią. Ten sutikta nepažįstama močiutė pasiūlė poilsiautojai pasivaikščioti prie Ratnyčėlės upelyje įrengtų kaskadų – ta vieta esanti labai graži. "Maudė koją, todėl vaikštinėjau pasiremdama miške surasta lazdele, - pasakojo I.Veitienė. – Ėjau pro vieną pavėsinę, kai mane staiga puolė nežinia iš kur atsiradęs didelis šuo. Bandžiau bėgti, bet šuo buvo greitesnis. Jis mane parvertė ir ėmė kandžioti”. Moteris spėjo tik suklikti ir užsidengti veidą rankomis.

Šuns užpultą moterį apgynė atbėgęs jo šeimininkas J.Dubnikovas. Kažkas iš poilsiavusių žmonių mobiliuoju telefonu iškvietė greitąją pagalbą. J.Dubnikovas puolė ieškoti vaistų ir tvarsliavos. "Bėgiojau nuo mašinos iki mašinos, bet gal tik ketvirtajame automobilyje radau sukomplektuotą vaistinėlę”, - pasakojo jis.

Greitoji pagalba atvyko po kelių minučių ir nuvežė nukentėjusiąją I.Veitienę į ligoninę. Moteris tą pačią dieną buvo operuota.

Bus gera pamoka

Pasak chirurgų, sunku pasakyti, kiek laiko I.Veitienei teks praleisti ligoninėje, nes šunų padarytos žaizdos paprastai sunkiai gyja. Be to, šuo nukentėjusiajai sukandžiojo tą pačią koją, kurios traumą I.Veitienė buvo patyrusi prieš 9-erius metus, važiuodama dviračiu.

Šuns šeimininkas J.Dubnikovas sakė, kad šis įvykis bus jam gera pamoka. "Noriu ir kitus šunų savininkus perspėti, kad reikia būti labai atsargiems. Pasitikėti šunimi, kad ir savu, negalima”, - sakė J.Dubnikovas.

Moterį sukandžiojęs šuo nuo pasiutligės buvo paskiepytas praėjusių metų gegužės mėnesį. Paprastai tokie skiepai galioja metus. Dar kartą šuo buvo paskiepytas balandžio 25 d., kitą dieną po įvykio.

Šunsšeimininkui pretenzijų nereiškia

Nukentėjusi moteris šuns savininkui pretenzijų nereiškia. "Matau, kad žmogus graužiasi dėl to, kas atsitiko, manęs jis atsiprašė, žinau, kad jis bedarbis, ką iš jo nuplėši? Žmogui - bėda, gal pamoka bus”, - sakė I.Veitienė, likusią atostogų dalį turėsianti praleisti ligoninėje. Savaitę praleidusi Druskininkuose, "Eglės” sanatorijoje, moteris, serganti astma, jau buvo spėjusi apsidžiaugti pagerėjusia sveikata.

Pasak policijos pareigūnų, šuns šeimininkui už tai, kad šuo buvo be antsnukio bus surašytas administracinių teisių pažeidimo protokolas. Už netinkamą šuns priežiūrą numatyta bauda nuo 100 iki 300 Lt. Kokia bauda bus skirta J.Dubnikovui, paaiškės kitą savaitę.

Anot policininkų, šiais metais tai – pirmasis kartas, kai šuo apkandžiojo žmogų. Per metus Druskininkuose pasitaiko maždaug 5 tokie atvejai, tačiau labai retai šunys sužaloja žmogų taip, kad šiam tenka gydytis ligoninėje.

| Į viršų |


Nepilnametės draugę mušė šlapia skarele

Rasita BOČIENĖ

Kovo 28 d. policijoje buvo gautas druskininkietės T.B. pareiškimas, kad vasario 22 d. prie “Raigardo” parduotuvės 4 paauglės sumušė jos anūkę A.B., gim. 1986 m.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad konfliktas tarp kelių 14-15 metų paauglių įsiplieskė dar praėjusių metų gruodį. “Žuvėdros” vaikų globos namuose gyvenusios merginos jau kurį laiką nesutarė, kaltino tuo metu ten irgi gyvenusią A.B., neva ši jas apkalbanti. Vėliau A.B. apsigyveno pas Druskininkuose gyvenančią savo močiutę T.B.

Vasario pabaigoje A.B. prie “Atgimimo” mokyklos susitiko savo buvusias drauges iš “Žuvėdros” vaikų globos namų. Merginoms beeinant kartu, dėl senų nuoskaudų vėl kilo konfliktas. Paauglės susistumdė. Vėliau viena iš jų, paėmusi draugės skarelę, nuėjo į “Raigardo” parduotuvę, kur skarelę sušlapino, užrišo gale mazgą ir, grįžusi pas drauges, mušė ta šlapia skarele A.B. per veidą ir kojas. Parėjusi namo, nukentėjusi paauglė apie incidentą papasakojo savo močiutei.

Į policiją močiutė nutarė kreiptis tik po mėnesio nuo įvykio, kovo pabaigoje. Pareigūnams tokio delsimo priežastis ji motyvavo tuo, kad jos anūkė A.B. iškart po muštynių išvyko į Vilnių, kur gyvena jos motina.

Atlikus tyrimą, baudžiamąją bylą dėl sumušimo kelti buvo atsisakyta, nes paaiškėjo, kad šios paauglės ir iki incidento neretai konfliktuodavo, be to, jau nebebuvo įmanoma nustatyti, ar nukentėjusiajai per muštynes A.B. buvo padaryti kokie nors kūno sužalojimai.

| Į viršų |


Pabrango noras prekiauti lauke

Į redakciją kreipėsi UAB “Atalija“ direktorė L.Lukinych, kaip ir kiti verslininkai, nustebinta, jog šiais metais už Alytaus visuomenės sveikatos centro Druskininkų filialo sprendimą leisti lauko prekybą reikia sumokėti 85 Lt. Anot verslininkės, tokio mokesčio ankstesniais metais nereikėjo, be to, jis dar viena sunki našta vietinių verslininkų kuklioms pajamoms. L.Lukinych sako, jog toks mokestis nesuprantamas dar ir dėl to, jog bendrovė prekiauja savo teritorijoje, prie parduotuvės, už kurią moka žemės mokestį. Po higienistų sprendimo verslininkams privalu gauti savivaldybės leidimą prekiauti lauke bei šį reikalą suderinti su architektu. Bendrovės direktorei nesuprantama dar viena šių metų naujovė - draudimas pilstyti gėrimus iš butelių į smulkesnę tarą, tarkim, panorėjusiems stiklinės mineralinio vandens ar sulčių.

Alytaus visuomenės sveikatos centro Druskininkų filialo vyr. gydytojas A.Augustinavičius, aiškindamas šio 85 Lt mokesčio sudedamąsias dalis, informavo, kad 20 Lt yra žyminis mokestis už naują atskirą darbo vietą, o 65 Lt yra jos higieninės ekspertizės ir ištyrimo mokestis. Kadangi ankstesniaisiais metais valstybė filialo ūkinėms išlaidoms, taip pat ekspertizei ir ištyrimui pervesdavo lėšų, o nuo šių metų to nedaro, higienistams tenka išgyventi savarankiškai ir dėl to ieškoti būdų savo darbo išlaidoms padengti. Toks mokestis taikomas visoms bendrovėms, pageidaujančioms prekiauti lauke. Anot vyr. gydytojo, draudimas pilstyti gėrimus lauke susijęs su vis griežtėjančiomis produktų saugojimo higienos normomis, kurios derinamos prie Europos standartų. Kadangi gėrimų pilstymas lauke prilygsta viešajam maitinimui, vienas iš pagrindinių reikalavimų jam, jog darbo vietoje pagal higienos reikalavimus būtų čiaupo vanduo pardavėjui rankoms nusiplauti ir kt.

“Druskonio“ inf.

| Į viršų |


Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija

1999 m. Druskininkų mieste ir Ratnyčios seniūnijos miškuose ir atvirose teritorijose kilo 38 gaisrai, kurių metu išdegė 16000 kv. m žolės, 42000 kv. m miško paklotės. Šių metų balandžio 14 d. ir 23 d. kilo 2 gaisrai - už Latežerio kaimo ir Druskininkuose, Pramonės g., už geležinkelio, kurių metu išdegė apie 12 tūkst. 500 kv. m miško paklotės. Aiškinamasi dėl šių gaisrų sukėlėjų.

Siekiant išvengti gaisrų deginant sausą žolę, nukritusių medžių lapus, nendres, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės atliekas, tai galima deginti laikantis aplinkos apsaugos reikalavimų. Augalinės kilmės atliekas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik sugrėbus (surinkus) į krūvas ne arčiau kaip 30 m nuo pastatų, kai nėra galimybių jas kompostuoti ar kitaip panaudoti. Deginimą privalu stebėti, jį užbaigus, ugniavietę būtina užgesinti vandeniu, smėliu ir kt. Draudžiama sugrėbtas augalinės kilmės atliekas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose, esančiose arčiau kaip 100 m nuo jų, taip pat miestuose ir miesteliuose. Kartu su jomis draužiama deginti buitines, pramonines ir kitokias atliekas. Pažeidus šiuos reikalavimus, pagal naująjį Administracinės teisės pažeidimų kodeksą, skiriama bauda - piliečiams nuo 50 iki 400 Lt, pareigūnams - nuo 100 iki 500 Lt. Ražienų, taip pat nenupjautų ir nesurinktų žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas numato baudą piliečiams nuo 100 iki 500 Lt, pareigūnams - nuo 200 iki 600 Lt. Nuo šiol administracinė atsakomybė numatoma ir žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams, kurie pastebėję savo žemėje žolės, ražienų ar nesurinktų šiaudų gaisrą, nepraneš priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Jiems bus skiriama bauda nuo 50 iki 300 Lt.

Deginant augalines atliekas, neretai užsidega miško paklotė. Mūsų tarnyba įspėja, kad miške negalima mėtyti neužgesintų degtukų ar nuorūkų, palikti laužus, būtina laikytis kitų priešgaisrinės saugos taisyklių reikalavimų.

| Į viršų |


POLICIJOS ŽINIOS

BANDĖ PAVOGTI?

Balandžio 19 d. J.Š., gim. 1958 m., policijai pranešė, kad ryte aptiko sugadintas savo automobilio Audi 100 vairuotojo pusės durų bei užvedimo spyneles, išlaužtą vairą laikančią panelę. Aplinkybės tiriamos.

MUŠASI

Balandžio 19 d. pilietė J.M., gim. 1950 m., policininkams pasiskundė, kad ją sumušė iš matymo pažįstamas asmuo.

Balandžio 23 d. Varėnos rajono gyventoja J.L., gim. 1969 m., pranešė, kad ją prie namų sumušė vilnietis A.Ž., gim. 1974 m.

NUOBAUDOS

Nubausti administracine tvarka: už girto pasirodymą viešoje vietoje – V.Rinka, gim. 1962 m.; neblaivūs vairavę automobilius V.Balevičius, gim. 1944 m., ir V.Česnulevičius, gim. 1965 m.

CHULIGANAI

Balandžio 21 d., 5 val. ryto, visą parą dirbančios UAB "Dailima” parduotuvės darbuotojas policijai pranešė, kad parduotuvėje du asmenys chuliganiškai elgiasi, kimba prie pirkėjų, plūstasi necenzūriniais žodžiais. Chuliganai, be to, sulaužė durų rankeną ir lauke, prie parduotuvės, sumušė taksi vairuotoją. Buvo sulaikyti druskininkiečiai D.S. ir I.K. Įvykis tiriamas.

VAGYSTĖS

Balandžio 23 d. Varėnos rajono gyventojas V.Č., gim. 1960 m., pastebėjo, kad apvogtas jo butas. Žala – 2510 Lt.

Balandžio 24 d. druskininkietis L.M., gim. 1965 m., pranešė, kad iš jo individualios įmonės patalpų, esančių Varėnos rajone, pavogtos trys 25 litrų talpos įvairių tepalų bei raktų rinkinys. Be to, žmogus pastebėjo, kad išmuštas patalpoje stovėjusio automobilio Volvo F12 kabinos lango stiklas ir nuluptos priekabos plombos. Žala – 2410 Lt.

ĮSPĖJIMAI IR BAUDOS

Informuojame vairuotojus, mėgstančius gatvėse ir kiemuose likimo valiai palikti nenaudojamas transporto priemones, jog nuo šiol už tokį šiukšlinimą viešoje vietoje be policijos pareigūno įspėjimo laukia solidžios baudos. Papildytas ATPK 51 str.11 d., jog už neeksploatuojamų transporto priemonių laikymą bendrojo naudojimo vietoje įspėtų vairuotojų laukia bauda nuo 250 iki 500 Lt. Nesusitvarkę po pirmosios baudos vairuotojai turės mokėti dar didesnę baudą – nuo 500 iki 1000 Lt su transporto priemonės konfiskavimu arba be jo.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113