Laisva vieta reklamai Druskonis
BALANDIS 2000 m. balandžio 28 - gegužės 4 d. Nr. 18 (551)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
KURORTO PLĖTRA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Druskininkų vicemerė savęs nevadina
karjeros moterimi

Violeta KLIMAITĖ

Naujos pareigos – be baimės

“Šeima man visada leido dirbti mėgstamą darbą”, - didžiuojasi Druskininkų vicemerė. Kristinos ir Tado Miškinių šeimoje auga 8 metų Karolina bei 17-metis Tomas.
“Šeima man visada leido dirbti mėgstamą darbą”, - didžiuojasi Druskininkų vicemerė. Kristinos ir Tado Miškinių šeimoje auga 8 metų Karolina bei 17-metis Tomas.

39 metų Kristina Miškinienė, balandžio 19 d. išrinkta Druskininkų vicemere, šio gyvenimo įvykio nevadina stulbinančia pergale ar netikėtu akibrokštu. Iki šios atsakomybės sau ir bendruomenei jos veikla dėsningai kilo karjeros laiptais savivaldos sistemoje. 17 gyvenimo metų praleidusi tarp vietinės valdžios problemų, ji mintinai žino valdininkės darbo etiketą, tačiau kasdien mokosi iš savo ir kitų klaidų. Naująsias pareigas Kristina Miškinienė pradeda be baimės. Jos negąsdina sunki Druskininkų savivaldybės ekonominė būklė, kovos su mašalų ordomis ir nežinia, kaip reikės gyventi toliau. “Likimas mane visada nustumia ten, kur sunku”, - vicemerė džiaugiasi, kad jos buvusios darbovietės direktorius ir bendradarbiai pažadėjo laukti sugrįžtant po 3 -jų kadencijos metų. Ji ir toliau pasiryžusi rasti laiko šeimai, nors savo malonumams jo beveik nelieka. Kristinos vyras Tadas Miškinis dirba Savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus inžinieriumi-ekonomistu. “Jis nėra mano pavaldinys, - garantavo vicemerė. – Aš esu politikė, o jis priklauso tarnautojų kategorijai ir yra pavaldus administratorei”. Šeimai naujos Kristinos pareigos taip pat nebuvo staigmena. “Aš slaptai bijojau, kad taip ir bus”, - atviravo vicemerės vyras.


Dienų tėkmė savivaldybėje

Aptartos bendradarbiavimo galimybės

Balandžio 25-27 d. Druskininkuose lankėsi Jončiopingo (Švedija) ir Alytaus apskričių bendro projekto „Regioninė plėtra Lietuvoje” vadovai Bengtas Isacsonas ir Ingemaras Frejdas. Taip pat viešėjo su Jončiopingu bendradarbiaujančios Raplos (Estija) apskrities regioninės plėtros specialistas, tarptautinės organizacijos EKOVAST viceprezidentas Mikkas Sarvas. Svečių vizito tikslas - aptarti savivaldybių bendradarbiavimo ir ankstesnių pasiūlymų realizavimo galimybes (kovo mėnesį lankęsi švedai siūlė ateinančiais metais kurorte organizuoti tarptautinę EKOVAST konferenciją, kurioje dalyvautų apie 100 delegatų, atstovaujančių daugeliui Europos valstybių).

Svečių nuomone, mūsų gražus ir ramus miestelis galėtų tapti turistų traukos centru. I.Frejdas, Ekšio savivaldybės darbuotojas, priminė, kad prieš keletą metų šio jokių pramonės įmonių neturinčio Jončiopingo priemiesčio vadovai taip pat ieškojo būdų, kaip papildyti vietinį biudžetą. Pastebėjus, kad atvykėlius vilioja miestelio medinė architektūra, buvo nuspręsta plėtoti turizmą. Pirmiausia atidarytas universiteto fakultetas, rengiantis restauratorius, pastatų renovacijos specialistus. Absolventai gavo darbą senamiesčio restauravimo firmose. Puikiai sutvarkytas Ekšio senamiestis dabar gausiai lankomas turistų. Ta veiklos sritis duoda 60 % miesto biudžeto įplaukų. Iš Ekšio karinio miestelio išsikrausčius kareiviams, liko daug tuščių pastatų. Ši miesto „katastrofa” netrukus tapo privalumu: kareivinėse buvo įkurtas Europos jaunimo centras, kuris šiuo metu labai populiarus. Ekšį taip pat garsina Aukštosios menų akademijos Animacijos katedra; jos studentai nuolat rengia tarptautines multiplikacijos parodas.


Druskonis klausia skaitytojų

Ar Druskininkuose jaunimui gyventi gera?

3.jpg (11980 bytes) 4.jpg (10908 bytes) 5.jpg (10736 bytes)

Merūnas LANKELIS,
turizmo informacijos specialistas:

- Kadangi nesu didelių poreikių, neieškau ypatingų pramogų, man čia patinka tyla, ramybė, žaluma. Nors miesto infrastruktūra išvystyta, tačiau, palyginus su kitais miestais, ji galėtų būti aukštesnio lygio. Manau, čia gera tiems, kurie jau subrendę - turi namą, mašiną, apsirūpinę buitį, dirba. Druskininkų žmonės yra atviresni, nuoširdesni, nėra sugadinti didmiesčių blogosios atmosferos. Tačiau jie galėtų būti kultūringesni - nevažinėti per žolynus, labiau tausoti miesto estetinį vaizdą. Matau Druskininkų perspektyvą, miesto svečiai irgi džiaugiasi čionykščiu ramiu poilsiu, tačiau kol kas be investicijų miestas degraduoja.

Milda TARCIJONAITĖ,
"Ryto" vid. mokyklos gimnazistė:

- Gera tiems, kurie turi ką veikti, kuo užsiimti, susiradę bendraminčių būrį, su kuriuo įgyvendina savo idėjas. Gera tiems, kurie mūsų miesto mažų galimybių sąlygomis atranda save ir realizuoja. Blogai jaunimui, kuris nerodo iniciatyvos, laukia, kol kas nors ką nors organizuos, pasiūlys, o ne patys imasi veiklos. Aš pati bandau susirasti žmones, su kuriais man būtų gera.

Jurgis PRIMAGOVAS,
"Ryto" vid. mokyklos 11-okas:

- Nelabai gera. Dėl to, kad kurortas - mirštantis ir beveik beviltiška jame įsidarbinti. Apskritai Druskininkai - neperspektyvus miestas, čia nedaug užimtumo, reikia daug pinigų, kad jis atsigautų. Ateityje ketinu darbo ieškoti kituose miestuose.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113