Laisva vieta reklamai
KOVAS 2000 m. kovo 24 - 30 d. Nr. 13 (546)
ŠIAME NUMERYJE

 

rek2.jpg (12950 bytes)
Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

 

Sveikuolė keliasi saulei netekėjus

Arūnas ZURLYS

“Optimisto“ klubo sveikuolių vadovė Palmira Degutienė (dešinėje) ir Izelė Galkantienė po pavasarinių maudynių Vijūnėlėje.
“Optimisto“ klubo sveikuolių vadovė Palmira Degutienė (dešinėje) ir Izelė Galkantienė po pavasarinių maudynių Vijūnėlėje.

Jau 10 metų praktikuojanti sveiką gyvenimo būdą druskininkietė Izelė Galkantienė neslepia savo metų, tvirtindama, jog jos užgyventi 68-eri - pagrindinis turtas, kuriuo dera didžiuotis.

“Ruonių“ vis daugėja

10 metų ji priklauso Drus- kininkų pagyvenusių žmonių klubo “Optimistas“ sveikuolių grupei, kurios kelios moterys kasdien keliasi apie 5 val. ryto, apie 6 val. susirenka pasimankštinti ir pabėgioti prie Vijūnėlės, o paskui nuogos maudosi tvenkinyje. Maudynėms, kurias pradeda balandžio mėnesį ir užbaigia lapkričio pradžioje, pasirinkusios vadinamą “Floridos“ užutekį - ne Vijūnėlės pagrindinį paplūdimį, sveikuolių pramintą “Kalifornija“. Druskininkų sveikuoliams vadovauja gydytoja Palmira Degutienė, prieš 10 metų grįžusi iš sveikatingumo mokyklos Palangoje ir subūrusi pirmuosius kelis “ruonius“. Ponia Palmira, net ir sirgdama gripu, maudėsi, tikėdamasi, kad pasveiks, ir tai greitai įvyko. Tolydžio sveikuolių vis gausėjo. Praėjusių metų gegužės mėnesį jie visiems miesto žmonėms organizavo Sveikatos šventę, kuri prasidėjo ankstyva bendra mankšta, bėgimu aplink Vijūnėlę, maudymusi, o pasibaigė paskaita apie sveiką mitybą “Dainavoje“. Sveikatos dieną klubo “Optimistas“ sveikuoliai ketina organizuoti ir šiais metais.


Druskininkiečių mėnuo

2000 m. vasaris

Susituokė 4 poros - visos lietuvių. Susituokusiųjų - ir moterų, ir vyrų amžiaus vidurkis - 34 m. Jauniausioji ištekėjo 22-ies metų, vyriausioji - 51-erių. Jauniausias amžiumi vedė turėdamas 25-erius metus, vyriausias - 46 m. Susituokusiųjų išsimokslinimas: spec. vidurinis - 2 moterys ir 3 vyrai, vidurinis - 2 moterys ir 1 vyras. 1-ąjį kartą susituokė 2 moterys ir 3 vyrai, 2-ąjį kartą - 1 vyras ir 1 moteris, 5-ąjį kartą - 1 moteris. Šeimas sukūrė 3 dirbančios moterys ir 2 vyrai, 1 pensininkė ir 2 vyrai bedarbiai. Santuokas įregistravo 3 moterys ir 2 vyrai iš Druskininkų, po 1 vyrą ir moterį iš Varėnos raj., 1 vilnietis.

Išsituokė 4 poros, visos - lietuvių tautybės ir teismo sprendimu. Jauniausiai išsiskyrusiai - 23 metai, vyriausiai - 33 m. Jauniausiam išsiskyrusiam - 24 m., vyriausiam - 35 m. Išsituokusių moterų amžiaus vidurkis - 28 m., vyrų - 29 m. Visi išsituokė 1-ąjį kartą. Ilgiausia santuoka truko 9, trumpiausia - 6 metus. 2 šeimos turėjo 1 vaiką, taip pat dvi - 2 vaikus. Išsiskyrė 7 druskininkiečiai ir 1 vilnietis.

Gimė 9 vaikai: 5 mergaitės ir 4 berniukai. Mergaičių vardai: dvi Gabrielės, Karolina, Emilija, Gabija. Berniukų vardai: Rokas, Arnas, Aleksas, Mindaugas. 1-ojo vaiko susilaukė 6 šeimos, 2-ojo - 3. Visi vaikai - lietuvių tautybės. Jauniausia motina ir tėvas turėjo po 21 metus, vyriausia motina - 27 m., vyriausias tėvas - 34 m. Motinų amžiaus vidurkis - beveik 24 m., tėvų - arti 26 m. Išsimokslinimas: aukštasis - 1 motina, spec. vidurinis - 1 mama ir 2 tėvai, vidurinis - 5 motinos ir 6 tėvai, nebaigtas vidurinis - 2 motinos ir 1 tėvas. Dirbo 8 motinos ir 7 tėvai, 1 - studentė ir 2 bedarbiai. 6-ių šeimų abu tėvai - dirbantys.

Mirė 22 žmonės: 7 moterys ir 15 vyrų, tarp jų 5-metis ir 7-metis berniukai. Jauniausiai velionei buvo 69 m., vyriausiai - 79 m. Vyriausias vyras turėjo 80 m., jauniausias vyriškis - 25 m. Mirusių moterų amžiaus vidurkis - 74 m., vyrų - beveik 54 m. Ligoninėje mirė 11, namuose - 6, kitur - 5 žmonės. Iš jų - 20 lietuvių, po 1 lenką ir rusą. Amžinybėn išėjo 2 dirbantys, 15 pensininkų, 3 bedarbiai. Mirties priežastys: išeminė širdies liga - 3 moterys ir 6 vyrai, vėžiniai susirgimai - 2 vyrai, kepenų cirozė - 1 vyras, plaučių ligos - po 2 vyrus ir moteris, nelaimingi atsitikimai - 2 vyrai, nusižudė 1 vyras, įgimta širdies yda - 1 moteris, padidėjęs kraujospūdis - 2 vyrai.


Druskonis klausia skaitytojų

Ko labiausiai tikitės iš neseniai išrinktos naujosios miesto tarybos? Kokias vietines problemas pirmiausia ji turėtų spręsti?

5.jpg (12578 bytes)

4.jpg (11200 bytes)

Zigmas ŪKSAS,
muzikos mokyklos mokytojas:

- Nė vienas iš mūsų negarantuotas, ar ateityje turėsime darbo, todėl jis yra svarbiausia. Vis pasigirstančios kalbos, kad vargšės valstybės sąlygomis per didelė privilegija išlaikyti vaikų estetinio lavinimo įstaigas, mus, muzikos mokyklos mokytojus, trikdo, nes dabartinė estetinio lavinimo sistema suteikia puikų išsimokslinimą, ji pasiteisino per daugelį metų, be to, gyventojai neturi pinigų mokėti už mokslą. Labai svarbu, kad naujos politinės jėgos nepultų į kraštutinumus reformuodamos estetinio išsimokslinimo sistemą.

Vytautas RAMANAUSKAS, individualios įmonės savininkas:

- Naujoji valdžia turėtų spręsti ekonomines problemas - pirmiausia stengtis, kad mieste būtų kuo mažiau nedarbo. Kadangi esančiose įmonėse vargiai atsiras naujų darbo vietų, reikia investuoti steigiant naujas, pavyzdžiui, už miesto ribų, panašiai kaip Grūte. Taip pat privalu sutvarkyti miesto aplinką, ypač apleistus namus, tarkim, senosios ligoninės griūvantį pastatą, kad miestas būtų panašesnis į kurortą.

Antanas IVOŠKA,
neįgalusis:

- Liūdniausia, kad sveiki jauni žmonės neturi darbo, kaip mano 19-metis sūnus. Taip pat naujoji valdžia turėtų pasirūpinti, jog sunkiai pragyvenantys pagyvenusieji žmonės kiek įmanoma mažiau mokėtų už šildymą ir komunalines paslaugas, kad galiotų jiems šių mokesčių nuolaidos.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113