Laisva vieta reklamai
VASARIS 2000 m. kovo 10 - 16 d. Nr. 11 (544)
ŠIAME NUMERYJE
 
rek2.jpg (12950 bytes)
Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

 

Valdininkų pašalpos

Violeta KLIMAITĖ

4.jpg (11282 bytes)Skirtos ir tarnybinių atlyginimų priemokos Vyriausybės paskelbtos akcijos taupyti deficitinio
šalies biudžeto lėšas mūsų miesto valdininkų tarsi ir nepasiekė. Pernai gruodžio pabaigoje miesto savivaldybės administracijos darbuotojai su algomis gavo dviejų rūšių išmokas. Vieniems buvo išmokėtos materialinės pašalpos, kitiems - tarnybinių atlyginimų priemokos. Nors oficialiai savivaldybė žiniasklaidai teigė, jog tarnybinių atlyginimų priemokos už gruodžio mėnesio darbo intensyvumą ir papildomai atliekamą darbą buvo išmokėtos tik “kai kuriems” darbuotojams, atlyginimų priedus iki 50 proc. gavo 44 miesto savivaldybėje dirbantys žmonės. Taip pat pagal mero potvarkius 19-a vietinių valdininkų ir eilinių savivaldybės administracijos darbuotojų gruodžio pabaigoje gavo įvairaus dydžio materialines pašalpas. Vietinė valdžia, nutarusi metų pabaigoje išnaudoti sutaupytą darbo užmokesčio fondą, nepabijojo nei anksčiau spaudoje nuskambėjusių respublikinio lygio skandalų apie biudžeto lėšas “taupančių” ministerijų valdininkų išmonę gauti atlyginimų priedus, nei artėjančių rinkimų į savivaldybių tarybas. Įsibėgėjęs rinkimų maratonas šią temą dar labiau paaštrino.


Dienų tėkmė savivaldybėje

Premjero vizitas Druskininkuose

Kovo 6 d. Druskininkuose lankėsi šalies Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Drauge su sveikatos apsaugos ministru Raimundu Alekna, Alytaus apskrities bei Druskininkų miesto vadovais, sanatorijų bei kitų gydymo įstaigų direktoriais, vyriausiaisiais gydytojais buvo aptartos kurorto problemos. Premjero nuomone, kad situacija Druskininkuose pagerėtų, būtina privatizuoti sanatorijas. Vyriausybės kanceliarijai pavaldžios sanatorijos „Lietuva”, „Sūrutis”, Žemės ūkio ministerijai priklausanti „Eglė” jau perduotos Turto fondui. Premjero manymu, Kurorto įstatymas nebus ta panacėja, padėsianti atsigauti Druskininkams. Sanatorijų vadovai patys turi rūpintis ne tik ankstesniu kontingentu - pacientais, bet ir nauju - klientais. Būtina ieškoti investuotojų pramogų industrijos centrams kurti, nes kurortas vien gydomųjų paslaugų sąskaita neišgyvens.


Druskonis klausia skaitytojų

Praėjusiame “Druskonio” numeryje rašėme apie tai, kaip miesto rinkimų komisijos pirmininkė M.Klybienė, nepasitarusi su politinių partijų atstovais, jų rinkiminėms programoms paskelbti skirtus pinigus pervedė savo bendrapartietės socialdemokratės R.Viniarskaitės įmonei. Be to, pinigų pervesta kelis kartus daugiau, nei iš tiesų kainavo rinkiminio biuletenio išleidimas. Paklausėme savo skaitytojų, ką jie mano apie šį atvejį?

Tatjana Kibirkštienė, kirpėja:

- Esu įsitikinusi, kad politinių partijų atstovai turėjo dalyvauti nusprendžiant, kur ir kaip panaudoti valstybės skirtus pinigus. Juk tokius dalykus turi spręsti ne vienas žmogus, o grupė. Manau, kad dabar būtina išsiaiškinti iki galo, kur likusieji pinigai dingo.

Daiva Bautronienė,
namų šeimininkė:

- Man atrodo, kad skirtus pinigus jie panaudojo savo reikalams. Verčiau būtų juos paaukoję našlaičiams vaikams...

Valentinas Kisieliauskas, namo bendrijos valdytojas:

- Manau, kad pasielgta labai nesąžiningai. Tikriausiai komisijos pirmininkė dabar turėtų atsiprašyti partijų atstovų ir visų rinkėjų. Šį atvejį vertinant atrodo, kad pirmininkė tiesiog susitarė su savo partijos kolege, kas išleis tą rinkiminį biuletenį. Manyčiau, kad rinkimų komisijos pirmininkė turėtų paprašyti, kad nepanaudoti pinigai būtų grąžinti.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113