druskonis.jpg (15077 bytes)
POLICIJOS ŽINIOS 2000 m. vasario 11 - 17 d. Nr. 7 (540)
 

PIRMAS PUSLAPIS

MIESTO ŽINIOS

KURORTO PLĖTRA

SPORTAS

KULTŪRA

RENGINIAI

ARCHYVAI

 

ŠIĄ SAVAITĘ

Pikete pasigesta
komunalinės įmonės vadovo

Sunkmetis labiausiai atsiliepia vaikams

Mūsų mieste kukliai ir tyliai gyvena du žmonės...

 

 

| Pikete pasigesta komunalinės įmonės vadovo |

| POLICIJOS ŽINIOS |

| Jaunas bedarbis pasikorė sandėliuke | Trišakiai kabliukai |

Pikete pasigesta komunalinės
įmonės vadovo

Rasita BOČIENĖ

Komunalininkai vėl piketavo.
Komunalininkai vėl piketavo.

Vasario 3 d. keliasdešimt UAB “Druskininkų komunalinis ūkis” darbuotojų su plakatais, reikalaujančiais neatimti iš jų darbo, vėl susirinko į piketą prie savivaldybės pastato. Paklaustas, kodėl buvo surengtas šis piketas, jei didžiąją dalį savivaldybės administracijos skelbtų komunalinių paslaugų teikimo ir miesto tvarkymo darbų konkursų laimėjo jų įmonė, UAB “Druskininkų komunalinis ūkis” profsąjungos pirmininkas Antanas Bakas atsakė, jog viskas - tik žodžiai, konkursų rezultatai kol kas nepasirašyti. “Konkursuose numatytų darbų įkainiai “nulaižyti”, - kalbėjo A.Bakas. - Be to, kokiam laikotarpiui turėsim darbo?”

Į piketą atėję keli Tarybos nariai viešai žadėjo, kad bent minimaliai darbo komunalininkai turės, ir įmonė galės išgyventi. “Ne pažadų mums reikia, o darbo,” - replikavo piketuotojai. “Sprendimą skelbti miesto tvarkymo darbų konkursus buvo bandoma pakeisti, o kodėl tai nepavyko, reikia klausti šių rūmų šeimininkų”, - rodydamas į savivaldybės pastatą, sakė Tarybos narys A.Petkevičius. “Komunalininkų atliekamų darbų savikaina yra per didelė, reikia ką nors daryti”, - garsiai svarstė Tarybos narys J.Agintas.

A.Bako nuomone, miesto meras neina į kontaktą su komunalinės įmonės vadovu.
A.Bako nuomone, miesto meras neina į kontaktą su komunalinės įmonės vadovu.

Susitikti su piketuotojais atėjęs miesto meras A.Maknys pirmiausia pasidomėjo, ar kartu su savo darbuotojais piketuoja ir komunalinės įmonės vadovas. “Paklauskit jo, kodėl jis laiku neišmokėjo žmonėms atlyginimų? - sakė meras. - Juk ne savivaldybė moka algas, o įmonės valdžia”.

A.Makniui pritarė ir vicemeras V.Dabrukas: “Kur jūsų direktorius, gal jis šiuo metu kur nors žvejoja? Juk jis - jūsų darbdavys, o ne meras”. Pasak vicemero, įmonės veikla tiesiogiai priklauso nuo jos vadovo. V.Dabrukas piketuotojams priminė, kad paklausus UAB “Druskininkų komunalinis ūkis” kolektyvo, ar juos tenkina jų įmonės vadovas, buvo sulaukta neigiamo atsakymo. “O kur garantija, kad atleidus šitą, ateis geresnis?” - klausė žmonės. Vicemeras pasiūlė komunalinės įmonės darbuotojams rinkti parašus, kad jų netenkina įmonės direktoriaus darbas, ir kreiptis į meriją, tada ši atitinkamai sureaguosianti.

UAB “Druskininkų komunalinis ūkis” profsąjungos pirmininkas A.Bakas sakė, kad įmonė priversta taupyti pinigus - prieš Naujuosius metus dirbo tik pusę dienos, teko atleisti 20 žmonių. A.Bako nuomone, miesto meras neina į kontaktą su komunalinės įmonės vadovu. Paklaustas, ką jis asmeniškai mano apie UAB “Druskininkų komunalinis ūkis” direktoriaus darbą, profesinės sąjungos pirmininkas teatsakė: “Dirba...”, o puolimą prieš savivaldybei pavaldžių įmonių vadovus pavadino politiniais žaidimais.

Kalbėdamas apie bedarbystę ir sunkią miesto finansinę būklę, vicemeras V.Dabrukas pareiškė esąs įsitikinęs, kad kurortai yra žlugdomi tiesiog Vyriausybės lygmenyje. Jis prisipažino Alytaus apskrities administracijoje patyręs, kad Druskininkai sulyginti su eiliniu rajono centreliu. “Visur kreipėmės, kad miesto žinion atiduotų sanatorijas, Fizioterapijos gydyklą - kai patys jas valdysim, galėsim galvoti apie jų atgaivinimą, - sakė vicemeras. - Tačiau mums atsakė “ne”, galit šiais objektais naudotis tik panaudos sutartimi. Ką tai reiškia? Sukišim pinigus, o paskui juos privatizuos?”

Piketus V.Dabrukas pavadino kurorto gyvenimo veidrodžiu. Jis sakė suprantąs žmonių norą dirbti ir užsidirbti, turėti užtikrintą ateitį.

| Į viršų |

 

POLICIJOS ŽINIOS

NUOBAUDOS

Kęstutis Tauras, gim. 1958 m., gyv. L.Giros g. 2, už prekybos alkoholiniais gėrimais taisyklių pažeidimą nubaustas 50 Lt bauda. Prekiautojai iš Gardino Vera Pakrovskaja ir Josifas Robelskis už prekybą be banderolių ar kitų specialių ženklų nubausti 1000 Lt baudomis. Virginijui Krauneliui, gim. 1969 m., gyv. Ateities g. 5-1, už nedenatūruoto etilo alkoholio laikymą skirta 2 tūkst. Lt bauda. Už etilo alkoholio ir jo skiedinių laikymą surašytas protokolas Violetai Zelkevičienei, gim. 1942 m., gyv. Kudirkos g. 31-202. Moteris nubausta 500 Lt bauda.

PROTOKOLAS

Sausio 31 d. už girto pasirodymą viešoje vietoje druskininkiečiui S.O., gim 1938 m., surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas. Už tokį patį nusižengimą pilietis P.V., gim. 1939 m., nubaustas 10 Lt bauda.

VAGYSTĖS

Vasario 3 d. I.B., gim. 1950 m., paskambino policijai ir pranešė, kad vasario 1 d. iš jai priklausančio sodo namelio, esančio “Raigardo” bendrijoje, rūsio dingo apie 600 kg bulvių. Žalą moteris įvertino 240 Lt.

Vasario 3 d. oro uostą prižiūrinčios UAB “Druskininkų komunalinis ūkis” darbuotojai pastebėjo, kad iš oro uosto pavogti 25 metrai vielos tinklo tvoros. Žala - 200 Lt.

Vasario 3 d. “Atgimimo” vidurinės mokyklos mokytojų kambaryje iš Varėnos rajone gyvenančios V.J., gim. 1966 m., rankinuko dingo juoda piniginė su 150 Lt, vairuotojos pažymėjimu bei automobilio registravimo liudijimu. Žala - 240 Lt.

Vasario 5 d. vieciūniškė D.B., gim 1966 m., policijai pranešė, kad iš jos individualios įmonės kavinės Vieciūnuose pavogta 18 butelių įvairių alkoholinių gėrimų. Į kavinę vagys pateko, išdaužę dviejų įėjimo durų stiklus. Žala - 176 Lt.

Vasario 7 d. iš UAB “Švenčionėlių vaisvandeniai” filialo teritorijos pavogta apie 80-100 kg aliuminio skardos. Žala nustatinėjama.

SKIEDINIAI

Sausio 9 d. prie Ateities g. 7 namo buvo sulaikytas R.D., gim. 1981 m., kuris nešėsi butelyje 1 litrą 150 gr nedenatūruoto etilo alkoholio skiedinio, kurio stiprumas 33 proc.

Sausio 11 d. Vieciūnuose, pas pilietę A.Ž., gim. 1973 m., rastas 1 litras 570 gr techninio etilo alkoholio skiedinio, kurio stiprumas - 80,6 proc. Aplinkybės tiriamos.

AGRESYVUS SUGYVENTINIS

Vasario 4 d. pilietė G.P., gim. 1950 m., kreipėsi į policiją su pareiškimu, kad vasario 1 d. namuose ją sumušė sugyventinis P.Z.

AUTOĮVYKIS

Vasario 8 d., apie 18 val., Neravų gatvėje ties “Liepaitės” parduotuve įvyko avarija. Automobilis BMW 524, vairuojamas blaivaus M.C., gim. 1978 m., partrenkė ta pačia kryptimi važiavusį neblaivų dviratininką P.D., gim. 1949 m. Dviratininkas dėl kūno sužalojimų buvo nuvežtas į ligoninę, tačiau suteikus med. pagalbą, toliau gydytis buvo išleistas į namus.

| Į viršų |

Jaunas bedarbis pasikorė sandėliuke

Vasario 5 d., šeštadienį, apie 18 val., Liškiavos gatvės 4 namo rūsyje buvo rastas pasikoręs S.S.

26 m. bedarbis S.S., Liškiavos g. 4-ajame name gyvenęs kartu su motina ir broliu, šeštadienio ryte namiškiams pasakė, jog eina žuvauti. Ilgai jo nesulaukusi motina vakare nuėjo į rūsio sandėliuką, kur sūnus laikydavo žvejybos įrankius. Moteris rado sūnų pasikorusį ant durų staktos. Kilpą S.S. buvo pasidaręs iš savo diržo.

Jokio priešmirtinio laiško S.S. nepaliko, tačiau jo brolis prisiminė, jog vaikinas dar iš vakaro jam sakė ketinąs pasikarti. Artimųjų teigimu, apie savižudybę S.S. kalbėdavo dažnai, skųsdavosi skolomis ir sunkiu gyvenimu. Bute, kuriame gyveno S.S., dėl skolų buvo atjungtos dujos ir telefonas.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |

Trišakiai kabliukai

Ant plonos ledo lyties balansavęs brakonierius ir jo laimikis.
Ant plonos ledo lyties balansavęs brakonierius ir jo laimikis.

Sausio 16-ąją, vidury baltos dienos, Nemune ties Ratnyčios žiotimis, buvo pastebėtas Gardino gatvės gyventojas Michailas Nevšupa, gim. 1954 m., kuris, užlipęs ant siūbuojančios ledo lyties, trišakiais kabliukais eketėje gaudė ir žalojo žuvis. Sugautą laimikį M.Nevšupa perdavinėjo ant kranto stovinčiam draugui. Juos pamatę reido dalyviai nerizikavo lipti ant plono ledo, o M.Nevšupa savo ruožtu atsisakė sugrįžti į krantą. Daugmaž valandą vykusios derybos nutrūko, kai buvo pagrasinta iškviesti policiją bei gaisrininkus, kad šie nukeltų brakonierių nuo ledo. M.Nevšupa nukėlinėjamas būti nepanoro ir pagaliau išlipo į krantą.

10.jpg (17697 bytes)Patikrinus šio “žvejo” krepšį ir plastmasinį kibirą, buvo rasti 26 karšiai, lydeka ir salatis su aiškiais sužalojimo požymiais. Už tokį pat nusižengimą 1998-aisiais jau baustam M.Nevšupai iš šįkart išsisukti nepavyko. Jam skirta 500 Lt bauda ir 650 Lt ieškinys už gamtai padarytą žalą.

 

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113