druskonis.jpg (15077 bytes)
VASARIS 2000 m. vasario 11 - 17 d. Nr. 7 (540)
 

PIRMAS PUSLAPIS

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS

KURORTO PLĖTRA

SPORTAS

KULTŪRA

RENGINIAI

ARCHYVAI

 

ŠIĄ SAVAITĘ

Pikete pasigesta
komunalinės įmonės vadovo

Sunkmetis labiausiai atsiliepia vaikams

Mūsų mieste kukliai ir tyliai gyvena du žmonės...

APIE DRUSKININKŲ KURORTĄ


Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

“Iki šiol į Druskininkus
sugrįžtu kaip į savo namus“

“Druskonio“ korespondentas Arūnas ZURLYS kalbasi su žinoma visuomenės ir politikos veikėja Laima ANDRIKIENE, LR Seimo nare, Tėvynės liaudies partijos pirmininke.

“Paklausta, kas aš esu, paprastai atsakau: druskininkietė,“ - tvirtina Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo akto signatarė Laima Andrikienė.
“Paklausta, kas aš esu, paprastai atsakau: druskininkietė,“ - tvirtina Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo akto signatarė Laima Andrikienė.

Klausimas: Iš gimtojo miesto Druskininkų išvykote baigusi “Atgimimo” vidurinę mokyklą. Kokius iki šiol svarbius jums vaikystės bei ankstyvos jaunystės prisiminimus, kurie iki šiol jus stiprina ir palaiko, išsaugojote?

Atsakymas: “Atgimimo” vidurinė mokykla tuomet vadinosi Druskininkų 1-oji vidurinė mokykla ir buvo vienintelė lietuvių mokykla Druskininkuose. Ji buvo įsikūrusi dabartinės II-osios vidurinės mokyklos patalpose. Tada man mokykla atrodė labai didelė, o mokyklos kiemas su stadionu, aptvertas metaline tvorele, atrodė toks didelis, kad iki kito krašto niekada nenueidavau - tai man atrodė per toli. Tokie mano pirmosios klasės prisiminimai. Taip pat mano pirmoji mokytoja - Emilija Vidūnienė, į kurią labai norėjau būti panaši ir bent iki šeštosios klasės, paklausta, kuo norėčiau būti užaugusi, visada atsakydavau: mokytoja. Prisimenu ir savo kiemą, kuriame augo bent dešimt tais pačiais metais gimusių vaikų, tarp kurių aš vienintelė buvau mergaitė. Žiemos metu pramogos buvo rogutės, slidės ir linksmybės ant ligoninės (senosios) kalno, vėliau ir čiuožykla netoli Druskonio ežero, o vasarą kieme žaisdavome viską, pradedant “fantais” ir baigiant “karu tarp baltųjų ir raudonųjų”. Kartais apsilankydavome kaimynystėje gyvenusios senos močiutės kieme nusilaužti rabarbarų, už ką gaudavome pylos. Geri prisiminimai pasilikę apie mokytojus (a.a. S.Žaldoką, E.Žaldokienę, Vl. Šiaulienę, A.Garjonienę, A.Dailydienę, Zalenkauską) bei muzikos mokyklos, kurią taip pat baigiau, mokytojus: O.Skairienę, A.Šturmą, S.Žlobicką, I.Rutkauskienę, I.Petrauskienę ir kitus.

Dienų tėkmė savivaldybėje

Švedijos pagalba DRUSKININKAMS

Druskininkams Švedija pagalbą pasiūlė prieš 4,5 metų. Pirmiausia buvo įsteigtas Tarptautinės vaikų teisių gynimo organizacijos „Gelbėkit vaikus”, kurios būstinė yra Švedijoje, Druskininkų skyrius. Tuometinio jo pirmininko Vytauto Dabruko pastangomis beglobiams asocialių šeimų vaikams buvo įkurtas Dienos užimtumo centras. Tais pačiais metais Švedija nusprendė Druskininkuose įsteigti pirmuosius Lietuvoje vaikų globos namus. Avariniam pastatui V. Kudirkos gatvėje remontuoti minėta tarptautinė organizacija skyrė 35 tūkstančius JAV dolerių. Vaikų globos namų „Žuvėdra” atidarymas įvyko 1997 04 25.

1996 m. rudenį iš Ystado į Druskininkus atvyko „Carrefour South Sweden” biuro projektų vadovas Janas Hansonas ir su Druskininkų miesto meru Vytautu Janoniu tarėsi dėl miestų bendradarbiavimo galimybių. 1997 m. birželio mėn. pabaigoje atvyko Ystado miesto meras B. Hansonas, minėto „Carrefour” biuro vadovas J. Bjurnemarkas ir projektų vadovas J. Hansonas. Jie žvalgėsi, ar kurorte galėtų įkurti biuro informacinį centrą. Delegacijos narys Janas Hansonas į mūsų miestą atgabeno 46 tonas labdaros, kurią Bendruomenės centre išsidalino beveik 3 tūkst. vietinių gyventojų. 1997 m. rudenį druskininkiečiai pakviesti dalyvauti kulinarijos paveldo programoje, finansuojamoje PHARE TACIS fondo lėšomis. Tačiau Europos Sąjunga programos nepatvirtino, projektas nebuvo įgyvendintas.

Druskonis klausia skaitytojų

Š.m. kovo 19 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų rinkimai. Ar ketinate juose dalyvauti ir už kokią partiją, jei ne paslaptis, ruošiatės balsuoti?

Aldona KAJOKAITĖ, Stasė RADZEVIČIENĖ, Algis VARŽAITIS,

Aldona KAJOKAITĖ, ekonomistė:

- Tikrai dalyvausiu, nes rūpi, kad būtų išjudintas miestą apėmęs sąstingis. Nors esu labiau linkusi į centro, liberalų partijas, jei ir kitų partijų sąrašuose bus asmenybių, kurios, mano nuomone, pajėgios išjudinti mūsų miestą, balsuosiu už jas. Ne tiek svarbu partijos, kiek jose esančios asmenybės. Tikiuosi naujų, jaunų asmenybių.

Stasė RADZEVIČIENĖ, pensininkė:

- Būtinai eisiu ir balsuosiu už konservatorius arba krikščionis demokratus, žiūrint, koks šių abiejų partijų sąrašas bus priimtinesnis. Esu Atgimimo laikų žmogus, tokia mano pasaulėžiūra.

Algis VARŽAITIS, inžinierius mechanikas:

- Be abejo. Balsuosiu už liberalus, nes jų teiginiai priimtini, tam tikra dalimi tai lemia ir R.Pakso asmenybė.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113