druskonis.jpg (15077 bytes)
POLICIJOS ŽINIOS 2000 m. vasario 4 - 10 d. Nr. 6 (539)
 

PIRMAS PUSLAPIS

MIESTO ŽINIOS

KURORTO PLĖTRA

SPORTAS

KULTŪRA

RENGINIAI

ARCHYVAI

 

ŠIĄ SAVAITĘ

ŽIV nešiotojas savo ligą laiko atpildu

“Tikiuosi korektiškų policijos ir miesto žmonių santykių”

Vaikų pagalbos šauksmai, galintys tragiškai baigtis

 

 

| “Tikiuosi korektiškų policijos ir miesto žmonių santykių” | POLICIJOS ŽINIOS |

| Netikri doleriai “baltarusių” turguje | Traumos ant šaligatvių |

“Tikiuosi korektiškų
policijos ir miesto žmonių santykių”

Rasita BOČIENĖ

Interviu su miesto policijos komisaru Juozu Narkevičium

Jau prabėgo mėnuo, kai vadovaujate kurorto policijos komisariatui. Ar per šį laikotarpį įvyko kokių nors permainų komisariato darbe?

- Permainų - jokių. Dar tik susipažįstu su padėtimi, su komisariato darbu ir kol kas nematau, ką čia reikėtų keisti. Apskrityje už Druskininkų policininkus geriau dirba tik Varėnos policijos komisariatas. Man pačiam dirbti Lazdijuose buvo sunkiau, nes kaime policininkams yra sudėtingiau nei mieste. Šiokių tokių pokyčių turėtų būti Druskininkų savivaldybei perėmus Leipalingio seniūniją - komisariate padaugės etatų: kelių, savivaldybių policijose, migracijos tarnyboje.

Šalies policijos komisariatai skęsta skolose, neišmokamos algos, trūksta benzino, genda transportas, kai kur policininkams siūloma patruliuoti dviračiais. Kokia mūsų komisariato finansinė būklė?

- Praėjusius metus pabaigėm be skolų. Tačiau šiemet finansavimas mums pažadėtas jau mažesnis: atlyginimams - 88 proc., kitoms išlaidoms - 55 proc. praėjusių metų sumos. Konkrečiau sakant, ūkinėms išlaidoms mėnesiui gauname 11 tūkst. Lt - komisariato apšildymui, komunalinėms paslaugoms, benzinui, transporto remontui. Tai - nedidelė suma. Kreipiausi į savivaldybę, gal ji truputį padės finansiškai. Žiemą komisariatas dar šiaip taip verčiasi, bet ką darysim vasarą, kai mieste žymiai padaugės žmonių ir reikės dar daugiau dėmesio skirti viešajai tvarkai palaikyti. Vasarą gal ir mums teks dviračiais važinėti. O ką? Kurorte tai visai logiška. Bet kaip dviračiu į komisariatą triukšmadarį atsivežti? Be to, reikia pinigų ir tiems dviračiams nupirkti.

Kaip visi, taip ir mes stengiamės ieškoti, kur sutaupyti. Pastebėjau, kad Druskininkuose būna daug smulkių policijos iškvietimų - šeimos nesutaria, o atvykus policininkams tuoj pat susitaiko. Vizitai pagal tokius iškvietimus nemažai kainuoja, todėl bandysim juos riboti.

Kaip žadat atskirti tikrai pagalbos besišaukiančio žmogaus skambutį nuo, tarkim, norinčiojo tik pagąsdinti sugėrovus iškvietimo?

- Kaip pavyzdį pateiksiu vakarykštės nakties atvejį. Parėjo tėvas neblaivus namo ir skambina į policiją, kad sūnus ruošiasi jį sumušti. Nuvykę pareigūnai rado tėvą jau užmigusį. Kad tokie atvejai nepasikartotų, ketinam tam tėvui surašyti protokolą už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą ir patraukti administracinėn atsakomybėn. Visiems mėgėjams be rimto reikalo kviesti policiją primenu, kad už melagingą iškvietimą gresia 500 Lt bauda.

Prieš Naujuosius metus komisariatą paliko net 8 įvairaus rango pareigūnai, sulaukę 45-erių metų amžiaus. Ar ilgus metus dirbusių, daug patirties sukaupusių darbuotojų išėjimas neatsilieps komisariato veiklos kokybei?

- Ieškosim savame kolektyve, kas galėtų išėjusiuosius pakeisti. Policijos departamente yra tokia nuostata, kad susiklosčius nelengvai finansinei būklei visi, sulaukę 45-erių metų amžiaus, turi palikti tarnybą. Man pačiam jau sukako 47-eri, tad turiu paduoti prašymą vidaus reikalų ministrui, kad prailgintų tarnybos laiką. Kitaip turėsiu palikti Druskininkus. 57 proc. kurorto policijos komisariato darbuotojų - dar nesulaukę 30-ies metų. Iki 5-erių metų darbo stažą turi 31 pareigūnas, iki 10-ies metų - 29 pareigūnai iš 86-ių, dirbančių komisariate.

Belieka džiaugtis, kad nereikės nė vieno pareigūno atleisti pagal etatų mažinimą. Žinoma, jeigu gausime numatytą finansavimą.

Druskininkiečiai džiaugėsi, įkūrus mieste Transporto apskaitos grupę. Tačiau teko girdėti, kad dabar ji naikinama, o vietoj jos automobilius registruos privati bendrovė, imsianti už paslaugas didesnius mokesčius.

- Nuo vasario 1 d. Transporto apskaitos grupės funkcijas perima bendrovė “Regitra”. Jos paslaugos, ko gero, pabrangs. Kodėl taip padaryta - ne man spręsti. Apskritai registracijos funkcija - nebūdinga policijai, visame pasaulyje ją vykdo civilinės tarnybos. Policijai taip pat nebūdinga, tarkim, pasus išdavinėti, pavyzdžiui, Lenkijoje tuo užsiima savivaldybės. Policija turėtų rūpintis nusikaltėlių gaudymu, turto apsauga.

Jūs Druskininkuose - jau mėnuo, kokį įspūdį susidarėte apie šio miesto žmones?

- Pastebėjau, kad čia gyventojai labiau teisiškai išprusę. Linkiu druskininkiečiams sėkmės, nepažeidinėti įstatymų, tada nereikės nemaloniai susidurti su policijos pareigūnais. Tikiuosi, kad išliks korektiški santykiai tarp policijos ir miesto žmonių.

| Į viršų |

 

POLICIJOS ŽINIOS

VAGYSTĖS

Sausio 27 d. į komisariatą kreipėsi Vilkaviškio gyventojas G.D., gim. 1959 m., kuris pranešė, jog “Eglės” sanatorijos teritorijoje iš nesaugomos automobilių stovėjimo aikštelės pavogtas jo automobilis - 1988 m. BMW 525. Signalizacija automobilyje įrengta nebuvo. Žalą žmogus įvertino 16 tūkst. Lt. Aplinkybės tiriamos.

Tą pačią dieną panevėžietis R.V. policijai pranešė, kad jo firmos remontuojamoje parduotuvėje “Melnyčėlė” iš kiemo pusės buvo išmuštas lango stiklas ir pavogta įvairių elektros ir santechnikos prekių. Žala nustatinėjama.

Sausio 30 d., netrukus po vidurnakčio, policininkai į komisariatą pristatė piliečius A.S., gim. 1980 m., ir I.K., gim. 1968 m., kurie sulaikyti rogutėmis vežę maišą bulvių ir įvairių konservuotų maisto produktų, pavogtų iš Ateities g. 9 namo rūsio sandėliuko.

| Į viršų |

Netikri doleriai “baltarusių” turguje

Praėjusios savaitės ketvirtadienį, sausio 27-ąją, policijos pareigūnai “Sarvijos” turgavietėje sulaikė tris Prienų gyventojus, kurie baltarusėms prekiautojoms atsiskaitė padirbtu 100 JAV dolerių banknotu.

Dvi prekeivės iš Baltarusijos, kurioms už pirktą striukę, užuolaidas ir kitas prekes trys jaunuoliai sumokėjo 100 JAV dolerių kupiūrą, kreipėsi į turgavietės administratorių, norėdamos banknotą pasitikrinti. Paaiškėjo, jog pinigas - padirbtas. Į turgavietę buvo iškviesta policija.

Pareigūnai sulaikė tris iš Prienų į kurortą atvykusius vyriškius: Deivydą Bieliauską, gim. 1979 m., Edmundą Juočiūną, gim. 1975 m., ir Donatą Kubilių, gim. 1975 m. Teigiama, kad nukentėjusios prekiautojos apgavikus atpažino.

Netikrų pinigų platinimu įtariama trijulė jau buvo sulaikyta, kai policininkai turgavietėje rado ant žemės išmestas dar tris 100 JAV dolerių kupiūras, kurios taip pat buvo padirbtos. Netikrus banknotus įvertins ekspertai, tačiau, pasak pareigūnų, net iš pirmo žvilgsnio matyti, jog tai geros kokybės falsifikatai. Neatmetama versija, kad į “baltarusių” turgų pakliuvę doleriai galėjo būti išspausdinti anksčiau Vilniuje veikusioje pogrindinėje spaustuvėje.

Kaip paaiškėjo, vienas iš Druskininkuose baltaruses prekiautojas apgavusių vyriškių - D.Kubilius Prienų policininkams yra gerai žinomas. Prieš keletą metų D.Kubilius su dviem draugais jau buvo sulaikytas dėl taip pat padirbtų JAV dolerių platinimo.

Policijos komisariate iškelta baudžiamoji byla. Prieniškiai D.Bieliauskas, E.Juočiūnas ir D.Kubilius buvo sulaikyti dviem paroms. Tyrimo metu išaiškėjo, kad D.Bieliausku pasivadinęs vyriškis pareigūnams savo pavardę sumelavo: tikroji jo pavardė - Konovalovas. Jam ir D.Kubiliui suėmimas pratęstas 10 parų, E.Juočiūnas, nesurinkus pakankamai įkalčių, paleistas. Abu sulaikytieji kaltę dėl netikrų dolerių platinimo verčia vienas kitam.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |

Traumos ant šaligatvių

Vasario 2 d. ryte žmonės sunkiai judėjo apledėjusiais šaligatviais. PSPC gyd. chirurgas S.Onuškevičius, paklaustas, kiek žmonių tądien neišvengė traumų, atsakė, jog į chirurgus dėl lūžusių kaulų niekas nesikreipė Tačiau traumuotųjų antplūdžio chirurgijos kabinetas sulaukė sausio 31 d. Tądien teko gipsuoti galūnes 5 pacientams. Dažniausiai kreiptasi dėl rankų riešų lūžimų. Sudėtingiausias atvejis - 81 m. močiutė, griuvusi ant slidaus takelio ir susilaužiusi abi rankas ir žastą. Chirurgai mano, jog žmonės, matydami gryną ledą, eina atsargiai, o pirmadienį ant apledėjusių šaligatvių buvo iškritęs apgaulingas sniegelis. “Šaligatviai visai nebarstomi,-sakė S.Onuškevičius, - o juk ten visos traumos Vyresniojo amžiaus žmonėms patarčiau ypač saugotis,o prieš prognozuojamą plikšalą pasirūpinti maistu ir stengtis rečiau išeiti.

“Druskonio” žiniomis, susirgimai gripu Druskininkuose epidemijos lygio vakar dar nebuvo pasiekę.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113