Druskininku kurorto savaitrastis
Druskininkų miesto savaitraštis. 11-ieji leidimo metai. 2000 m. sausio 14 - 20 d. Nr. 3 (536)

| Miesto žinios | Policijos žinios | Kurorto plėtra | Sportas | Kultūra | Renginiai | E-paštas | Archyvai |

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11


Laidoje “Be tabu” Raminta turi savo tabu

Violeta KLIMAITĖ

Raminta Stanaitytė LNK žinias iškeitė į gyvenimą “Be tabu”.
Raminta Stanaitytė LNK žinias iškeitė į gyvenimą “Be tabu”.

Baigusi mokslus, svajoja apie mokslus

“Galiu ramia sąžine pasaky- ti, kad savo reportažais lai- dai “Be tabu” nei vienam pašnekovui nesugadinau ir neapkartinau gyvenimo”, - teigia išpopuliarėjusios TV3 laidos “Be tabu” žurnalistė Raminta Stanaitytė. 23 metų druskininkietė, savo žurnalistinę “karjerą” pradėjusi nuo 3-osios vidurinės mokyklinio suolo “Druskonio” puslapiuose, sėkmingai jos laiptais kopia Lietuvos televizijų kanaluose. Tik pernai Vilniaus universitete baigusi žurnalistikos bakalauro studijas, Raminta laikoma viena gabiausių TV žurnalisčių. Vardindama, kokiuose laikraščiuose ir TV kanaluose ji dirbo nuo pirmojo studijų kurso, Raminta pameta skaičių. Žurnalistikos praktikos studijų metais ji turėjo tiek daug, jog dabar, baigusi universitetą, svajoja...apie mokslus.

Dirbti pradėjo nuo 1-ojo kurso

Ramintai, baigusiai universitetą, nereikėjo stovėti su ištiestu studijų diplomu prie darbdavio durų. Pernai, kai populiariausi Lietuvos televizijos kanalai vieni iš kitų “perpirkinėjo” aukštus laidų reitingus garantuojančius žurnalistus, Raminta irgi buvo tarp tų “palaimintųjų”, kuriems buvo siūlomos geresnės darbo sąlygos ir atlyginimai.

Kur gi jos tik nebuvo nuo pat pirmojo žurnalistikos studijų kurso: bandė rašyti “amžiną atilsį” laikraštyje “Pirmadienis”, kalbino gatvėje žmones LNK laidai “Prieštarauk!”, “Raudonai linijai”, padėjo LTV “Kryžminei ugniai”, rašė linksmąjį puslapį “Verslo žinioms”, nušvietinėjo Seimo ir visos Lietuvos gyvenimą LNK žiniose. Tiesa, “neprilipo” jai vienintelis informacijos šaltinis - radijas. Atidavusi 2 metus LNK žinioms, pernai Raminta susigundė išbandyti save TV3 laidoje “Be tabu”.

Pirmasis interviu - su A.Brazausku

Dainius savo žmoną nuo “Be tabu” laidos gerbėjų “paslėpė” Nidos kopų smėlyje.Kodėl laisvai ir vaizdingai valdžiusi plunksną, ji pirmenybę vis dėlto atidavė TV mikrofonui? “Man rūpėjo viską išbandyti. Aš sau visada kaliau į galvą - reikia pabandyti dar ką nors, - šypsosi Raminta, prisiminusi savo drebančius kelius ir išplėstas akis pirmajame TV interviu, kuriame ji apie medžioklę diskusijų laidai “Prieštarauk” šnekino buvusį Lietuvos prezidentą Algirdą Brazauską. - Nuėjome su operatoriumi į Prezidentūrą. Ten visi aplink rimti, kostiumuoti, su kaklaryšiais. Aš, kaip dabar prisimenu, įsibraunu į kabinetą aptemptais džinsais ir rožinės spalvos megztuku, žiūriu, toli toks didelis didelis sėdi. Tada, pirmą kartą TV mikrofonu uždavinėdama klausimus, labai bijojau. Bet pirmasis pašnekovas, A.Brazauskas, pasitaikė labai geras. Su juo visada įdomu bendrauti. Antrą kartą iš jo interviu ėmiau pernai, per LKP 10-metį. A.Brazauskas - vienas iš nedaugelio politikų, su kuriuo kalbėdami žurnalistai jaučia malonumą. Prie jo nereikia stovėti iškišus mikrofoną ledinėmis akimis, vaizduojant, kad tau labai įdomu”.

Į Seimo rūmus - be jokio pakilumo

23 metų žurnalistės darbo kalendoriuje būta įdomiausių pašnekovų, neįtikinamiausių nuotykių, kokie gali nutikti, filmuojant reportažus apie gatvės prostitutes, narkomanus, Seimo narius ir prezidentus. Tarp jos kalbintų žmonių - aukščiausio rango politikai, žymiausi tautos žmonės. Daugiausiai laiko su tautos išrinktaisiais Raminta praleido, dvejus metus dirbdama LNK žiniose. “Iš pradžių jaučiausi labai “pakiliai” ten pakliuvusi. Dabar į Seimą einam dar ir todėl, kad ten pigiau pavalgyti, pats miesto centras, patogu susitikti”, - šypsosi žurnalistė, kuriai pokalbiai su tautos išrinktaisiais - eilinė kasdienybė. Bet Seimo narių šypsenos, kurias jie dovanoja žaviai TV3 žurnalistei, šiandien Ramintai atrodo tik kaip nežymi kasdienybės smulkmena. Pirmieji pokalbiai su neeilinėmis asmenybėmis, Seimo spaudos konferencijos žurnalistikos pirmakursei įvarė nemažai baimės, tačiau buvo geriausios profesionalumo pamokos. “Buvau įmesta į vandenį, nemokėdama plaukti”, - tokia buvo antrakursės Ramintos, pirmąją praktikos dieną LNK studijoje išvažiavusios su televizijos operatoriumi į spaudos konferenciją Seime, savijauta. Su ta pirmąja A.Gylio spaudos konferencija Raminta sėkmingai “išplaukė”. “Tik jai pasibaigus, savo kolegos paklausiau - apie ką jis ten šnekėjo?” - tokie buvo pirmieji Ramintos darbo “blynai”.

Būta įvairių pakeleivių

Pernai Raminta, atsiimdama studijų baigimo diplomą, gavo daugiausiai gėlių. Dvi diplomuotos žurnalistės: Raminta (kairėje) ir jos kurso draugė Jurga Galvanauskaitė.Su V.Adamkumi Raminta susipažino, kai jis dar nebuvo išrinktas Lietuvos Prezidentu. “Važiavome su juo ir A.Mieželiu iš Vilniaus į LNK studiją Lapėse. Ruošėmės filmuoti laidai “Raudona linija”. Mane mašinos gale pasodino tarp jų. Linksma buvo kelionė, - šypsosi Raminta. - A.Mieželis važiuodamas ir sakys: “Valdai, čia kažkur pirtelė yra...”. O V.Adamkus jam taikliai atšovė: “Čia tau ne tarybiniai laikai”.

Laidai “Raudona linija” į Lapes Raminta gabeno ir A.Butkevičių - prieš pat jo suėmimą. “Neįprasta buvo ta kelionė. Kažkoks detektyvas. Važiuojam, o vairuotojas: “Mus seka”. Ir prasidėjo! Iki šiol nežinau, ar tikrai mus sekė, ar ta vaidyba buvo specialiai surežisuota”, - prisimena pašnekovė. Linksmai namo į Vilnių po laidos Raminta keliavo su A.Vidžiūnu. “Jis važinėja tokiu greičiu! Kaip tikras kelių chuliganas, - šmaikščiai Seimo narį apibūdino žurnalistė, jį priskirdama malonių pašnekovų, niekada neatsisakančių duoti interviu, kategorijai. Kur kas Ramintai, kaip ir visiems Seime dirbantiems žurnalistams, sunkiau bendrauti su Seimo pirmininku V.Landsbergiu: “Leki iš paskos: “Profesoriau, galima?”, o jis jokio dėmesio nekreipia, kaip koks kriuksius nugarą atsuka”.

Ar žurnalistų, įkyriai lakstančių paskui aukštus politikus, nestumdo jų asmens sargybiniai? “Toks jų darbas, - šypsosi Raminta, prisiminusi juokingą faktą, kai prieš 3 metus į LNK studiją Lapėse atvežę A.Brazauską, jo asmens sargybiniai išnaršė visas studijoje buvusias šiukšlių dėžes. “Šiaip aš juos skirstau į dvi grupes: vieni yra šlykštūs, kiti gražūs”, - juokauja pašnekovė.

Tarptautinė organizacija UNICEF už reportažus AIDS tema Ramintą apdovanojo 500 Lt prizu.Nebuvo laiko išleisti pinigus

1999-ieji Ramintai buvo gausiausi svarbiais jos gyvenimo įvykiais. Pernai ji baigė universitetą. Lapkričio 27 d. Ratnyčios bažnyčioje ištarė “taip” savo išrinktajam druskininkiečiui Dainiui Česnuliui. Ir pagaliau pernai vasarą turėjo išsvajotas atostogas: visą mėnesį drauge su būsimu vyru ir draugais maišė po Briuselį, Liuksemburgą, Paryžių ir Londoną. “5-erius metus neturėjau jokių atostogų. Dabar stebiuosi pati, kaip dirbdama televizijoje, suspėdavau mokytis, išlaikyti įskaitas ir egzaminus. Pati pirma iš mūsų kurso pristačiau diplominį darbą! - “svajingą” 24 valandų mokslo-darbo ritmą prisimena Raminta. - Prieš 2 metus, kai dirbau LNK žinių laidoje, tuo pat metu ruošiau laidas radijo M1Plius žinioms, gaudavau iš tiesų labai solidžią algą studentės kišenei. Bet nebuvo laiko tuos pinigus išleisti!”.

Pernai lapkričio 27 d. “Dangaus skliaute” atšokusi savo vestuves, Raminta Stanaitytė-Česnulienė savo medaus mėnesį iškeitė į 2 svajonių dienas Palangoje. Kadangi jaunavedžiai turėjo pakankamai laiko vienas kitą pažinti - juk draugavo 5 su puse metų - medaus mėnesį teko dalintis su “Be tabu” herojais.

Undinėlės istorija

Ramintos ir Dainiaus meilės istorija primena pasaką apie undinėlę. Ji buvo romantiškai “sužvejota” Grūto ežere. Prieš 5 su puse metų, kai vieną rugpjūčio naktį į Grūto ežerą krito žvaigždės, su drauge tame ežere plaukiojusią Ramintą užkalbino pro šalį su draugais ėjęs vaikinas. Kadangi aplinkui buvo tamsu, jaunuoliai vienas į kitą neįsižiūrėjo, tik juokais persimetė keliomis frazėmis ir pasakė savo vardus. Po kelių dienų jie atsitiktinai susitiko prie “Raganės” kavinės. Draugas, šiek tiek pažinojęs Ramintą, stuktelėjo Dainiui: “Žiūrėk, čia ta, kurią prie ežero kalbinai”. Taip Ramintą jis ir pagavo.

Ramintos ir Dainiaus atostogos Liuksemburge.Kodėl bijome kandaus juoko?

Ar jos nevargina perdėtas aplinkinių dėmesys? “Nelabai smagu, kai kur nors kavinėje ar bare pradeda šnabždėtis “va, “Be tabu”, - prisipažįsta Raminta. Jai pačiai keista, iš kur toks beprotiškas laidos populiarumas. Švenčionyse, sako, mokytojai bijo per gimtadienį išgerti. Net gąsdina vienas kitą - “Atvažiuos “Be tabu” ir parodys visai Lietuvai”. Gal ir tiesa, kad baisiausias ginklas yra kandus juokas?

“Šiandien mane jau retai kas gali sunervinti, - prisipažįsta Raminta, paklausta, kaip reaguoja į nepatenkintų jos reportažais žmonių skambučius. Linksmiausiu savo reportažu ji laiko pasakojimą apie Seimo narės Sofijos Daubaraitės taksę vardu Alma, kurią šeimininkė kartais atsivesdavo į Seimo rūmus. “Graži istorija apie šunelį, guviai šokinėjantį brangiais Seimo foteliais, sukėlė tokią netikėtą reakciją, kad S.Daubaraitė po šio reportažo į mane pradėjo žiūrėti kaip į liaudies priešą. Ta tema buvo įvairiai suprasta ir eskaluota. Ir “Dviračio šou” po to į Seimą vedė ožius”, - pasakoja Raminta apie reportažus, sulaukusius įvairiausių atgarsių.

Dirbti laidoje “Be tabu”, pasak Ramintos, yra daug įdomiau nei vien tik bėgioti paskui politikus Seimo koridoriais. Kartais eilinis gatvės girtuoklėlis yra kur kas įdomesnis pašnekovas už rimtą seimūną. Tas negali pasakyti nieko netikėto, o štai girtuoklėlis gali tokią mintį išrėžti!

Pasak Ramintos, ji nelabai norėtų daryti probleminius reportažus iš Druskininkų, kadangi čia pažįsta daug žmonių. “Smagiau dirbti su nepažįstamais”, - tvirtina žurnalistė.

Pernykščių atostogų akimirka su Londono policininkais.Jeigu važinėti - tik Vilniaus gatvėmis!

Greitą gyvenimo tempą mėgstančiai Ramintai net važinėti automobiliu labiausiai patinka judriomis Vilniaus gatvėmis. “Ten - judėjimas, greitis, gali pyptelti, pasibarti, o čia, važiuodama iš Vilniaus į Druskininkus, pavargstu nuo monotoniško kelio. Pradeda visur skaudėti”, - šypsosi “Be tabu” žurnalistė.

Nors mūsų miestas taip pat ne kartą buvo minimas jos laidose. Diplominiam darbui darydama reportažą apie narkotikus, Raminta kalbino druskininkietį narkomaną, prieš 3 dienas sužinojusį, jog jis serga AIDS. Duodamas interviu Ramintai, jis žurnalistę pakvietė į butą, kur specialiai parodė narkotikų gamybos eigą.

“Grįžtu į Druskininkus dėl artimųjų, dėl draugų”, - sako Raminta, tikindama, kad vilniečiai apie mūsų kurortą yra tik pačios geriausios nuomonės. “Gal druskininkiečiai, likę gyventi Vilniuje, labai gerai pristato savo miestą?”, - galvoja pašnekovė.

| Į viršų |