Druskininku kurorto savaitrastis
Druskininkų miesto savaitraštis. 11-ieji leidimo metai. 1999 m. gruodžio 18 - 24 d. Nr. 51 (532)

| Miesto žinios | Policijos žinios | Kurorto plėtra | Sportas | Kultūra | Renginiai | E-paštas | Archyvai |

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11


Modelių konkurso dalyvę
daugelis painioja su berniūkščiu

Violeta KLIMAITĖ

Lina Žalkauskaitė: “Svarbiausia yra dalyvauti, o sėkmė, anksčiau ar vėliau, ateis”.
Lina Žalkauskaitė: “Svarbiausia yra dalyvauti, o sėkmė, anksčiau ar vėliau, ateis”.

Išsiskyrė trumpais plaukais

Keturiolikmetė Lina Žalkauskaitė - vienintelė druskininkietė, dalyvavusi lapkričio 26-27 dienomis Vilniuje, “Šarūno” viešbutyje, vykusiame lietuvių modelių agentūros “Image group” konkurse. 50 merginų iš visos Lietuvos vertino ir darbui rinkosi atstovai iš Milano modelių agentūros “Connection”, “Major”, “Flash”, anglų “Image group” ir amerikiečių “Major”.

Lina Žalkauskaitė, “Ryto” vidurinės mokyklos 9b klasės mokinė, į šį konkursą buvo pakviesta po spalio 5 d. Druskininkuose, JUC-o salėje, vykusios atrankos. Jos metu modelių agentūra “Image group” atrinko 7 druskininkietes, kurių nuotraukos, tikslūs duomenys apie krūtinės-liemens-klubų apimtį, batų dydį bei užsienio kalbų žinias buvo išvežti į Vilnių. Ten komisija sprendė, kurias iš laimingųjų pakviesti į finalą “Šarūno” viešbutyje. “Image group” atstovės konkurso finalui merginų ieškojo įvairiuose šalies miestuose. Lina iš druskininkiečių septynetuko išsiskyrė trumpų plaukų šukuosena ir žavia šypsena.

Didmiesčių pasipūtėlės

Lina, vienintelė druskininkietė, pakviesta dalyvauti trečiąjį kartą Lietuvoje vykusiame renginyje, nepateko į nugalėtojų penketuką, tačiau dėl to nė kiek nesigraužia. Mergina įsitikinusi, kad svarbiausia yra dalyvauti, išbandyti savo jėgas, o sėkmė ateis anksčiau ar vėliau.

Prieš podiumą “Šarūno” viešbutyje merginoms iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių spalio 28 d. dar teko pasivaikščioti klubo “Muzikinis angaras” takeliais. Šioje paskutinėje atrankoje iškrito apie dvi dešimtys ilgakojų, tarp jų ir druskininkietė Gintarė Fominaitė iš 4-osios vid. mokyklos.

Ypatingų reikalavimų dalyvėms konkurso organizatoriai nepateikė. Į renginį merginos turėjo atsivežti savo bikinius, pėdkelnių ir batelius. Dalyvės finalo metu vilkėjo ryškiaspalvius aptemptus “Bariton” firmos drabužius. Dieną prieš finalą Lina su visomis konkurso dalyvėmis repetavo pagal renginio scenografiją, kaip reikia vaikščioti ir kur būtina atsistoti. Mergina tikina, kad visos konkurso dalyvės buvo labai draugiškos, tik kai kurios finalininkės iš didžiųjų Lietuvos miestų vaikščiojo šiek tiek pasipūtusios.

Liną atrankoje vertino ir Aras iš “Naktinių personų”.
Liną atrankoje vertino ir Aras iš “Naktinių personų”.

Nuomonė “Už borto”

Lina buvo vienintelė konkurso dalyvė, turinti tokius trumpus plaukus. Renginyje dalyvavusios merginos žavėjosi jos šukuosena, kuriai neprireikė ypatingo kirpėjų dėmesio. Linos plaukai buvo truputį palakuoti, nosytė papudruota, o lūpos padažytos natūralia spalva.

Merginos, nepraėjusios finalo pirmojo etapo, nelaukė, kol bus paskelbtos konkurso nugalėtojos. “Apsirengėm ir išėjom namo”, - sako Lina, kuriai, kaip ir daugeliui konkurso dalyvių, nebuvo smalsu išgirsti laimingųjų pavardes. “Image group model contest” nugalėtojų veidus Lina pamatė tik po kelių dienų, vartydama “Lietuvos ryto” priedą “Mes!!!”. Druskininkietė mano, kad komisija išsirinko prastesnes paneles, o daug gražesnės liko “už borto”. “Jos laimėjo arba per pažįstamus, arba už pinigus. Jau iš pat pradžių buvo viskas išrinkta”, - pasak Linos, tokia daugelio konkurse dalyvavusių ir finalo nugalėtojomis netapusių merginų nuomonė.

Artimieji neprieštaravo

Liną dalyvauti modelių konkursuose paskatino draugės. Visus modelio standartus atitinkanti 1,72 m ūgio mergina teigia nejautusi jokios nuoskaudos, jog nepateko į laimingųjų penketuką. Pasak Linos, Vilniuje ji ne tik įdomiai praleido laisvalaikį, susirado naujų draugių, bet ir išbandė save. “Jeigu nori kažką gyvenime turėti, reikia pačiai kovoti”, - tvirtino keturiolikmetė.

Artimieji neprieštaravo Linai, kad ji išbandytų laimę podiumo takelyje. Pasak Linos, jos mama po kiekvienos atrankos mėgindavo ją perkalbėti, jog “pabandei ir užteks”, o tėtis dukrą visada palaikė ir skatino dalyvauti toliau. Sesuo Eglė, “Ryto” vidurinės mokyklos dvyliktokė, pasak Linos, gana skeptiškai žiūrėjo į jos bandymus modelių konkursuose. “Ji rimta, labai mokinasi”, - apie savo seserį juokaudama pasakojo pašnekovė. Abi seseris, trumpai nusikirpusias plaukus, daugelis laiko dvynukėmis.

3.jpg (16428 bytes)

Klasės lyderė patenkinta rezultatu

Mokyklos bendruomenė įvairiai vertino Linos sprendimą važiuoti į modelių konkursą Vilniuje. Bendraklasiai iš karto ėmė šaukti, kad mergina juos paliks ir išvažiuos į užsienį. Viena mokytoja, “Druskonyje” pasirodžius Linos nuotraukai iš pirmosios atrankos JUC-e, mestelėjo piktą repliką, kad “jums tiktai modeliai ir manekenės galvoje”. “O mūsų tikybos mokytoja man palinkėjo sėkmės!” - šypsosi mergina, prisiminusi aplinkinių reakciją į jos planus išbandyti jėgas modelių pasaulyje.

Trumpų plaukų merginą, daugiau kaip pusantrų metų vaikščiojančią su tokia šukuosena ir mėgstančią dėvėti kelnes, daugelis painioja su berniūkščiu. Kirpėja labai atsakingai tada klausinėjo mergaitę, ar jai tėvai tikrai leido nusikirpti vešlius plaukus, ar jai pačiai negaila savo kasų. Mėgstanti rizikingas permainas Lina sako, jog tuomet nei sekundei nesuabejojo savo sprendimu ir rezultatu labai patenkinta. “Klasiokai pirmomis dienomis vadino mane berniuku”, - šypsosi Lina, kurią daugelis vadina 9b klasės lydere.

Siuvėjos talentą paveldėjo iš močiutės

Mergina neneigia sulaukianti komplimentų iš savo draugų. “Lina, kokia tu graži”, - tokią frazę ji girdi dažniausiai. Kasdien, ruošdamasi į mokyklą, prie veidrodžio devintokė praleidžia apie 10 minučių: makiažui naudoja krempudrą, tušu perbraukia blakstienas, o lūpas padažo tik vazelinu. Vakare veidą ji visada nusivalo “Oriflame” firmos pieneliu.

Labiausiai Lina mėgsta juodą ir tamsiai mėlyną spalvas. Jos garderobe dominuoja būtent tokių spalvų minimalistinio stiliaus drabužiai. “Neseniai Gariūnuose nusipirkau sijoną, va, dabar ir nešioju”, - šypsosi mergina, iškeitusi savo mėgstamas juodos spalvos kelnes į naująjį pirkinį. “O, ji gera siuvėja!, - pagiria Liną draugė. - Prisisiuva visokių suknelių, bliuzelių”.

Drabužiams Lina pinigų netaupo. “Geriau jau ką nors skaniau pavalgyti, - tvirtina mergina, patenkinta savo medžiagų apykaita. - Valgau visokius čeburėkus ir nė kiek nestorėju!”. Labiausiai Linai patinka daryti valgį tik sau, pavyzdžiui, išsikepti bulvių. Gaminti daug visai šeimynai, pasak jos, yra gana nuobodus darbas, todėl maistas nebūna toks skanus.

Laisvalaikiu, paruošusi pamokas, keturiolikmetė dažniausiai žiūri serialus arba eina su draugėmis į miestą pasivaikščioti. Podiumo pradžiamokslį išėjusi druskininkietė sako, kad ateity galbūt vėl išmėgins save modelių konkursuose.

| Į viršų |