Druskininku kurorto savaitrastis
Druskininkų miesto savaitraštis. 11-ieji leidimo metai. 1999 m. lapkričio 20 - 26 d. Nr. 47 (528)

| Miesto žinios | Policijos žinios | Kurorto plėtra | Sportas | Kultūra | Renginiai | E-paštas | Archyvai |

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11


“Motociklų nekeistume į jokias mašinas ar kompiuterius”

Violeta KLIMAITĖ

- tvirtina šešiolikmečiai Tomas Miškinis ir Andrius Sakalauskas, 4-osios vidurinės mokyklos 11b klasės mokiniai. Šių metų pavasarį vaikinai iš buvusių kurorto baikerių nusipirko vienodo modelio motociklus Jawa 350.

Taupė dvejus metus

Dvejus metus Tomas su Andriumi taupė pinigus savo svajonei, atsisakinėdami tėvų pagundos motociklą iškeisti į naudingesnį pirkinį, kad ir į gerą kompiuterį. “Sunkiausia man buvo įtikinti mamą”, - tvirtina Tomas, beveik pusę metų įrodinėjęs tėvams, kad važinės saugiai ir tvarkingai. Andriui saviškius įtikinti pakako savaitės. Savo santaupų vaikinams neužteko, todėl likusią sumos dalį dengė tėvai. Jawa’s Tomas su Andriumi nusipirko, neturėdami motociklininkų teisių, todėl visą pavasarį uoliai sėdėjo prie vairavimo bilietų. Išlaikę egzaminus Alytuje, nuo birželio vidurio vaikinai jau drąsiai važinėjo miesto gatvėmis. Du mėnesius prieš tai Tomas su Andriumi motociklus bandė kukliai - miško keliukuose. “Kompiuteris šimtą metų nereikalingas, kai toks daiktas garaže stovi!”, - tikino šešiolikmečiai, išsiskiriantys iš bendraamžių savo pomėgiu motociklams.

Gerbėjas žavi ratai

“Gaila, kad M.K.Čiurlionio gatve motociklams negalima važiuoti”, - juokiasi kurorto baikeriai, priversti apylanka apvažiuoti “matomiausią” trasą. Tačiau dėmesio jiems netrūksta nei senamiestyje, nei Ateities gatvėje. Atvažiavę prie diskotekų salės ir kitų jaunimo lankomų vietų, vaikinai negali atsiginti prašančiųjų išmėginti jų motociklus. Draugams duoda pabandyti, tačiau neleidžia lėkti į kitą miesto galą. Paklausti, kas labiau žavi jų gerbėjas - motociklai ar jie patys, jaunuoliai sako, kad merginas tikriausiai vilioja jų ratai. Vaikinai savo motociklais, uždėję šalmus, kartais pavežėja ir jas.

Bendraklasiai “baikerizmu” užsikrėtė maždaug prieš dvejus metus. Pirmiausiai Tomas, įtikinęs savo tėvus ir senelę, prieš trejus metus nusipirko mopedą “Delta”. Kai juo pralėkė ir Andrius, apie motociklus svajoti ėmė abu draugai. Netrukus “Delta” perėjo Andriaus nuosavybėn, o kai vaikinui sukako šešiolika, pirmasis pirkinys, aišku, buvo Jawa. Nuo draugo neatsiliko ir Tomas, ant savo motociklo atsisėdęs po kelių dienų.

“Nėra nieko malonesnio už lėkimą su vėju, - savo aistrą motociklams bando apibūdinti vaikinai. - Kas niekada juo nevažiavo, tas niekad tokio malonumo nesupras”.

Kur dingo senieji kurorto baikeriai?

Andrius savo pomėgį lygina su kitų aistra automobiliams ar dviračiams. Vaikinai nėra vieninteliai mieste, “sergantys” motociklais, tačiau tokius aistruolius suskaičiuoti užtenka vienos rankos pirštų. Tomas nostalgiškai prisimena savo vaikystės akimirkas, kai pro pirmaklasio nosį kurorto gatvėmis pravažiuodavo baikerių kolona. Vaikinai tikina, kad ne vienas jų pažįstamas norėtų turėti motociklą, tačiau tokius norus riboja finansai. Andrius su Tomu taip pat svajoja apie japoniškus galiūnus Honda, Suzuki, Kawasaki, baikerių numylėtines “britvas” (sportinio modelio “žemaūgiai” motociklai), tačiau tokiems reikia ne vieno tūkstančio dolerių.

Jeigu kas pasiūlytų vaikinams parduoti savo Jawas, jie tai padarytų nedvejodami. Prieraišumu daiktams “nesergantys” moksleiviai teigia, kad pridėję dar šiek tiek, tuojau pat pirktų kitus motociklus su didesniu variklio galingumu. Jų Jawos traukia iki 140 km per valandą, o nenaujas japoniškas motociklas gali lėkti ir iki 200 km. Toliausiai Andrius motociklu buvo nuvažiavęs iki Alytaus. Tomas pats nuvairavo 100 km į kaimą aplankyti senelių.

“Valgo” laiką ir pinigus

Mieste vaikinai laikosi greičio apribojimų, todėl iki šiol jokių problemų su kelių policija neturėjo. Tomą sustabdė vienintelį kartą. Pareigūnas net teisių nepaprašė, tiesiog norėjo apžiūrėti motociklą. “Geras”, - pagyrė vairuotoją.

Andriaus motociklo jėgą išbandė ir jų mokyklos fizikos mokytojas D.Valūnas. “Daviau pavažiuoti, - šypsosi vaikinas. - Mokytojas sakė, kad į senatvę taip pat pirks motociklą”.

Mokykloje draugai juokais pasišaipo iš jų, pametusių galvas dėl savo motociklų. Juos remontuoja patys vaikinai, atsakymų ieškodami techninėse knygose ir mokydamiesi vienas iš kito. Kadangi motociklai genda dažnokai, daug vaikinų laisvalaikio “suvalgo” krapštymasis tepaluotomis rankomis garaže. Motociklai noriai “valgo” ne tik laisvą laiką, bet ir pinigus. Vasarą beveik kiekvieną dieną šešiolikmečiai pildavo į bakus maždaug po 5 litrus benzino, todėl vaikinų tėvai turbūt labiausiai laukė žiemos. Lapkričio pradžioje Andrius ir Tomas oficialiai paskelbė vairavimo sezono pabaigą iki gegužės mėnesio. “Dabar reikėtų penkių megztinių ir tiek pat kelnių”, - juokavo vaikinai, kratydamiesi nuo minties lakstyti motociklais snieguotomis gatvėmis. Didžiausias malonumas jaunuoliams - išvažiuoti vasaros vakarais į miestą, į sutemas.

Važiuos į baikerių suvažiavimą

Vaikinai nebando puikuotis prieš aplinkinius ypatingu vairavimo būdu. Važinėti stačiu motociklu, t.y.”vienke”, jie nemėgino, kadangi nesėkmės atveju būtų labai gaila sudaužytų ratų ir savo kaulų. “Atleidi sankabą ir jau dangų matai, - sako Andrius, - tačiau gali netekti galvos ir motociklo”.

Andrius žaidžia rankinį, todėl su Sporto mokyklos rankinio komanda pamatė ne vieną Europos šalį, o ten - savo svajonių motociklus. “Italijoje tokie motociklai! Net į savo nesinorėjo grįžus žiūrėti”, - prisimena vaikinas kelionių įspūdžius.

Motociklas įpareigoja pasirūpinti ir atitinkama apranga - odiniais drabužiais. Vaikinai vilki odines striukes, o kiti būtini baikerio atributai atsiras, kai moksleiviai susitaupys daugiau pinigų. “Baikerių parduotuvėje Vilniuje viskas labai brangu, geriau jau apsipirkti kur nors Lenkijoje”, - tvirtina jaunuoliai.

Andrius pripažįsta, kad azartas važinėti motociklu nebūtų toks malonus, jeigu jis būtų vienas, dėl to pametęs galvą. “Vienam važinėti - “be ryšio”. Dviese pralėkti miesto gatvėmis yra kur kas maloniau. Vienas kitam patariame, kaip geriau pataisyti motociklą. Jei atsirastų dar bent du ar trys važiuojantys mieste, būtų dar įdomiau”, - tvirtina vaikinai, galvojantys pavasarį nulėkti į baikerių suvažiavimą Vilniuje. Pasak vaikinų, į savo būrį jie mielai priimtų bendraamžius, norinčius surizikuoti šiuo svaiginančiu malonumu, vardu motociklas.

| Į viršų |