Druskininku kurorto savaitrastis
Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. rugsėjo 27 - spalio 3 d. Nr. 39 (520)

| Miesto žinios | Policijos žinios | Kurorto plėtra | Sportas | Kultūra | Renginiai | E-paštas | Archyvai |

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11


Vytautas “Bulių kautynes“
pasirinko dėl rizikos

Arūnas ZURLYS

Druskininkietis Vytautas Žarnauskas su savo “Ford Taunus“ kol kas vieninteliai iš mūsų miesto dalyvauja automobilių “Bulių kautynėse“.

28-erių metų druskininkietis Vytautas Žarnauskas po 3-ijų metų pertraukos rugsėjo 19-ąją jau 4-ąjį kartą dalyvavo automobilių “Bulių kautynėse“. Anksčiau Vytauto startus remdavo AB “Galia“, šįkart jis, neradęs kautynėms finansinių rėmėjų, pats save rėmė. Dėkingas Jonui Vidūnui iš Ringeliškių, kuris paruošė automobilį kautynėms, ir Aidui Daugėlai, nemokamai paskolinusiam tralą automobiliui nuvežti ir parvežti. Moralinės paramos sulaukė iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų bendradarbių, kurie kartu su kuopos vadu Kęstučiu Valenta vyko stebėti varžybų ir saviškį palaikė. Kaip tik skatiečiai ragino Vytautą, dirbantį vairuotoju Krašto apsaugos savanorių pajėgose, prisiminti per 3 metus primirštą pomėgį ir įtikino dalyvauti varžybose. Kadangi automobilių sportas brangus, ruošiantis varžyboms, teko Vytautui šeimos biudžetą “apkarpyti“, iš draugų pinigų skolintis pajėgesniam automobilio varikliui pirkti ir kt. Treniravosi Ringeliškių kaimo laukuose.

Vienintelis iš Dzūkijos

Rugsėjo 19-ąją Kauno “Žalgirio“ stadione kautynių starte išsirikiavo 24 įvairiausių markių automobiliai, pradedant galingiausiuoju 7-os klasės BMW ir baigiant senutėliu “Moskvič“, iš įvairiausių šalies vietų, daugiausiai iš Kauno ir Klaipėdos. Net 12 kovotojų atvyko iš Rokų netoli Kauno, kurie trasoje labai solidariai vieni kitus palaikė, t.y. bandė taranuoti tik kitų vietovių automobilius. Vytautas, vienintelis iš Druskininkų ir visos Dzūkijos, su nuosavu buliu “Ford Taunus“ ir kovine apranga - skafandru ir kareiviškais drabužiais - starte atsistojo antruoju, kadangi tokį numerį ištraukė burtų keliu. 3 valandas vykusiose kautynėse, 3 važiavimų metu, reikėjo surinkti kuo daugiau taškų. Jie buvo skaičiuojami pagal apvažiuotų ratų skaičių ir kelyje “nukautas“ mašinas, kurios nebegali važiuoti ir pašalinamos iš kovos lauko.

Apmaudus gedimas

1-ajame važiavime Vytautui, išmušusiam iš trasos 4 automobilius ir apvažiavusiam pakankamai daug ratų (vieną galima buvo apvažiuoti per 20 minučių lekiant apie 100 km per valandą greičiu) puikiai sekėsi, ir jis 2-ąjį apvažiavimą pradėjo vienu iš lyderių. Deja, 2-ajame, taranuojant jo “Ford Taunus“, trūko automobilio skysčio aušinimo žarna, jis pralaužė trasos turėklus ir atsidūrė prie pat žiūrovų. Vytautui tuoj pat į pagalbą atskubėjo ne vien tik jo pagalbininkai - J.Vidūnas, kiekvienos pertraukos metu paremontuodavęs automobilį, brolis, bendradarbiai, bet ir buvęs druskininkietis, dabar kaunietis, nuolatinis “Bulių kautynių“ dalyvis Vytis Indziulas. Kadangi atsarginės žarnos neturėjo, beliko tenkintis apmaudžia situacija, nors V.Žarnauskas užėmė galutinę pakankamai aukštą 11-ąją vietą ir laimėjo 250 Lt. (50 Lt starto mokestis atskaičiuotas). Aukščiausias vietas “Bulių kautynėse“ Vytautas laimėjo 1995 m. Kačerginėje, kur ir nugalėjo, ir 3-ąją vietą laimėjo.

Nukenčia ir žiūrovai

Varžybų Kaune trasoje taranuotas automobilis iš Druskininkų, pralaužęs metalinius turėklus, atsidūrė prie pat žiūrovų.  Šių metų rugsėjo 19-osios kautynės buvo skandalingos ir nukentėjusiaisiais - vienas žiūrovas iki sąmonės praradimo ir žastikaulio lūžio buvo sužalotas automobilio numuštos ir nukritusios ant jo metalinio turėklo atplaišos, vienas autokovotojas išgabentas greitosios pagalbos automobiliu dėl sužaloto kaklo slankstelio. Beje, į šias kautynes buvo susirinkę apie 3,5 tūkst. žiūrovų, kuriuos pertraukų metu linksmino ir popgrupės, pavyzdžiui, ŽAS-ai.

V.Žarnauskas pripažįsta, kad “Bulių kautynės“ yra rizikingas netradicinis sportas, tačiau būtent tai jį traukia. Ir po varžybų pirmąją dieną dėl smūgiavimų maudžiantis kaklo skausmas jam - nė motais.

12-metis vairavo autobusą

“Užaugau prie vairo, - sako Vytautas, 12 metų jau mokėjęs vairuoti autobusą. “Įlendu ir išlendu pro variklį,“ - priduria populiarų posakį apie nusimanančius vairuotojus. “Esu iš vairuotojų dinastijos, - tęsia. - Ir tėvas visą gyvenimą dirbo vairuotoju, ir brolis - vairuotojas. Dabar kaime ūkininkaujantis tėvas labai norėtų “Bulių kautynes“ pamatyti, o brolis nuolatos mane į kautynes lydi“. Žmona dėl šeimyninių aplinkybių į kautynes nevažiavo, tačiau nevienąsyk išsitarė, kad jai ten baisu būtų. Tuo tarpu sūnūs - 6-metis ir 3-metis - tėvo pomėgiui jau dabar neabejingi: jie akylai stebi nufilmuotų “Bulių kautynių“, kuriose tėtis dalyvavo, videoįrašus. “Juos išmokysiu vairuoti anksčiau nei pats pradėjau,“- juokauja Vytautas.

Jau dviese iš mūsų miesto

Vairuotojo profesionalo teises Vytautas įgijo 18-os metų, kariuomenėj sunkiasvores mašinas vairavo, dabar KASP-e 2 mašinas kaip vairuotojas-mechanikas aptarnauja. Nuosavas irgi 2 beturįs - minėtą “bulių“ “Ford Taunus“ ir žiguliuką. Su apdaužytu fordu nedrįsta gatvėse pasirodyti, kasdieninėms reikmėms “Žigulius“ naudoja. Keliuose iki šiol nei avarijų, nei traumų nepatyrė.

V.Žarnauskas, patenkintas savo pasirodymu Kauno “Bulių kautynėse“, jau apie kitas, įvyksiančias šių metų spalio 10 d. Gariūnuose, galvoja. O ateitis dar optimistiškesnė: jo draugas Gintaras Kvaraciejus baigia įsirengti didelį garažą, kur abu bičiuliai žiemą savo automobilius ruoš būsimoms kautynėms, ir jau dviese stos startan. Trasoje palaikys vienas kitą, kaip, pavyzdžiui, “buliai“ iš Rokų.

| Į viršų |