Druskininku kurorto savaitrastis
Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. rugsėjo 13 - 19 d. Nr. 37 (518)

| Miesto žinios | Policijos žinios | Kurorto plėtra | Sportas | Kultūra | Renginiai | E-paštas | Archyvai |

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11


Susisiekimo viceministras kurorte skaičiuoja kilometrus

Violeta KLIMAITĖ

Susisiekimo viceministras Algirdas Šakalys (kairėje), du kartus tvirtintas Druskininkų vicemeru, juo nedirbo nei vienos dienos, ir Vytautas Dabrukas, dabartinis miesto vicemeras.

Kurorte - deklaruotas butas

Susisiekimo viceministras Algimantas Šakalys savęs nevadina vietiniu Druskininkų gyventoju, nors pripažįsta mūsų miestui turįs ypatingų sentimentų. A.Šakalio šeima Ateities gatvėje turi dviejų kambarių butą, todėl kurorte viceministras praleidžia beveik visus savaitgalius ir atostogas. “Butas deklaruotas”, - juokais priduria pašnekovas. Lietuvos valdininkiją krečiantis neteisėtai įsigytų turtų drugys jau įgijo humoristinių interpretacijų.

Ilsėdamasis Druskininkuose, A.Šakalys stengiasi atsiriboti nuo žmonių, sekinančio bendravimo, daugiausiai laiko skirdamas ramiam poilsiui ir sportui. Į kurortą viceministras dažnai atsiveža darbo dokumentų, tačiau ne visada juos atsiverčia.

Ėjimo rekordininkas

Sporto srityje 56 metų ekonomikos mokslų daktaras Algimantas Šakalys padarė ne ką mažesnę karjerą. Tarptautinės klasės sporto meistras - praeityje gerai žinomas ėjikas, buvęs sąjungos rinktinės narys, vėliau - Lietuvos sportinio ėjimo rinktinės treneris. A.Šakalys buvo 20, 50 km Lietuvos sportinio ėjimo rekordininkas, jam iki šiol priklauso 70 km Lietuvos rekordas. Rugsėjo 5 d. Druskininkuose vykusiame tradiciniame tarptautiniame sportinio ėjimo čempionate Algimantas Šakalys, kaip ir kasmet, bandė savo jėgas tarp ėjikų veteranų 5 km distancijoje, vėl buvo tituluotas vyriausiu čempionato ėjiku.

Susidomėti sportiniu ėjimu, pasak A.Šakalio, privertęs gyvenimas. Juokaudamas pašnekovas prisimena vaikystės keliones į mokyklą, kai jis, gyvenęs kaime, Utenos rajone, kasdien pėsčiomis į mokyklą žygiuodavo 3 kilometrus.

Druskininkai - teniso mokykla

Druskininkus susisiekimo viceministras vadina maloniu miesteliu, kuriame gyvena mieli žmonės. Druskininkai sovietmečiu buvo gerai žinomas kurortas su puikia sportine baze sąjungos ėjikų rinktinei. Aktyviai sportiniu ėjimu užsiiminėjęs pats ir vėliau, 1976-1983 metais treniravęs Lietuvos rinktinę, A.Šakalys kurorte praleido daug gražaus laiko.

Algimantas Šakalys prieš porą metų kurorte išmoko žaisti tenisą. Savo mokytojais jis vadina savivaldybės Sporto skyriaus vedėją Joną Jazepčiką ir jo brolį, žinomą ėjiką Kęstutį Jezepčiką. Pasitreniravęs “Lietuvos” sanatorijos teniso kortuose, Sveikatingumo parke, viceministras teniso aikštelėje jau aplošia vieną iš savo mokytojų.

Valdžia ir darbiniai arkliai

11.jpg (20656 bytes)

Algirdo Šakalio startas su maišu pramoginėje estafetėje, tarptautinėse ėjimo varžybose “Druskininkai’99".

Algimantas Šakalys - vienintelis viceministras, dirbęs visose vyrausybėse, Lietuvai paskelbus nepriklausomybę. Klausimui, kaip jam, susisiekimo viceministrui, aštuonerius metus pavyko išvengti politinių audrų, pašnekovas pritaikė liaudies išmintį: “Darbinius arklius visos valdžios mėgsta”. A.Šakalys, pradėjęs dirbti Susisiekimo ministerijoje 1991 m. pradžioje, teigia, jog nuolatinės kadrų kaitos išvengta dėl to, kad ministerijoje nedominavo partiniai interesai.

Likimas Algimantą Šakalį ne vieną kartą bandė ilgėliau “apgyvendinti” Druskininkuose. Paradoksas, tačiau A.Šakalys du kartus buvo patvirtintas mūsų miesto vicemeru, tik juo nedirbo nei vienos dienos. Buvęs miesto tarybos pirmininkas Zenonas Streikus prisimena, kad 1990 m. A.Šakalys, rimtas ekonomikos specialistas, buvo rastas dėka jį pažinojusių vietinių sportininkų. Sutikęs būti antruoju Druskininkų vicemeru ir juo patvirtintas, A.Šakalys iš karto gavo dar bent keturis darbo pasiūlymus. Atsiprašęs druskininkiečių, jis išvažiavo į Vilnių, Susisiekimo ministeriją. Antrą kartą A.Šakalys į Druskininkus buvo viliojamas po kelerių metų. Ir vėl likimo pokštas. 1993 m. A.Šakalys patvirtinamas Druskininkų vicemeru, tačiau ir vėl atsisako: paaukštinimas pareigose toje pačioje ministerijoje. Į tokią likimo ironiją pašnekovas atsako, jog galbūt Druskininkuose apsigyvens išėjęs į pensiją.

Pirmenybė nedideliems automobiliams

Susisiekimo viceministras darbo reikalais važinėja tarnybiniu automobiliu Škoda Felicija. Nuosava A.Šakalio mašina - Renault Clio. Mažalitražius automobilius pašnekovas teigia mėgstąs dėl jų manevringumo. Druskininkuose viceministras pirmenybę visada teikia pasivaikščiojimui pėsčiomis. Sportinio ėjimo veteranas, atvažiavęs savaitgaliui į kurortą, dažnai Grūto link nužingsniuoja nuo 8 iki 15 km.

Paklaustas, ar jis, būdamas miesto meras, inicijuotų idėją kurorte atgaivinti aerouostą, kuris praplėstų susisiekimo galimybes, atsakė, kad šiandien, ko gero, ne, bet kodėl gi ne - ateity? Pasak A.Šakalio, reikia rimtai ištirti tokio objekto poreikį ir tik tada idėją įgyvendinti. Susisiekimo viceministras mano, jog Druskininkams reikėtų atsisakyti tylus kurorto koncepcijos, kuri, jo nuomone, veda į finansinę mirtį. Pasak A.Šakalio, Druskininkuose turi būti aukštesnio lygio paslaugų ir pramogų įvairovė linksmesnei publikai, aišku, nenusileidžiant iki Palangos Basanavičiaus gatvės lygio.

| Į viršų |