Druskininku kurorto savaitrastis
Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. liepos 19 - 25 d. Nr. 29 (510)

| Miesto žinios | Policijos žinios | Kurorto plėtra | Sportas | Kultūra | Renginiai | E-paštas | Archyvai |

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11


Voveriukai rado naują mamą

Violeta KLIMAITĖ

Katė pasekė šeimininkės pavyzdžiu?

6.jpg (22457 bytes)

Violeta ir Gintaras Grigorai su sūnumi Karoliu bei dukterėčia Judita stebisi voveriukų apetitu.

Violetos ir Gintaro Grigorų grynaveislė Siamo katė Puma, prieš tris savaites atsivedusi penkis mažylius kačiukus, visai atsitiktinai tapo rūpestinga dviejų voveriukų mama. Gyvendami pamiškėje, Sodų gatvėje, ir žinodami prigimtinį kačių instinktą maistui gaudyti mažus paukščius bei voveres, Grigorai įsitikino patys, kad motinystės jausmas nugali net laukinius gamtos instinktus.

Kaimynai, sujaudinti tokio katės rūpestingumo, nuolat domisi mažaisiais Grigorų augintiniais, lankydami ir nešdami jiems riešutų bei kitokių voveriškų gardėsių. Voveriukų “krikštatėviais” juokaudama šeimininkė vadina kaimynus Danutę ir Zenoną Streikus, kurie kone kasdien skambina ir teiraujasi, kaip auga mažieji voveriukai. Sužinojusi apie naujuosius Grigorų augintinius, savo profesionalią pagalbą juokaudama pasiūlė ir kaimynė Palmyra Degutienė, žinoma kurorto vaikų gydytoja.

Violeta Grigorienė, miesto savivaldybės Soc.globos ir rūpybos skyriaus vedėja, šypsosi, girdėdama aplinkinių replikas, kad jos katė Puma tiesiog pasekė savo šeimininkės, besirūpinančios visais miesto vargšais, pavyzdžiu.

 Vinis ir Sukutis

Grigorų vaikai Karolis ir Raimundas jau išrinko voveriukams vardus. Pirmasis, kurį iškritusį iš lizdo pušyje, žmonės rado birželio 28 dieną, pavadintas Viniu, o antras, Grigorų namuose atsiradęs liepos 1-ąją, - Sukučiu. Vinis, kurį žmonės išgelbėjo nuo varnų, turi sužeistą uodegytę. Voveriukas buvo pakrikštytas Sukučiu dėl savo pomėgio suktis ratu.

Voveriuko Vinio likimu pirmasis susirūpino Grigorų kaimynas Jonas Jazepčikas, savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas. “Jūsų vaikai mažesni, gal čiulptukas pienui girdyti kur likęs?”, - užėjęs paklausė Violetos. Kadangi Grigorų katė tuo metu maitino savo kačiukus, voveriukas buvo atsargiai paguldytas prie jaunosios mamos. Puma iš karto apuostė mažąjį ilgakojį, palaižė ir priėmė kaip savo vaiką. Neatstūmė ji ir antrojo voveriuko, kurį kaimynai rado iškritusį ar išmestą po pušimi. Kadangi apie kilnų Grigorų katės Pumos motinystės pavyzdį žinojo visas Sodų g. rajonas, antrasis iš lizdo iškritęs voveriukas buvo nuneštas tiesiai Grigorams.

 Pavydėtinas apetitas

Siamo katė Puma puikiai atlieka mamos pareigas.

Violeta nežino, kokio tiksliai amžiaus jos vonioje apsigyvenę voveriukai, tačiau apetitu ir kova už būvį jie tikrai lenkia Pumos kačiukus. Naujieji globotiniai akivaizdžiai išsekino katę, todėl Grigorai voveriukus ėmė papildomai maitinti karvės pienu. Pradžioje girdyti iš pipetės, o dabar iš dubens, jie nesijaučia taip gerai, kaip po naujosios mamos šonu. Ieškodami katės pienelio, voveriukai mikliai nustumia kačiukus į šalį ir savo aštriais dantukais taip įsikabina į Pumą, kad ši net užkniaukia iš skausmo. Baigusi maitinti vaikus, Puma dažnai velkasi po savimi nenorinčius jos paleisti voveriukus. Siamo katė, kuriai ši kačiukų vada pirmoji, visus nustebino atsidavimu ne tik savo, bet ir svetimiems mažyliams.

Šiuo metu judrūs voveriukai apgyvendinti virtuvėje. Pasigailėta katės Pumos, kuri nuo voveriukų apetito jau pradėjo vaikščioti siūbuodama į šonus. Ateinančius į virtuvę Grigorus voveriukai dažnai pasitinka užšokdami ant galvos.

 Tikroji mama vaikų atsisakė

Grigorai, palikę mažylius prie pušies, bandė voveriukus atiduoti jų mamai. Deja, voverė net nėjo prie jų, ir mamos nepripažintus mažylius vėl teko grąžinti Pumai. Naujieji Grigorų augintiniai jau noriai graužia batoną, riešutus. Džiaugdamiesi savo globotiniais, Grigorai galvoja apie voveriukų ateitį. Atiduoti mažylius savarankiškam gyvenimui šeima kol kas nedrįsta. Besirūpinantiems voveriukais kaimynams Grigorai juokaudami siūlo sudaryti grafiką ir vasaros atostogų metu mažylius prižiūrėti visiems draugiškai. Vėliau voveriukai bus pratinami prie laisvės.

Grigorų vaikams Karoliui ir Raimundui naujieji namų gyventojai - įdomi pažintinė patirtis. Jie, be tradicinių namų augintinių šuns ir katės, globojo varną, žaltį, pelę, putpeles, jūros kiaulytes.


| Į viršų |