Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. birželio 7 - 13 d. Nr. 23 (504)
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Prašurmuliavo Kurorto šventė

Po oficialių kalbų vieni dalyviai klausėsi orkestro koncerto, kiti apžiūrinėjo tautodailininkų dirbinius ir lenkų moksleivių piešinius, treti nuskubėjo į sporto varžybas. Jau išvakarėse mūsiškiai krepšininkai rungtyniavo su olandais, o šeštadienį prie 4-osios vidurinės mokyklos buvo didžiausia sporto rungčių įvairovė. Begalė krepšinio mėgėjų nenorėjo pasiduoti nei varžovams, nei miestą užplūdusiam karščiui. Daug dalyvių susigundė mėtyti pasagą, mažiau - paprastą guminį batą. Netrūko norinčių svaidyti lėkšteles ir taikyti teniso kamuoliukus į kibirėlį. Jėgas išbandė rankų lenkimo ir svarsčių kilnojimo entuziastai. Tądien buvo pasiekti 2 atsispaudimų viena ranka Lietuvos rekordai, gaila, oficialiai neužregistruoti. Tinklinis, futbolas, šaškių varžybos tęsėsi iki pavakarių.

Tuo pat metu kaimo kapelos, folkloro ir etnografiniai ansambliai pagrindinėje miesto aikštėje susitelkė bendram koncertui. Aidėjo dzūkiškos dainos, smuikeliams čirpiant, valsą šoko žiūrovai, vėliau juos pakeitė svečiai saviveiklininkai. Klasikos mėgėjai prie bažnyčios klausėsi Gardino kamerinio orkestro ansamblio, pasivadinusio Tyzenchauzo kapela. “Scena” po bažnyčios prieangio skliautu ir atlikėjus, ir žiūrovus maloniai nustebino gera akustika.

Kitas epochas priminė “Vilniaus” sanatorijos mėgėjų teatras. Išsinuomavę 16 kostiumų iš sostinės Operos ir baleto teatro, artistai mėgėjai vaizdavo lenkų, carinių rusų laikų poilsiautojus mūsų kurorte. Klausydami romansų, šio amžiaus pradžios kurorto lankytojai Vilniaus alėjoje prie stalelio gurkšnojo arbatą, pievelėje vaišinosi ir koketavo.

Dar labiau žiūrovai pasidavė olandų orkestro krečiamoms muzikinėms išdaigoms. Įsiaudrinę šventės dalyviai nenorėjo pūtikų paleisti, tačiau laukė kiti renginiai. Linksmą nuotaiką dalino Apolonija Zizirskienė, o geras idėjas - vietinės Amatų mokyklos moksleiviai, demonstravę naujas savo kolekcijas.

Gausiausią būrį dainos mėgėjų iš namų išviliojo “Žvaigždžių kvartetas”. Jis, pasirodo, buvo užsakęs gerą orą ir mėnulio pilnatį. A.Klovos “Country session band” artino vakaro kulminaciją - šventinį fejerverką. Pasigrožėję įvairiaspalvėmis fejerverko šviesomis, miestiečiai skubėjo kojas ilsinti, kad kitą dieną vėl šventėje dalyvautų. Naktinėje diskotekoje liko tik ištvermingiausieji.

Sekmadienio renginiai buvo skirti vaikams ir jaunimui. Ryte suklegėjo Druskonio pakrantė: mažesnieji ant asfalto kreidelėmis piešė svajonių miestus, didesnieji, čia pat komponuodami ir dažydami kartonines dėžes, plastmasinius butelius, kūrė objektus. Pievelėje rikiavosi įvairiausi gyvūnai, fantastinės būtybės, kilo piramidės, bokštai ir malūnai. Aukštasienis labirintas viliojo pageidaujančius spręsti kurortą užgriuvusias problemas. Ir vaikai, ir tėveliai ilgokai klaidžiojo labirinto koridoriais, nagrinėdami kasdienio gyvenimo vaizdelius. Gal todėl tarp šventės dalyvių šmirinėjančios trys “tetulės” niekam neįsiūlė pūsti muilo burbulus. Būta rimtesnių užsiėmimų: vieni sekė uodeguotų aitvarų skrydžius, kiti bendravo su “ateiviais iš kosmoso” ar stebėjosi ežero viduryje plaukiojančia Saulės pilimi, treti pozavo dailininkui.

Vakarop šventės epicentras
persikėlė į aikštę prie gy-
dyklų. Čia šoko, dainavo moksleivių kolektyvai, drabužių kolekcijas demonstravo jaunieji dizaineriai. Susižavėjimo šūksniais gerbėjai pasitiko garsųjį Andrių Mamontovą, kuris koncertą pradėjo prisipažinimu, kad jaučia sentimentų Druskininkams, nes jų vandenyse kažkada pagavo pirmąją savo žuvį. Beveik visą dainininko repertuarą publika mokėjo atmintinai. Prasidėjusi diskoteka nuo lietaus turėjo slėptis po Jaunimo užimtumo centro stogu. Nepaisant to, dauguma miestelėnų šventę vadino pavykusia, tvirčiausiais rėmėjais įvardiję puikų orą ir kurorto vadovų bei įvairių žinybų pastangas, kad druskininkiečių ir svečių nuotaikos negadintų įkyruolės muselės. Šventės rengėja ir koorditarė buvo miesto savivaldybė. Kurorto šventėje dalyvavę palangiškiai pasiūlė rengti bendras tokio pobūdžio šventes pagal panašų scenarijų.E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.