Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. birželio 7 - 13 d. Nr. 23 (504)
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Olandų vaikinai siunčia meilės laiškus

Violeta KLIMAITĖ

Olandų ir druskininkiečių krepšininkų varžytuvės peraugo į karštą draugystę.
Olandų ir druskininkiečių krepšininkų varžytuvės peraugo į karštą draugystę.

Pirmadienį, kitą dieną po praūžusios kurorto šventės, “Druskonio” redakcija “Internetu” gavo olandų jaunimo, išvakarėse dalyvavusio miesto renginyje, žinutę. Elektroniniu paštu gautas laiškas, parašytas vos išlipus iš lėktuvo, - lyg meilės prisipažinimas visam kurortui, savo švente apsukusiam galvą olandų jaunuoliams. “Aš esu Frankas, vienas iš krepšinio komandos narių, viešėjusių praėjusį savaitgalį Druskininkuose. Dabar, sėdėdamas mokykloje, nutariau sužinoti, ar Druskininkai yra “Internete”. Ir aš radau! Noriu pasakyti, kad jūsų (“Druskonio” laikraščio) puslapis “Internete” yra jėga, - rašo olandas. - Visa mūsų krepšinio komanda puikiai praleido laiką Lietuvoje. Jūsų šalis yra labai įdomi. Turėjome per mažai dienų pamatyti daugiau, bet tai, ką regėjome, buvo įspūdinga. Ypač nuostabus buvo šeštadienio vakaras su fejerverku ir visais vakarėlio dalyviais. Mes radome naujų draugų, su kuriais bendrausime ir ateity. Manau, kad jūsų žmonės yra labai draugiški. Mes iš jų sužinojome daugybę dalykų, pavyzdžiui, Lietuvos istoriją ir kaip jūsų šaliai sekasi dabar. Šviežio oro kvapo ir medžių žalumos aš niekada nepamiršiu. Aš manau, ir daugelis mūsų krepšinio komandos narių galvoja, kad mes galime vėl atvažiuoti į Druskininkus, taigi bus proga sužinoti daugiau apie jūsų kraštą ir žmones. Mes iš tiesų puikiai praleidome laiką čia ir norime už tai padėkoti Druskininkams. Linkėjimai nuo Voorschoteno krepšininkų. Frankas Alkemadas”.

* * *

Jaunieji olandų krepšininkai netruko susidraugauti su Druskininkų jaunimu. Šventės metu Druskininkų gatvėmis vaikščiojo būriai olandų ir druskininkiečių, vilkėjusių dovanotais olandų marškinėliais, pasipuošusių olandiškomis kepurėmis.Aukštaūgiai olandai negalėjo abejingai praeiti ir pro Druskininkų merginas. Daugelį jaunųjų olandų renginiuose lydėjo naujosios draugės. Pagrindinė olandų krepšininkų “dislokacijos” vieta buvo kavinė “Siciliana”, priešais “Druskininkų” viešbutį, kuriame jie gyveno.

Vienas A.Gedmino krepšinio klubo žaidėjų pasakojo, kad olandai, pralaimėję visas rungtynes su lietuvaičiais, visiškai neliūdėjo dėl sportinės nesėkmės. Po varžybų olandai savo varžovus kvietė atsipūsti miesto kavinėse. Mokyklose olandų jaunimui nebuvo organizuoti jokie renginiai, todėl Druskininkų moksleiviai savo draugus vakarais vedžiojo po kurorto barus. “Buvom “skliautuose”, - linksmai pasakojo druskininkietis abiturientas apie olandų ir vietinio jaunimo iškylas. Vietiniai buvo kiek nustebinti, kad jaunieji olandai geria tik alų ir šampaną, nes degtinė jiems per stipri. Druskininkiečius naujieji draugai nustebino vaišingumu: olandai kavinėse mokėjo ir už save, ir už druskininkiečius. Pasak pašnekovo, jiems maisto ir gėrimų kainos čia - juokingai mažos. Olandai savo draugams būtų padovanoję dar didesnę puotą, jei ne finansinės problemos: svečiai Druskininkuose nerado nei vieno banko, kuriame jie galėtų išsikeisti savo guldenus. Išsivertę atsivežtais doleriais, olandai druskininkiečiams paliko dosnių bičiulių įspūdį. Vaikinas juokavo, kad daug vilčių jie suteikė ir merginoms. Kavinėse jaunieji olandai gyrėsi, kad vienas jau turi tris, kitas - keturias druskininkietes paneles ir pan. Kupinas šviežių įspūdžių druskininkietis krepšininkas pasakojo, kad komanda labai nori ir svajoja sudalyvauti draugiškose varžybose Voorschotene galbūt jau šį rudenį.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.