Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. birželio 7 - 13 d. Nr. 23 (504)
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Vėl tikrintos svarstyklės

Gegužės 27 d. vėl buvo tikrinami kurorte veikiančių įmonių bei pavienių prekiautojų naudojami matavimo bei svėrimo prietaisai. Pasak patikrinimus atlikusių Lietuvos metrologijos inspekcijos Alytaus apskrities sektoriaus vedėjos Nijolės Vanagienės ir vyresniojo valstybinio inspektoriaus Kosto Grigaičio, kaip nekeista, tikrintuose prekybos kioskeliuose visos svarstyklės turėjo galiojančius patikros dokumentus. Tvarkingi svėrimo prietaisai rasti “Bebenčiuko”, “Ratnyčėlės” kavinėse, AB “Druskininkų duona” parduotuvėje.

Tikrintojai paminėjo, jog jau galima pasidžiaugti tvarka ir “Malonės” turgavietėje: iš 16-os turgavietei priklausančių svarstyklių - visos patikrintos, yra kontrolinės svarstyklės, kuriomis pirkėjas gali pasitikrinti savo nusipirktos prekės svorį. Tik du turgaus prekiautojai, dirbantys pagal patentą ir turintys savo svarstykles, naudojosi metrologiškai nepatikrintomis svarstyklėmis. Todėl Rita Stonkuvienė ir Darius Paulauskas nubausti 200 Lt baudomis, jiems surašyti protokolai. Metrologijos inspekcijos specialistai primena, jog už naudojimąsi nepatikrintais svėrimo ar matavimo prietaisais Administracinių teisės pažeidimų kodekso 189 str. 7 d. numato baudas nuo 200 iki 2 tūkst. litų.

Nepatikrintos svarstyklės ir menzūrėlė gėrimams matuoti rasti “Aido” kavinėje. Jos savininkas D.Bėžys prisipažino, jog 1997-aisiais svarstykles tikrino ir nepagalvojo, kad jas reikia tikrinti vėl. Beje, menzūrėlės alkoholiniams gėrimams matuoti turi būti patikrinamos kas 5-eri metai. Šios menzūrėlės privalo būti tik stiklinės, o ne plastmasinės. Už šiuos pažeidimus D.Bėžiui taip pat surašytas protokolas ir skirta 200 Lt bauda.

“Druskonio” inf.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.