Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. vasario 8 - 14 d. Nr. 6 (487)
Kultura
Renginiai
Archyvai

SPORTAS

Sausio 28-ąją didelis miesto sporto visuomenės būrys susirinko į “Atgimimo“ vidurinę mokyklą apžvelgti praėjusiųjų metų rezultatus, pagerbti geriausius miesto sportininkus, pasveikinti populiariausių kurorto sportininkų penketuką, padiskutuoti dėl sporto plėtros.

Sporto skyriaus vedėjas J.Jazepčikas išvardijo iškiliausius druskininkiečių pasiekimus 1998 metais. Įvairių sporto šakų Lietuvos rinktinėse dalyvavo net 9 mūsiškiai: 7 lengvaatlečiai - V.Meškauskas, S.Vainauskas, A.Zdanavičius, L.Bubnelis, R.Janukevičius, S.Taraskevičius, G.Bubnelis ir 2 rankininkės - J.Rozalytė ir L.Miliauskaitė. Tai ir jaunų trenerių D.Sukankaitės, K.Jezepčiko bei Sporto mokyklos sėkmingo darbo rezultatai.

Iš Pasaulio jaunimo olimpiados Maskvoje L.Miliauskaitė grįžo su rankinio sidabro medaliu, o S.Taraskevičius 10 km. sportinio ėjimo rungtyje užėmė 10-ąją vietą.

Daug druskininkiečių dalyvavo miesto varžybose. Pavyzdžiui, miesto krepšinio čempionate - 18 vyrų komandų; rankinio čempionate - 7 vyrų komandos; futbolo čempionate - 10 vyrų komandų; tinklinio - 8 komandos; gatvės krepšinio - 73; šaškių - 18 dalyvių; šachmatų - 16 dalyvių; lauko teniso pirmenybėse - 8 dvejetai ir 16 pavienių dalyvių.

Druskininkų komandos apskrities tinklinio varžybose laimėjo 3-ąją vietą; kurortinių miestų krepšinio varžybose - 3-ąją vietą; Alytuje Šukaičio taurės tinklinio varžybose -2-ąją vietą; Lietuvos veteranų tinklinio čempionate - 5-ąją. Pasaulio lietuvių tautinėje olimpiadoje druskininkiečiai - I.Stuina laimėjo 1-ąją vietą, E.Stankevičius - 7-ąją, S.Vaikšnoras -13-ąją vietas. Šachmatų žaibo turnyre R.Šalenga laimėjo 29-ąją vietą.

Lietuvos suaugusiųjų čempionatuose druskininkiečiai laimėjo sporto ėjimo taurę, žiemos lengvosios atletikos čempionato Panevėžyje 2-ojoje lygoje užimta 1-oji vieta ir iškopta į 1-ąją lygą, kur teks kovoti su didmiesčių atstovais. Vietiniai šachmatininkai Lietuvos čempionate laimėjo komandinę 6-ąją vietą. Kultūrizmo šalies taurės varžybose druskininkietės iškovojo visas tris prizines vietas. Dvi Druskininkų komandos - “Tobio“ krepšininkai ir “Šiluminių tinklų“ rankininkai garbingai žaidžia Lietuvos čempionatų lygose ir pritraukia daug žiūrovų į sales.

Lietuvos jaunių žaidynėse druskininkiečiai, surinkę 216 taškų, užėmė 4-ąją vietą. Į šią taupyklę krepšininkai, treniruojami A.Gedmino, įnešė 40,5 taškų, rankininkai, treniruojami D.Sukankaitės ir A.Arbačiausko, -70,5 taškų, ėjikai, treniruojami K.Jezepčiko, - 112,5 tašk.

Apskrities įvairiose varžybose Druskininkų komandos nuolatos buvo tarp prizininkų. Miesto invalidų orientacinio sporto varžybose P.Kisieliauskas tapo nugalėtoju, o komanda savo grupėje užėmė 1-ąją vietą.

1998-aisiais mieste įvyko ne tik tradicinės vasaros ir žiemos sporto šventės, krosai, bet ir žvejybos, galiūnų keturkovės varžybos, apskrities invalidų sporto šventė, K.Dineikos 100-osioms gimimo metinėms skirta 3 dienų šventė, respublikos aerobikos ir ritminės gimastikos čempionatai, kultūrizmo taurės varžybos, tarptautinės ėjimo varžybos “Druskininkai-98“, įtrauktos į pasaulio lengvosios atletikos kalendorių.

Susirinkimo dalyviai pritarė pasiūlymui kurti mieste atskirų sporto šakų federacijas, idant galėtų įtakoti sudarant šalies rinktines, sprendžiant sporto bazių ir kitus klausimus. Oficialiai Druskininkuose įregistruota tik lengvosios atletikos federacija.

Apie kuriamą Alytaus veteranų sporto tarybą papasakojo Alytaus apskrities LTOK tarybos narys V.Vaikšnoras. Buvo pritarta veteranų tarybos veiklai, nuspręsta aktyviai dalyvauti šiais metais Lazdijuose įvyksiančiame sporto veteranų sąskrydyje.

Po rankinio klubo vadovo R.Jasiulevičiaus, sporto mokyklos trenerio A.Arbačiausko, žmonių su negalia atstovės J.Vaikšnorienės, miesto tarybos Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkės K.Miškinienės pasisakymų aktualiomis temomis buvo apdovanoti populiariausieji miesto sportininkai bei Pasaulio jaunimo olimpiados dalyviai ir jų treneriai.

Garbingiausią apdovanojimą - Sporto departamento ir LTOK padėkos raštą gavo 1938 metų tautinės olimpiados dalyvis A.Vyšniauskas.

Konferencijos dalyviai buvo vieningi dėl aktualiausios miesto problemos - sporto bazės stokos. Jos neturint keblu organizuoti renginius bei stengtis dėl žmonių sveikatos.

* * *

Išvykoje Druskininkų “Šiluminių tinklų“ rankinio komanda pralaimėjo Lietuvos rankinio čempionato “A“ lygos lyderiams Pasvalio “SM-sūriai“ 44:26 ir Panevėžio “Aukštaitijai“ - 36:22. Šiuo metu mūsų miesto komanda, turinti 10 taškų, užima lygoje 6-ąją vietą iš 12-os dalyvaujančiųjų. Vasario 14 d. 14 val. “Atgimimo“ mokyklos sporto salėje ji susitiks su Vilniaus “Šviesa“, užimančia 3-ąją vietą.