Bankas HermisBankas SnorasMikro Visata; Omnitel

Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. vasario 8 - 14 d. Nr. 6 (487)Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Policijos zinios
Kultura
Renginiai
Archyvai
“Gyvenimo meno“ mokyklos tarnystė žmogui

Arūnas ZURLYS

1.jpg (14038 bytes)
Pirmoji Lietuvoje tarptautinės organizacijos - “Gyvenimo meno“ mokyklos mokytoja Lina Pigagaitė dėkinga sanatorijos “Saulutė“ vyr.gydytojui A.Šukevičiui už nuolatinę paramą “Gyvenimo meno“ mokyklai.

Vaikų sanatorijos “Saulutė“ biologijos ir chemijos mokytoja Lina Pigagaitė neseniai tapo vienintele Lietuvoje pasaulinės visuomeninės ne pelno ekonominės ir socialinės pagalbos organizacijos - “Gyvenimo meno“ mokyklos mokytoja. Šios prie SNO įregistruotos švietėjiškos organizacijos bukletėlis skelbia, kad ji užsiima žmogiškųjų vertybių, fizinio ir psichinio žmogaus potencialo vystymu, propaguoja sveiką gyvenimo būdą, paprastas priemones, šalinančias stresus ir turtinančias visas gyvenimo sritis. “Gyvenimo meno“ mokyklos tikslas - keisti visuomenės gyvenimo kokybę, taip pat ir santykius tarp žmonių.

Iš Druskininkų - po Lietuvą

Prieš keletą metų “Gyvenimo meno“ idėjas į Druskininkus atvežė Božena Maroš iš Lenkijos. Jos vietinėje terpėje spėriai prigijo ir būtent iš mūsų kurorto pasklido po Lietuvą. Dabar “Gyvenimo meno“ draugijos susikūrusios Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, kur druskininkietė Lina kviečiama atvykti mokymo tikslais. Nuo pirmosios L.Pigagaitės mokytojos B.Maroš atvykimo į Druskininkus ir prasidėjo “Gyvenimo meno“ veikla mūsų mieste. Šios mokyklos kursus baigė daug vietinės inteligentijos - medikai, pedagogai, menininkai, įvairiausių specialybių žmonės. Vieni iš jų, įgiję pradinių išmintingų ir universalių žinių apie gyvenimą, išmokę sveiko kvėpavimo ir kitokių kasdieninės praktikos fizinių pratimų, skatinančių panirti į save, savo gyvenimą tobulina individualiai. Kiti iki šiolei vienąsyk per savaitę susirenka prie arbatos pabendrauti. Užsiėmimai vyksta klubo principu, kuriuose gali dalyvauti kiekvienas, išklausęs 24 valandų “Gyvenimo meno“ kursą. Beveik kasmet skelbiami “Gyvenimo meno“ kursai priima visus, trokštančius iš savo gyvenimo padaryti kažką daugiau, tiesiog atrasti savo gyvenimo kelią. Mokytoja Lina sako, kad tokių žmonių niekad negali būti daug, nes maža tokių, kuriems laisvalaikiu, be materialių dalykų, reikia daugiau.


Miesto Žinios

"Atgimimo“ moksleiviai Seimo rūmuose bendravo su įtakingais politikais
Vietinė šaulių kuopa pasipildė 32 nariais
Savivaldybėje įsteigti 5 nauji etatai


Policijos žinios

Dėl aptiktų pažeidimų vyr. gydytoja neteko posto
POLICIJOS ŽINIOS
Tarp mieste padarytų nusikaltimų vyrauja vagystės


Kultūra

25-eri metai tarp keturių sienų
Vėl skelbiamas fotokonkursas “Mano Druskininkai“
SPORTAS


Renginiai

Vasario 10 d. 15 val. “Nemuno“ sanatorijos biblioteka.
Kęstučio Krupavičiaus -Jotvingio knygos “Vėtrų šėlsmas“ pristatymas.
Atspirsome, bet jusu narsykle nepalaiko JAVA'os.