Bankas HermisBankas SnorasMikro Visata; Omnitel

Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. sausio 25 - 31 d. Nr. 4 (485) Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Policijos zinios
Kultura
Renginiai
Archyvai
Pomėgio kulminacija - laimėta kelionė į Paryžių

Šis žmogus dažnai ateina į miesto skaityklą pavartyti žinynų ir enciklopedijų, nes gausioje savo asmeninėje bibliotekoje vis dėlto neranda... reikalingo žodžio. Taip, to vienintelio, kurio trūksta baigiamame spręsti kyžiažodyje.

Jei kartojiesi, daugiau nesugebi

Druskininkietis Algimantas Vaičiulevičius neskaičiuoja, kiek iš viso galvosūkių yra “perkandęs“, bet prisipažįsta, kad rimtai jais susidomėjo prieš 35 metus. Iš pradžių padėdavęs ieškoti atsakymų draugams ir kaimynams, netrukus ėmėsi pats kryžiažodžius kurti. Pirmuosius 1965 m. išspausdino “Komjaunimo tiesa“, o “Švyturio“ redaktorius Feliksas Strumilas netgi juos recenzuodavo, patardamas, kaip suformuoti glaustesnį klausimą ir pateikti įdomesnį grafinį vaizdą. Ar atspėtumėte, ko redaktoriai pasigesdavo pono Algimanto kryžiažodžiuose? Politikos! Mat autorius svarbiausią dėmesį skirdavo Lietuvos žmonėms, datoms ir vietovardžiams, ignoruodamas plačiąją tėvynę, o funkcionieriai reikalaudavo paminėti TSRS įžymybes, įvykius ir miestus. Atspausdinta buvo tik didesnė pusė visų siųstų galvosūkių - apie 200. Kryžiažodžiai, ratažodžiai, rebusai, pynutės, logoanagramos pareikalaudavo nemažai laisvalaikio valandų: sugalvojęs temą, ponas Algimantas kelias dienas rinkdavo medžiagą, vieną vakarą pašvęsdavo brėžiniui, o kitą - žodžių išdėstymui, klausimų užrašymui. Tų pačių “matricų“ nemėgdavo, šį dalyką paaiškindamas paprastai: jei kartojiesi, reiškia, daugiau nieko nesugebi. Kartais savo brėžiniais būdavo nepatenkintas, perdarydavo po 3 kartus ir laiko tam negailėdavo.


Miesto Žinios

Forumo “Druskininkų kurortas: dabartis ir perspektyvos”, įvykusio praėjusiųjų metų gruodžio 18 d., rezoliucija
Sąjūdžio klubas laukia miesto gyventojų
Druskininkiečių mėnuo
Leninas su Melnikaite keliaus į Grūtą
Susikūrė alternatyvi butų ūkio bendrovei asociacija


Policijos žinios

Kai 10-metis pražaidė iš motinos pavogtus beveik 4 tūkstančius litų...
Ir patogu, ir naudinga
POLICIJOS ŽINIOS
Pranešimas apie skęstančius vaikus buvo melagingas


Kultūra

Du pašaukimai: medicina ir poezija
Dėmesio, galite uždirbti už gerą idėją!
Vasario 7-ąją skelbiama Santarvės diena
SPORTAS


Renginiai

Sausio 27 d. 15 val. M.K.Čiurlionio muzikos mokykla.
Koncertas-pašnekesys “Konstantinas ir Marija“. Apie M.K.Čiurlionio kūrybą pasakos ir muziką skambins LMA doc. R.Č. Kontrimas.
Atspirsome, bet jusu narsykle nepalaiko JAVA'os.