Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1998 m. spalio 26 - lapkričio 1 d. Nr. 43 (472)Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Policijos zinios
Kultura
Renginiai
Archyvai

Poetų brolija jau turi savo
oficialią valiutą - PDR-o cornelį

Arūnas ZURLYS

14-asis Jotvingiu premijos laureatas Marcelijus Martinaitis.Prasidėjęs nuo bičiuliško nuotykio - poeto Sigito Gedos įteikimo kelių rublių premijos Kornelijui Plateliui už eilėraštį “Jotvingio malda šuoliuojant į priešą“ jau 9-ąjį kartą mūsų mieste spalio 16-18 dienomis įvyko “Poetinis Druskininkų ruduo“, patogumo dėlei trumpinamas PDR. Jį šalies poetų bendruomenė senokai pakrikštijo prestižiškiausiu literatūros renginiu, vietinė menininkų brolija laukia “Rudens“, kaip būtinybės asmenybių aplinkoje pabūti bei, vietinių kompleksų atsikračius, laisvoje bohemoje padalyvauti.

Stipriausias poetų užvažiavimas

Šiemetinį PDR organizavo lietuvių PEN centras, Druskininkų kultūros centras ir centras “Dainava“, remiami vietinės savivaldybės ir gausybės bendrovių, todėl ir visokio pavidalo prizai - tiek šlamantys, tiek apetitą skatinantys - kaip iš stebuklingo rago radosi. Kaip čia įprasta, prizai, premijos ir kitokie atžymėjimai saviškių sulaukdavo vakarop, tuo tarpu šviesioji paros dalis būdavo darbinga.


Miesto Žinios

Dienų tėkmė savivaldybėje
Druskininkiečių mėnuo
Rinkėjai reikalavo, kad iškeltieji į ligoninę kabinetai būtų sugrąžinti atgal


Policijos žinios

Vaikai iš šaltų namų
Miesto vidury sąvartynų netrūksta
POLICIJOS ŽINIOS


Kultūra

Dosnumas gimtajam miestui
Partijos dievus - arčiau savųjų!
SPORTAS


Renginiai

Mažoji galerija
A.Janušonio keramika ir grafika.

San.“Lietuva“ salė
Romualdo Čarnos grafika.

"Ši  spalvotosios ir optinės grafikos paroda ne vieną druskininkietį apstulbino formato didumu ir sujaudino poetiškumu labiau nei rudeninės poezijos laureatų eilėraščiai. “Vienos žvaigždės portretas“, “Poilsiavietė žvaigždyne“ arba “Namo...“ - spalvų susiglaudimo magiškas reginys švelniai ir be liūdesio primena mums, jogei “gyvenimo komandiruotė“ neilga, jogei kelias nusagstytas “Nykstančiais ir nenykstančiais ženklais“, “Piliakalniais ir einančiais medžiais“ veda į tikruosius namus, kur amžiais gyvena mūsų protėvių dvasios. Taip byloja dailininkas Romualdas Čarna savo grafikos darbų pavadinimais ir spalvų linijomis“. (Birutė LIŠKAUSKIENĖ)

“Dainavos“ mažoji salė
“Druskininkų poetiniai rudenys“ Gintaro Žilio fotoobjektyvu.

Kavinė “Širdelė“
Elmos Šturmaitės akvarelė.

San.“Eglė“ biblioteka
Elmos Šturmaitės tapyba.

San.“Eglė“ kino koncertų salės fojė
Virgio Sutkaus tapyba.


 Atspirsome, bet jusu narsykle nepalaiko JAVA'os.