Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1998 m. spalio 19 - 25 d. Nr. 42 (471)
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Mūsų mieste sergančių tuberkulioze skaičius patrigubėjo

M.KYTEVA, gydytoja

Dar visai neseniai vyravo nuomonė, kad kova prieš infekcines ligas beveik laimėta. Iš tiesų taip nėra. Kai kurių ligų, kaip tuberkuliozės, skaičius ne tik kad nemažėja, bet atvirkščiai - dargi didėja. Kasmet ja pasaulyje suserga 8-10 mln žmonių, miršta - apie 3 mln sergančiųjų. Lietuvoje paskutiniaisiais metais sergamumo ir mirtingumo tuberkulioze atvejų padvigubėjo. Tuberkuliozės bakterijomis užsikrečia vis daugiau naujų žmonių, jeigu patalpa nevėdinama, nesilaikoma elementariausių sanitarijos reikalavimų. Ligonis kosėdamas, čiaudėdamas į aplinką “pasėja“ tuberkuliozės bakterijų. Per metus ligonis gali užkrėsti 10-15 sveikų žmonių. Vaikai atvira tuberkuliozės forma serga rečiau, nes jie gydomi ligoninėse, drausmingiau geria vaistus.

Dažniausiai tuberkuliozės eiga yra lėtinė, klastinga. Pradinėse ligos stadijose žmogus gerai jaučiasi, neturi jokių nusiskundimų ir todėl pavėluotai kreipiasi į gydytoją. Pavėlavus liga sunkiau gydoma, be to, didesnė mirties tikimybė. Tokie ligoniai yra pavojingi aplinkiniams, nes bendraudami su sveikais žmonėmis ir nesilaikydami higienos taisyklių, pastaruosius dažnai užkrečia.

Druskininkų mieste - 319 žmonių jau serga tuberkulioze. Palyginti su 1994 m. šių ligonių skaičius patrigubėjo. Kad kuo anksčiau būtų galima išaiškinti sergančius tuberkulioze, profilaktiškai tikrinama rentgeno aparatu. Tai atliekama Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro laboratorijose. Tik kuo anksčiau nustačius tuberkuliozę ir pradėjus laiku ją gydyti galima tikėtis gerų rezultatų. Kviečiame visus druskininkiečius pasirūpinti savo sveikata ir laiku pasitikrinti profilaktiškai.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.