Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1998 m. rugpjūčio 17 - 23 d. Nr. 33
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Įprasto ir keisto folkloro šventė

Kęstutis BIELIUKAS

Dainavos krasto folkloro svente pradejo Druskininku garbes piliete, nusipelniusi mokytoja Elena Kvaraciejiene. Rugpjūčio 8-ąją prie Druskonio ežero apie jau 8-osios Dainavos krašto folkloro šventės pradžią pranešė Druskininkų garbės pilietė, nusipelniusi mokytoja E.Kvaraciejienė. Ten pat pavieniai dainininkai, muzikantai, pasakoriai perteikė liaudies išmintį ir muzikos grožį. Dainavo druskininkietės A.Jurelioytė, J.Kašėtienė, J.Grigienė, E.Baublienė, A.Žuraulienė, E.ir S.Kukauskienės (Varėnos raj.), pasakojo A.Markevičienė (Alytus), armonikomis grojo V.Bernatavičius ir V.Čyžius (Druskininkai).

Vakare prie ežero, kurio krantą “nuklojo“ žiūrovų gausa, dainavo populiarioji Rugiaveidė (Daiva Steponavičienė) iš Vilniaus, originaliai ir subtiliai interpretuojanti folklorą. Daugeliui poilsiautojų iš užsienio ir netgi iš Lietuvos jos pasirodymas buvo stiprus atradimas, todėl prekyba Rugiaveidės kasetėmis vyko gana spėriai. Liaudišką pasibuvimą prie ežero užbaigė laužas ir šokiai, grojant etnografinėms kapeloms “Verdingis“ (Vilnius) ir “Raskila“ (Birštonas).

Dera padėkoti šventės mugės kitądien dalyviams - tautodailininkams, kurie, pilant lietui ir pučiant aršiam vėjui, išdrįso prekiauti. Nors jų buvo daugiau negu pirkėjų, įsigijusieji suvenyrų liko patenkinti. Dėl gamtos stichijos teko trumpinti ir folkloro kolektyvų pasirodymus Vilniaus alėjoje. Į Kultūros centrą perkeltas baigiamasis koncertas (buvo planuotas prie paminklo Lietuvai) buvo ta vieta, kur folkloriniai ansambliai - “Kadagys“, “Mairūnas“ iš Alytaus, “Raskila“ iš Birštono, “Stadalėlė“ iš Druskininkų, etnografiniai ansambliai - iš Punios, Vilkiautinio, Žiūrų, “Žemyna“ iš Vieciūnų, buvo apsaugoti nuo negandų. Renginį vedė Rima Viniarskaitė.

Dainavos krašto folkloro šventė, šįmet perkelta į kurorto vasaros sezoną ir sulaukusi poilsiautojų dėmesio, pasibaigė viltimi, kad kitais metais joje “dalyvaus“ palankesnis oras.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.