Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1998 m. rugpjūčio 17 - 23 d. Nr. 33
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Nubausti baltarusiškos degtinės “urmininkai”

Violeta KLIMAITĖ

Urmas garaže

Dezes kontrabandinio alkoholio jau nepasieks siu geralu megejuRugpjūčio 12 d. po sėkmingos miesto savivaldybės policijos pareigūnų akcijos garažų bendrijoje “Signalas” neįvyko stambus kontrabandinio alkoholio prekybos sandėris. 215 trijų rūšių baltarusiškų gėrimų buteliai iš Druskininkų turėjo keliauti į Marijampolę, tačiau jau tą pačią dieną atsidūrė teismo raštinės patalpose.

Kontrabandinės degtinės bizniu užsiimantys druskininkiečiai Dalius Dapkūnas ir Olegas Ivanovas teismo nubausti administracinėmis baudomis. D.Dapkūnui, kuris už tokią veiklą jau baudžiamas trečiąjį kartą (pirmąsyk gavo įspėjimą, antrąjį kartą - 6 tūkst.Lt baudą), šįkart skirta 10 tūkst.Lt bauda, O.Ivanovui, kuris anksčiau jau gavęs pastabą, - 5 tūkst.Lt bauda.

Savivaldybės policijos pareigūnai garažų bendrijoje “Signalas” vykusį prekybos sandėrį užklupo, kai dalis alkoholinių gėrimų iš D.Dapkūno tėvo garažo jau buvo pakrauti į pirkėjų automobilį. Garaže sūnus laikė savo automobilį ir kontrabandinius gėrimus.

Kontrabandinė “Polka”

Kalbinti prekeiviai nenorejo fotoreklamos.Konfiskuoti 142 buteliai baltarusiško brendžio, 68 buteliai degtinės “Panski dom” ir 5 buteliai naujoviškos degtinės “Polka”, kuri pagal įrašus ant butelių pagaminta tik rugpjūčio 4 d.

Kaip teigė savivaldybės policijos pareigūnai, šie du niekur oficialiai nedirbantys vyrukai - nuolatiniai baltarusių turgaus darbuotojai, perpardavinėjantys kontrabandinį alkoholį. Tokių vietinių prekeivių, užsiimančių šia veikla dideliais kiekiais, kurorte dirba apie penketas. D.Dapkūną ir O.Ivanovą pareigūnai pavadino stambesnėmis šio biznio “žuvimis”.

“Druskonio” kalbinti vyrukai teigė, jog iš baltarusių perka gėrimus, už butelį mokėdami po 8 Lt, o jį parduoda po 9, 10 Lt. Šiuo metu baltarusių turguje savaitgaliais kontrabandinės degtinės butelis kainuoja 11 Lt. Urmu nuošaly pirkdami atvežtus gėrimus, vaikinai baltarusiams siūlo mažesnę kainą, t.y. 8 Lt, tačiau šiuo atveju pardavėjai mažiau rizikuoja pakliūti į policijos rankas nei turguje, pusiau viešai pardavinėdami žmonėms po vieną ar du butelius.

Areštinės sienos -nebaisios

Darydami pinigus iš apyvartos, t.y. pigiau pirkdami didelius kiekius kontrabandinio alkoholio ir jį urmu pigiau perparduodami, šie du vyrukai policijos komisariate neatrodė labai suglumę, nors prekeiviai patyrė apie 2 tūkst.Lt nuostolį dėl konfiskuotų baltarusiškų gėrimų. Iš policijos pareigūnų vaikinai tik mėgino išgauti, kas juos įskundė. Policijos komisariate kalbinti jaunuoliai stebino neblogomis administracinės teisės pažeidimų ir baudžiamojo kodeksų žiniomis, mintinai vardijo nuobaudas, kurios gresia už prekybą alkoholiu be banderolių, ir kokios - už prekybą spiritu.

Dalius Dapkūnas, jau skolingas biudžetui 6 tūkst.Lt, dėl 10-ies tūkst.Lt naujosios baudos irgi atvirai nesisielojo. Vaikinas tvirtino, kad tokių pinigų jis niekur neras, todėl be jokios baimės už baudas atsėdės PK areštinėje.

Para areštinėje įkainota 20-čia baudos litų, todėl aritmetiškai D.Dapkūnas čia turėtų gyventi 800 dienų. ATPK numatęs, kad didžiausias administracinio arešto terminas - vienas mėnuo, todėl vaikinas ilgiau šio termino tikrai nesėdėtų. Paradoksas, tačiau su keliais šimtais gramų pilstuko užanty sučiuptas pijokėlis, nubaustas minimalia 500 Lt bauda, areštinėje taip pat privalo atsėdėti beveik mėnesį, t.y. 25 paras. Tokia ta ir teisybė: skolingas biudžetui keliolika tūkstančių litų žmogus, gyvendamas PK rūsyje, sėkmingai yra išlaikomas to paties biudžeto, t.y. mėnesį areštinėje nemokamai maitinamas ir prižiūrimas. Viešiesiems darbams kurorte nemokamos areštinės gyventojų darbo jėgos, atrodo, ir nereikia, ar bent tuo niekas kol kas nesirūpina.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.