Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1998 m. rugpjūčio 17 - 23 d. Nr. 33
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Sudegė gražiausias Žaliosios gatvės medinukas

Juozas VITKAUSKAS
Druskininkų m. SPD viršininko pavaduotojas

Iki š.m. rugpjūčio 14 d. Druskininkų m. sukarintos priešgaisrinės dalies aptarnaujamoje teritorijoje užfiksuoti 37 gaisrai. Deja, šįmet 12 gaisrų kilo daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Patirtų nuostolių suma - 269 tūkst.411 Lt. Taip pat priešgaisrinės dalies darbuotojai atliko 16 gelbėjimo darbų (pernai - 14).

Ugnis visiskai sunaikino puikiai sutvarkyta senamiescio medinuka. Isliko tik gatves fasadas.Vienas didžiausių šių metų gaisrų įvyko rugpjūčio 12 d. naktį. Telefonu 1.10 val. buvo gautas pranešimas, jog Žaliojoje g.18 dega gyvenamasis 2-jų aukštų medinis namas. 1.12 val. ugniagesiams atvykus į gaisro vietą, liepsna jau buvo apėmusi dalies pastato abu aukštus, liepsnojo ir stogo konstrukcijos.

Pasak namo šeimininko, jį pažadino neaiškus triukšmas. Išbėgęs į kiemą, jis pamatė, kad dega jo garaže stovėjusio lengvojo automobilio Mercedes stogas, galinė ir išorinė vairuotojo pusės dalys. Liepsna jau buvo “peršokusi” ir į gyvenamąjį namą, sparčiai lengvomis medžio konstrukcijomis plito aukštyn. Prie įėjimo į garažą stovėjo du trijų litrų stiklainiai, kurių dar vakare ten nebuvo. Paskambinęs į priešgaisrinę dalį, namo šeimininkas puolė gelbėti šeimos narius ir tuo metu namuose viešėjusius svečius. Ugniagesiams pavyko liepsną sutramdyti, ir ši nepalietė šalia esančių pastatų. Deja, liepsna labai stipriai nuniokojo degusį namą. Liko tik išorinis namo fasadas į gatvę, kadangi namas pradėjo degti iš vidinės kiemo pusės. Staigiai užsiliepsnojo arčiausiai garažo buvusi lengvų medžio konstrukcijų laiptinė, ugnis tuoj pat persimetė į namą vidinėje kiemo dalyje, sudegė visas medinuko vidus. Iš gražiausio Žaliosios g.medinio namuko beveik nieko nebeliko.

Kaip paaiškinime teigė namo savininkas, kaimynė mačiusi nuo kiemo viduje esančio garažo link namo žaibo greitumu “bėgusią” juostą, kokia būna papylus degųjį skystį. Šeimininkas tvirtino, kad nei grasinimų, nei įtartinų skambučių jis niekada nebuvo sulaukęs.

Gaisrą ugniagesiams pavyko lokalizuoti 2.13 val. Visiška gaisro likvidacija buvo užfiksuota 3.40 val.

Žalą šeimininkai įvertino 200 tūkst.Lt. Pagrindinė gaisro versija - tyčinis padegimas. Šį įvykį tiria miesto PK kriminalistai.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.